Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Prajitoare de paine ce merita cumparat

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
skeptyx

skeptyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.03.2006
Va salut as vrea sa-mi cumpar prajitor de paine dati-va cu parerea ce merita cumparat la preturi bune.

Edited by skeptyx, 04 August 2006 - 21:48.


#2
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
un sfat de la un patit: pentru modelele scurte - doua fante a cate o felie de paine normala - sa nu aiba mai putin de 800 W. acum vre-o jumate de an am cumparat un tefal simpatic cu timer si suporturi individuale cu maner pentru fiecare fanta, care avea 800W pe eticheta de raft si doar 500 W pe cea de pe produs. il folosesc cu succes la incalzirea/uscarea feliilor de paine, ca de prajit/rumenit nu prea reuseste :wallbash: .

#3
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Sa fie incapator, sa aiba suport de cornuri, chifle, sa aiba ridicare suplimentara, sa aiba tavita de firmituri. Exista si modele mixte, in care poti face si sanvisuri calde.

#4
arthurarad

arthurarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.11.2006

 skeptyx, on Aug 4 2006, 21:47, said:

Va salut as vrea sa-mi cumpar prajitor de paine dati-va cu parerea ce merita cumparat la preturi bune.

gasesti la domo cu 35 ron prajitor westwood cu 1 an garantie. eu azi am luat, si e ft bun. dc poti, intreaba de modelul crispy. e cu 5 ron mai scump, dar e ceva mai bun...

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
citit titlul topicului si rascitit. skeptyx, locuiesti cumva prin mijlocul tarii ?

#6
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
iata de ce prajitoarele se strica mereu. :angry: ...am avut 2 prajitoare la rand si s-au stricat deja.... ultimul la nici 5 luni de la cumparare, deja s-a facut praf si nu mai am chef sa-l duc la reparat desi are garantie ca oricum odata reparat  tine un timp si din nou se strica si este numai bun de aruncat la gunoi..... :nonobad:

#7
daniela ene

daniela ene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.02.2007

 dave, on Feb 11 2007, 22:52, said:

iata de ce prajitoarele se strica mereu. :angry: ...am avut 2 prajitoare la rand si s-au stricat deja.... ultimul la nici 5 luni de la cumparare, deja s-a facut praf si nu mai am chef sa-l duc la reparat desi are garantie ca oricum odata reparat  tine un timp si din nou se strica si este numai bun de aruncat la gunoi..... :nonobad:

Eu mi-am cumparat acum cativa ani un prajitor de paine Tefal pe care il am si acum si merge chiar foarte bine.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Tot Tefal am si eu, insa sincer sunt unele cu niste preturi exorbitante si in afara de design.. nu prea simt unde se duce diferenta de pret.

Poate sunt mai taran, insa nu am nevoie de afisaj digital sau 3 rotite pt o felie de paine...

Am avut la parinti unul romanesc din ~ 90 pana acum, cand si-a dat obstescul sfarsit.

#9
daniela ene

daniela ene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.02.2007

 Courage, on Feb 14 2007, 14:28, said:

Tot Tefal am si eu, insa sincer sunt unele cu niste preturi exorbitante si in afara de design.. nu prea simt unde se duce diferenta de pret.

Poate sunt mai taran, insa nu am nevoie de afisaj digital sau 3 rotite pt o felie de paine...

Am avut la parinti unul romanesc din ~ 90 pana acum, cand si-a dat obstescul sfarsit.

Dar ce-ti trebuie digital si cu rotite. Exista la Tefal si modele mai simple si mai ieftine. Dar oricum intentia mea nu era sa fac pledoarie pentru prajitoarele de paine Tefal.

#10
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
nu am nevoie de chestii digitale sau ce-o fi.....poate problema este marca....cu cat e mai ieftin, cu atat se strica mai repede.....dar si la prajitoare scumpe poti avea ghinionul ca se strica uneori , totul se tine de noroc, cine stie.....deja sunt revoltat :cursing:  ca de doua ori la rand toasterele sunt deja praf,nu le-am fortat, le-am folosit limitat (nivel de prajire 1 sau 2)....marca era Clatronic dar este o firma germana....

#11
Mese

Mese

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.01.2008
Eu mi-am luat unul de vreo 90 de ron. Philips : http://www.shopping4...products_id=190
Isi merita toti banii. Inainte am avut un Moulinex(cam 45 Ron) care a crapat in 3 saptamani.
Dupa vreo luna de stat in service, m-au anuntat ca nu il pot repara si imi dau banii inapoi. Nu am nimic cu marca asta, insa ca si mine mai erau inca vreo 3-4 persoane.

La Philips am inteles ca il schimba automat daca se strica. Sper sa nu am nevoie de serviciul asta :)

#12
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
am vazut la Domo un prajitor paine DeLonghi(79 lei), imi place designul.....ce parere aveti?
am mai avut 2 prajitoare, s-au stricat in scurt timp, si ma tem daca mai iau inca una insa am nevoie de prajitor paine....
cu cat mai scump cu atat rezista mai mult?

#13
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

 dave, on Jan 28 2008, 09:15, said:

am vazut la Domo un prajitor paine DeLonghi(79 lei), imi place designul.....ce parere aveti?
am mai avut 2 prajitoare, s-au stricat in scurt timp, si ma tem daca mai iau inca una insa am nevoie de prajitor paine....
cu cat mai scump cu atat rezista mai mult?
Am ufesa alegro , ieftin si merge perfect.Nu are suporti de cornuri dar rezista si este si ieftin.

#14
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
Am ajuns la capitolul cumparat prajitor de paine.
Ce imi recomandati? Vreau ceva bun si eventual daca poate sa faca si sandwich-uri.

#15
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
O recomandare de prajitor de paine,fiabil( <100 ron, mecanic, sa nu se incalzeasca pe partea exterioara, putere minima=?; practic sunt interesat doar sa prajeasca painea, nu sa faca si sarmale)
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate