Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

A2 vs. DN3

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

Poll: Ce preferati? (98 member(s) have cast votes)

A2 sau DN3?

  1. A2 (Autostrada Soarelui (72 votes [73.47%])

    Percentage of vote: 73.47%

  2. DN3 cu varianta DN3A (vechiul drum) (26 votes [26.53%])

    Percentage of vote: 26.53%

Vote Guests cannot vote

#55
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postfilipxxx, on 9th August 2009, 20:26, said:

Eu ca sa evit aglomeratia merg pe A2 pana la iesirea spre Slobozia, apoi Drajna-Slobozia e drum ca-n palma si daca nu prinzi convoi de tiruri mergi cu 140 lejer. Podul de la Giurgeni e 8 lei si apoi drum liber si destul de putine sate prin Harsova spre Ovidiu.

deci s-a terminat drumul acolo ???? anul trecut stiu ca era varza....

#56
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Vinerea trecuta a fost coada (am intrat pe autostrada la ora 5). Am facut peste o ora pana la Constanta de la iesirea de pe A2.

#57
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

View Postcosmin_miu, on 27th August 2009, 20:09, said:

deci s-a terminat drumul acolo ???? anul trecut stiu ca era varza....

da, ala-i drum de mers cu cat te tine masina. fara radare, fara sate, fara nici cea mai mica denivelare.. doar cateva curbe de luat la 200+

#58
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
la ora 5 dimineata (vineri) am iesit din bucuresti ......la ora 7.30 eram la carrefour constanta. Ruta a fost A2-DN2A Bucuresti-Slobozia-Constanta.
Traficul era destul de aglomerat pe A2 insa se circula decent, cu exceptia unor maniaci ce mergeau cu 160-170+  ,care tulburau traficul normal(110-130) si care au fost opriti pana la urma de Seatul Leon Cupra :coolspeak:

La intoarcere am urmat aceeasi ruta ...am plecat la ora 20 din CT si am ajuns in Bucuresti la 23 (am facut 3h din cauza ca pe o portiune de aprox 10 km s-a mers in coloana cu 50-70km/h ).Am respectat limitele legale cu mici exceptii +10-20km/h.

DN2A intre Harsova si Constanta s-a mai stricat fata de anul trecut ....in sensul ca sunt denivelari pe o portiune de 20-30km. In rest ok, fara radare , fara trafic prea mare ......

Vad ca la intrare pe autostrada iar a fost bubuiala :D  http://stirileprotv....a-soarelui.html

Edited by cosmin_miu, 31 August 2009 - 14:10.


#59
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Eu consider drumul asta cel mai bun, chestia e ca tot mai multi il folosesc si incepe sa devina aglomerat.

#60
mphlorin

mphlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 07.12.2007
a fost cineva recent pe
Bucuresti - Autostrada Soarelui - Cernavoda - la rondul de la iesirea de pe autostrada faceti stanga, nu dreapta, spre Cochirleni - Rasova - Aliman - Ion Corvin (stanga aici) - Adamclisi (faceti si o oprire la cetate si la monument, merita!) - Deleni - Cobadin - Negresti - Plopeni (atentie, in acest sat trebuie sa faceti dreapta pe drumul din fata unui birt verde, mergeti incet, pentru ca nu e marcat), Chirnogeni - Negru Voda - Mangalia ?
ma interesa cum se prezinta drumul

#61
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Sunt cateva portiuni unde s-a stricat tare asfaltul dar per total sunt doar denivelari accceptabile pentru un drum judetean. Se merge lejer cu 100km/h. Peisajul face toti banii insa si merita urmat daca nu vrei sa stai in coloana asteptand sa intrii pe autostrada. Prin cele cateva sate oamenii sunt chiar surprinsi cand vad masini. :lol: Drumul e atat de parasit ca la un moment dat ma gandeam daca n-oi fi gresit drumul si nu mai merg spre autostrada.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate