Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Benq FP73G la jocuri !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
volde

volde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.02.2006
cum se comporta monitorul LCD Benq FP73G la jocuri ?
http://benq.ro/produ...=specifications

are un timp de raspuns extraordinar de  bun dupa parerea mea de 6 ms(din cate am citit pe net, un timp de 12 ms si mai mic este bun pt jocuri, nu ?) contrast 700:1 si 300 cd/m2 !
as vrea sa stiu (mai mult de la posesorii acestui monitor ) daca se merita sa-l iau pt. jocuri si daca au avut probleme la jocuri cu el !
ce minusuri gasiti la acest monitor ?

nu vreau sa apara ghosting si urme la jocuri ca m-as  :death:  :P

va multumesc mult  !  :OK:

#2
volde

volde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.02.2006
va rog frumos !! o parere !!

#3
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Nu stiu exact cum, n-ar trebui sa se comporte rau, dar eu mi-am luat un Samsung 930BF, si ti-as recomanda unul 730BF sau 740BF, pentru care pot garanta ca sunt bune. BenQ de 17 nu sunt asa de stralucite, in schimb la 19" treaba e mai buna. Un BenQ FP93GX se comporta super. Pacat de unghiurile de vizibilitate la el, la tine fiind un pic mai mici decat un 730BF sau 740BF, iar asta conteaza. Eu daca as fi in locul tau as lua un Samsung 730BF  sau 740BF.

#4
volde

volde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.02.2006

View PostFadeToBlack, on Aug 7 2006, 02:55, said:

Nu stiu exact cum, n-ar trebui sa se comporte rau, dar eu mi-am luat un Samsung 930BF, si ti-as recomanda unul 730BF sau 740BF, pentru care pot garanta ca sunt bune. BenQ de 17 nu sunt asa de stralucite, in schimb la 19" treaba e mai buna. Un BenQ FP93GX se comporta super. Pacat de unghiurile de vizibilitate la el, la tine fiind un pic mai mici decat un 730BF sau 740BF, iar asta conteaza. Eu daca as fi in locul tau as lua un Samsung 730BF  sau 740BF.

cele doua modele de samsung nu le iau din cauza banilor !  :sadwalk:

dar nu inteleg de ce nu-s bune benq de 17" ca au acceasi marime ca cele de 17" samsung, (ca si 730 BF sau 740BF) ! si are si 6 ms ! iar unghiu de ce nu-i bun ? ca stau in fata monitorului ! ( nu stau in lateral ) !

ms. pt raspuns si astept inca un raspuns !  :D  :coolspeak:

#5
khrypt

khrypt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.05.2005
uite de ce e bine sa te feresti de monitoarele BenQ: http://www.intend.ro/garantie_tft.htm,

#6
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Nu conteaza timpul de raspuns, si eu pot face un monitor acasa si sa-i pun 6ms. Nu te lua dupa asta, uita-te la review-uri pe internet: www.tomshardware.com , www.anandtech.com samd. Specificatiile mint de fiecare data.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate