Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Informatii despre cazare

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#271
gruita2005

gruita2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.03.2008
Suntem 4 persoane si anul acesta vrem sa mergem in concediu in Kusadasi la o vila inchiriata. Initial am cautat pe www.villarenters.com sau www.ownersdirect.co.uk dar au o politica neavantajoasa, adica trebuie sa rezervi cu cca 54 zile inainte si trebuie sa platesti avansul si garantie pt. eventualele spargeri inainte si dupa 2 saptamani dupa ce ai parasit vila iti returneaza garantia. Pana la urma am aflat un nr. de telefon de la niste prieteni, care au mai fost cazati la vila, al unui turc pe nume Hassan care am inteles ca are vreo 10 vile de inchiriat si am rezervat o vila pt. 7 nopti incepand din 02.09. Dupa ce vin din concediu o sa va povestesc mai multe despre impresiile noastre legate de inchirierea vilei in Kusadasi.
Concediu frumos la toti care au ales astfel de cazare in lume! :D

#272
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View Post_kali_, on Jul 17 2008, 11:23, said:

Eu am aranjat prin homelidays cazare 5 nopti la Venetia si 6 nopti la Florenta.
Am negociat sa nu trimit avansul, n-a fost nicio problema.
Inainte sa plecam am dat mail-uri cu ora la care ajunge avionul, si orele aproximative la care ajungem in Venetia (am aterizat pe Treviso). Ne-au dat pe mail instructiuni cum sa ajungem la locul de intalnire, ce sa luam, pana unde etc.
Am mai vorbit cu ei in autocarul Treviso-venetia, apoi le-am dat sms cand am ajuns pe insula si ne urcam in vaporetto. La destinatie, am mai asteptat 5-10 minute, si o doamna a venit sa ne ia (proprietarii locuiesc la roma). Ne-a facut turul apartamentului, i-am dat banii, iar cand am plecat am tras usa.

Pentru Florenta s-a petrecut asemanator la fel, cu diferenta ca ne-au asteptat la gara pentru a ne duce cu masina personala la apartament. Oamenii au fost extrem de amabili si draguti, asa ca desi planuisem sa stam 2 nopti la Pisa, la hotel (ca sa ne fie mai usor cu transportul la aeroport si spre Cinque Terre), am anulat rezervarea la hotel, si am ramas in continuare in apartamentul din Florenta.

pentru Venetia am dat 80 euro/noapte, 3 persoane; pentru Florenta 54 euro/ noapte, 3 persoane. Fiindca n-am stat la hotel, am facut o economie de aproximativ 35%-40%.

Ambele apartamente erau curate, mai ales in ceea ce priveste baia si bucataria, ne-au oferit prosoape, sampon, sapun, iar in bucatarie ne-au lasat lucruri de baza: cafea, zahar, ulei de masline, paste etc. Am avut si foehn si masina de spalat, care s-a dovedit foarte utila avand in vedere ca am stat 14 zile in vacanta.

Vreau si eu in Venetia -suntem tot trei persoane.
Va rog sa imi dati si mie amanunte , daca doriti.
Multumesc mult!

#273
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Cel mai sigur mergi pe lanturi hoteliere cunoscute: Ibis( eu la asta ma uit prima data si in tara si in starinatate pt cazari de 1-2 nopti-nu m-a dezamagit niciodata, dimpotriva mereu m-a surprins placut), best western(din pacate in ro e considerat de lux vezi doamne, cel putin preturile asta sugereaza <_< ) si altele, nu-mi vin acum in minte.

LE:

OK scuze, am crezut ca e vorba despre UNDE SA NE CAZAM IN STRINATATE :P

Edited by Ivanna, 02 September 2008 - 13:42.


#274
vladhotshot

vladhotshot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.06.2009
[size=5][color="#008080"]buna ziua.
plec in grecia la sfarsitu lui iunie, cu masina, pentru un tur complet pe continent. nu am rezervari facute. poate sa imi zica cineva cam care sunt preturile la motel sau hoteluri mai ieftine in salonic si atena? daca aveti nume concrete de hoteluri sau pensiuni, moteluri va raman dator.
Multumesc

Edited by me_and_myself, 03 June 2009 - 22:47.


#275
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Depinde ce inseamna ieftin.. In Atena gasesti pe yeego.com Hotel Elite si Alma la 41-42 euro/noapte/dubla (in piata Omonia - am stat si eu in zona odata si am supravietuit :D , cam apar prostituate si raficanti noaptea dar nu se iau de tine) La Alma am fost (in vizita doar la colegi, noi stateam la alt hotel) - e modest dar merge... Mai scump un pic Hotel Marina (58 E) sau Best Western Zinon (64 E - aici am stat in 2001 si era decent, a fost renovat in 2005). Sau de pe booking.com Hotel Brazil Inn - 40 euro dubla.
In Salonic am gasit pe booking.com Hotel Emporikon - 40 euro/noapte/dubla - pare civilizat si e bine pozitionat.
Vacanta placuta!

Vezi ca pe yeego vor banii cu 14 zile inainte, pe booking nu platesti nimic, vor doar card valabil....

#276
horiamak

horiamak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.12.2005
in Salonik am stat la hotel Nea Metropolis in centru cu 25 euro de persoana pe noapte, si era ok, mi-au tinut si loc de parcare (oricum e si o parcare cu plata la doua strazi de hotel)
cauta-l pe google, nu ma siu exact siteul...

in schimb in Atena am stat la un jeg, nu mi-au placut deloc hotelurile acolo (cel putin cele de buget mai redus...)

#277
monavadan

monavadan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 17.04.2009
PLEC in grecia pe 10 iulie ,sint din CLUJ  mergem pe la severin ,prin serbia ,si as vrea sa stiu preturi la pensiuni la sirbi.TREBUIE procura de la firma ,daca masina e pe firma ?Si am inteles ca pe la CARENSEBES E MAI BUN DRUMUL DECIT PE LA TIRGU-JIU. B)

#278
horiamak

horiamak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.12.2005
ai pm de mine

#279
laurici_cu_lipici

laurici_cu_lipici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 31.10.2007
Am fost anul trecut in Atena si am stat la hotel Platon 2* - foarte dragut (numai ca e la periferie, dar daca ai masina e ok), personal f. amabil si am primit si o sticla de vin in camera din partea casei (nu ne asteptam la 2*). Rezervari am facut pe booking.com.

#280
cristelo

cristelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.06.2009
Ajung in Atena in 30.08 si as dori sa ma ajute cineva cu un hotel ieftin pentru o noapte dar care sa aiba si parcare sau macar una cu plata in vecinatati i afara de ce este pe booking.com poate stiti si altceva....
Mersi

#281
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ce cazare ieftina (si prin ce se traduce ieftin in acel loc) pot gasi in Londra, de preferat zona Greenwich?
Nu ar trebui nimic special, doar cazare decenta sa fie. :)

Daca se poate un raspuns rapid ar fi super! :P

#282
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postcristelo, on 16th July 2009, 10:23, said:

Ajung in Atena in 30.08 si as dori sa ma ajute cineva cu un hotel ieftin pentru o noapte dar care sa aiba si parcare sau macar una cu plata in vecinatati i afara de ce este pe booking.com poate stiti si altceva....
Mersi
anul trecut am parcat pe o straduta laterala in atena ,erau multe masini ,nu era cu plata,dar in centru si a fost k
ne-am cazat  la acest hotel http://www.octopustr...5CECE63A9.01FJW
sau aici http://www.booking.c...9553602_27638_0
e in centru, e curat,are mic dejun inclus si bogat

Edited by anonima1, 20 July 2009 - 05:41.


#283
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postd4m4g3, on 18th July 2009, 21:28, said:

Ce cazare ieftina (si prin ce se traduce ieftin in acel loc) pot gasi in Londra, de preferat zona Greenwich?
Nu ar trebui nimic special, doar cazare decenta sa fie. :)

Daca se poate un raspuns rapid ar fi super! :P
Nimeni nu stie nimic?! Off... O camera ceva, nu neaparat hotel, super hotel, dar tot scump cred ca-i.
De pe internet am aflat multe locuri care pleaca de la 50 de lire pe noapte.

#284
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postd4m4g3, on 21st July 2009, 18:19, said:

Nimeni nu stie nimic?! Off... O camera ceva, nu neaparat hotel, super hotel, dar tot scump cred ca-i.
De pe internet am aflat multe locuri care pleaca de la 50 de lire pe noapte.
http://www.venere.co...p...rval=1&sb=1
sau
http://www.gtahotels...filiate=9850276

Edited by anonima1, 21 July 2009 - 18:50.


#285
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postanonima1, on 21st July 2009, 19:33, said:

Vai de mine, credeam ca n-am vazut bine, peste 80€ pe noapte o camera simpla si ieftina. :( Eh, se pare ca nu iese ce gandisem.  :huh:
Multumesc pentru linkuri, m-au "linistit".  :P

#286
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007
Salut! Va rog sa imi recomandati pentru cazare de o noapte o pensiune sau un hotel la intrarea in Ungaria venind din tara, dupa ce trecem granita, eventual Szeged sau Mako ori alta zona pe catre o stiti si unde ati mai fost. Am inteles ca ar fi mai ieftin sa te cazezi in Ungaria decat la Arad sau Timisoara si sunt si conditii mai bune . Multumesc!

#287
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Vezi cand intri in MAKO, pe stanga, e un giratoriu unde  e supermarketul, mergi inainte si apoi vreo 2-3 sute de metri mai in fata, pe stanga, sunt anunturi cu ZIMMER FREI,  PANSIO,...faci stanga dupa cum indica sageata si apoi dreapta nitel si dupa vreo alti 50m ajungi la o pensiune. E super ieftin, daca vrei doar sa te speli si sa dormi, e ok. Costa vreo 15 euro de caciula, ceva de genu asta,,maxim 20.
Mai gasesti pe M5, pe autostrada, la restaurantele alea, hotel..nu e scump. Daca vrei sa  ajungi pana la vama la austrieci, inainte cu 500m de vama e PAPRIKA CSARDA, super hotel de 3 stele , curat si  ieftin, 20 euro/noapte cu mic dejun, de pers. Eu ma cazez mereu acolo, economisesc o zi de cazare la Viena, plus ca mancarea e mai ieftina si mai buna decat la Viena.Econoomi de 60-70 euro garantat, parcarea e gratis, la Viena numai aia e 15 euro, diferenta la hotel e de 50-60 de euroo,,la mancare de vreo 15..deci...avantaj Ungaria!
Daca pleci pe  6 sept ne intalnim pe drum ca am si eu un drum de facut pana la Viena de vreo 3 zile+1 zi Budapesta, am uitat sa vizitez Praterul ultima oara si m-a convins cineva ca  merita vazut. Si mai am niscai treburi pe la PARNDORF, ca  baga marfa  la reduceri.

Edited by sanddy1964, 07 August 2009 - 00:06.


#288
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
Vrem sa plecam cu o masina, 2 familii, in urmatorul trasu:
Braila
Arad
Budapesta
Viena
Praga
Munchen
Milano
Trieste
Arad
Braila

In Arad si Viena am cazare. In rest sunt deschis la propuneri.
Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate