Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vreau sa ma apuc de sala

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
el_jefe

el_jefe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.06.2006
Date de intrare: am o burta cat cuprinde, nu am mai facut miscare de mult, sunt fumator inrait (ma voi lasa :rolleyes: ). Timp la dispozitie extrem de putin.

Doresc sa fac miscare, nu neaparat sa slabesc, sau ca sa fac muschi, ci ca sa nu ma anchilozez de tot. N-ar strica sa intru in forma.

Ma gandesc ca o vizita de 1-1.5 ore pe saptamana la sala ar fi un inceput bun (mai mult deocamdata nu imi permite timpul).

Ce parere aveti, ce ar trebui sa fac?

#2
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Daca vrei sa te formezi cat de cat  , trebuie sa mergi la sala de vreo 3-4 ori pe saptamana .

#3
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Mergi la o sala unde termenul de instructor/antrenor e la propriu nu doar la figurat, ii spui ce vrei sa faci, si o sa-ti zica el exact la ce aparate sa lucrezi. Insa daca vrei sa dai doar burta jos, ar fi un inceput sa faci acasa abdomene, serii cateva zeci de minute, 4 serii a... a cate poti tu sa faci. Asta pentru inceput, pe urma daca vrei mai mult, inevitabil v-a trebui sa mergi la sala.

#4
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Poti sa te apuci sa faci jogging . E foarte bun .

#5
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Sfatul meu ar fi sa te apuci de SPORT , orice ce vrei .... daca e si unul placut cu atat mai bine . Nu trebuie sa te duci neaparat la sala  :rolleyes:

#6
FITZE

FITZE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 11.06.2005
Un Sport este absolut necesar + trebuie sa renunti la FUMAT !!!

Sala daca te simti in stare oricum iti urez succces !!!

#7
blackburn

blackburn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 22.06.2006
daca n-ai timp de sala, atunci nu te mai duce. Fa acasa flotari, genuflexiuni. Cumpara-ti niste gantere si poti sa faci exercitii ptr biceps, triceps, umeri,piept, etc. Nu iti trebuie sala ca sa te mentii in forma.

#8
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postel_jefe, on Jul 30 2006, 11:53, said:

Date de intrare: am o burta cat cuprinde, nu am mai facut miscare de mult, sunt fumator inrait (ma voi lasa :rolleyes: ). Timp la dispozitie extrem de putin.

Doresc sa fac miscare, nu neaparat sa slabesc, sau ca sa fac muschi, ci ca sa nu ma anchilozez de tot. N-ar strica sa intru in forma.

Ma gandesc ca o vizita de 1-1.5 ore pe saptamana la sala ar fi un inceput bun (mai mult deocamdata nu imi permite timpul).

Ce parere aveti, ce ar trebui sa fac?

Ca sa faci miscare nu iti trebuie "sala". Ceea ce vrei tu ,PROBABIL, o sa reusesti si acasa cu niste gantere. Spun probabil pentru ca ,una e la sala si alta e acasa ori ce ar zice lumea ca daca esti determinat bla bla. Dar sa zicem ca pentru ce vrei tu merge si acasa.

Also , la sala dupa primul antrenament  tu o sa "mori". Nici sa te speli pe fata nu o sa poti. Asta dupa primul antrenament serios - o sa dispara mai tarziu.
Sala nu se face asa cum vrei tu... 1 ora pe saptamana. Pentru aia nici nu are rost sa te duci cum spunea cineva mai sus. De asemenea rezultatele nu se vad rapid.

Rezultand : Cumpara-ti niste gantere pentru bicepsi de la un magazin specializat *eu si la Metro am vazut* si fa acasa. De "burta" scapi cu abdomene. MULTE! ,  fa flotari  etc  
Dezavantajul e ca ACASA nu esti prea determinat ca la sala.

#9
eu_merce

eu_merce

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2006
Bai baieti voi nu intelegeti ce zice omu nu citit cu atentie timpu nu`i permine sa duca f des la sala eu te sfatuiesc sa te duci macar de 2 ori la sala pentru inceput sa`ti faci timp pentru asta iar in programul tau de lucru sa bagi si alergare e foarte buna pentru picioare si muschi abdominali in rest ce sa`ti zic incepi cu greutate care poti sa faci intre 6-8 repetari max 10 si usor usor cresti greutatea la fiecare grupa musculara + ca ai putea sa folosesti si un L-Carnitina e foarte bun pentru definire ...Mult succes

#10
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

View Postdjclocky, on Aug 29 2006, 13:20, said:

Ca sa faci miscare nu iti trebuie "sala". Ceea ce vrei tu ,PROBABIL, o sa reusesti si acasa cu niste gantere. Spun probabil pentru ca ,una e la sala si alta e acasa ori ce ar zice lumea ca daca esti determinat bla bla. Dar sa zicem ca pentru ce vrei tu merge si acasa.

Also , la sala dupa primul antrenament  tu o sa "mori". Nici sa te speli pe fata nu o sa poti. Asta dupa primul antrenament serios - o sa dispara mai tarziu.
Sala nu se face asa cum vrei tu... 1 ora pe saptamana. Pentru aia nici nu are rost sa te duci cum spunea cineva mai sus. De asemenea rezultatele nu se vad rapid.

Rezultand : Cumpara-ti niste gantere pentru bicepsi de la un magazin specializat *eu si la Metro am vazut* si fa acasa. De "burta" scapi cu abdomene. MULTE! ,  fa flotari  etc  
Dezavantajul e ca ACASA nu esti prea determinat ca la sala.


Ai zis-o p-asta de m-ai spart:deci de burta scapi cu abdomene.Poate sa faca 10.000 de abdomene pe zi ca nu scapa de nici o burta."PROBABIL, o sa reusesti si acasa cu niste gantere."-Sigur nu o sa reuseasca mai cu nimic.

#11
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postebola23, on Sep 1 2006, 12:44, said:

Ai zis-o p-asta de m-ai spart:deci de burta scapi cu abdomene.Poate sa faca 10.000 de abdomene pe zi ca nu scapa de nici o burta."PROBABIL, o sa reusesti si acasa cu niste gantere."-Sigur nu o sa reuseasca mai cu nimic.

10.000  :w00t: . Daca tine si un regim atunci nu vad de ce nu ar slabi  :huh:  ?

#12
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
in magazinele metro shellgros sunt niste aparate tytan parca le zice si  sunt complexe poti face ccam 15 exercitii. pentru tine ar fi suficent  un aparat ca ala si mai tarziu cateva gantere.... iar ca sa slabesti imbracate gros de tot si alearga mult pe afara. eventual ca sa fi motivat ia un catel cu care sa alergi si incearca sa il faci la rezistenta/vitezaa,etc e mult mai distractiv  si mai usor. alta varianta ar fi o sala de carate unde iar ar fi mai frumos(io fac carate de mic)  apoi te duci la sala. sala inseamna un rogram cat de cat strict ca sa poti sa ai rezultate!

#13
blk

blk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 10.07.2006
pai daca stai cu prietenii tai toata ziua afara,si te bei alcool,fumezi,baieram,distractii,betii te cred ca nu ai timp,si o sa fi prea obosit la sala si nu o sa ai forta sa lucrezi tragi dar fara rezultat,daca te apuci de sala nu trebuie sa mai pui gram de alcool in gura avand in vedere nr de calorii care il are:berea;whisky,vin astea sunt mai rau ca mancarea !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate