Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

F.C. Vaslui.

- - - - -
  • Please log in to reply
504 replies to this topic

#37
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Vizualizare mesajUweman, pe Sep 1 2008, 07:55, a scris:

Eu unul, nu as vorbi de Vaslui si de Porumboiu in calitate de suporter al Stelei. ;)
Nu de alta, dar daca e sa vorbim de meciurile Vasluiului cu echipe din Bucuresti, cred ca nu are rost sa aducem aminte de ultimele meciuri de pomina cu Steaua, de acum doua sezoane din ultima etapa si de cel de anu' trecut... remember, ala cu o bricheta mare si galbena adusa de fanii vasluieni...  toti, o iubeau pe Steaua...

Chiar ca... ce dejectie Porumboiu asta... :rolleyes:
??????

#38
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Da, man... il facea baiatu' ala de la Galati in toate felurile pe Porumboiu... dar, ati uitat cum a jucat (ca sa nu zic mimat) Vasluiul in acel antologic meci din ultima etapa a campionatului de acum doi ani... cand ati batut cu 4-0 si ati iesit campioni... ati uitat... nu ma mira, ce va convine, uitati repede... :naughty:

Sa nu imi spui ca voi ati crezut aberatiile lui Porumboiu, ca au facut jucatorii blat de capu' lor... hahaha... a fost manarie de gradul intai.

Totusi, a tine cu Steaua si a-l face pe Porumboiu dejectie umana, cand tu il ai pe Becali ca dirijor, e cel putin deplasat. ;)

#39
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ce sa uit de acel meci? Am fost echipa mai buna, am castigat. Crezi ca daca era aranjament, le dadeam 4-0, sa ii facem de kkt? Nu aveam nevoie de golaveraj.
Si nu inteleg legatura intre porumbel si oier? Am zis eu vreodata ca asta bisericosu' nu e dejectie?
Chit ca a dat sau nu Rednic sms, chit ca i-a injurat sau nu pe aia, nu se face asa ceva. Le zici celor implicati, daca esti asa bine intentionat, nu faci scandal public, tocmai pentru a destabiliza inaintea meciului direct. De aceea am zis despre porumbel ca e dejectie si are un caracter infect.

#40
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Din pacate, daca stau si ma uit mai bine pe declaratiile lui, intr-adevar asta incepe sa macane ca Becali... si nu e bine deloc.

In strada e legea pumnului, la fotbal e legea gurii... ai naibii, care urla mai tare se mentine sus. :angry:

#41
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006

Vizualizare mesajUweman, pe Aug 31 2008, 19:57, a scris:

Sa mai zica cineva ca Vasluiul nu e cea mai in forma echipa din liga I.
Bravo.

A rupt azi in doua alta revelatie, Otelul.

Sunt curios, oare amicul Steelica care urla pe aici impotriva dejectiei umane Porumboiu o fi fost la meci?
Sau o fi vorbit toata ziua la telefonul ala care ii suna pe melodia de Sampion Lig... culmea, de trei ani de zile... :whistling:
"Amicul Steelica" iti transmite ca s-a convins din nou, desi nu mai era nevoie, despre NOUL CANCER AL FOTBALULUI romanesc pe numele lui Porumboiu....stiuletii din Vaslui sunt in mare forma iar cavalerii fluierului deasemenea, penaltyul refuzat Otelului in min.90 l-ar fi dat 99 de arbitri dintr-o suta. Singura conditie ca sa il acorde 2 din 100 ar fi fost ca amandoi sa fie arbitri romani. Deasemenea te informez, interesatule, ca am fost la meci si am stat langa un vasluian ce o facea pe galateanul si ne spunea celor din jur ce echipa frumoasa e Vasluiul....la o ratare in partea a 2-a a stiuletilor i-am transmis ca probabil e extrem de suparat. Spre sfarsit dupa ce a stat tot meciul langa mine a plecat cu 5 minute mai devreme, m-am uitat la el cum o stergea englezeste si a avut bunul simt sa se intoarca si sa imi intinda mana, ne-am salutat insa i-am transmis ca oricum nu-mi place Vasluiul deoarece e o echipa murdara. Confirmarea a venit dupa cateva minute cand penaltyul refuzat l-a vazut o tara intreaga mai putin figurantul de Brad Pitt-tudor.
P.S. Vasluianul l-am "mirosit" imediat din cauza accentului moldavo-vasluian....chiar daca si eu sunt 100% moldovean. Despre "Sampion Lig" iti doresc sa ajungi sa vezi si tu macar cateva meciuri pe viu, sau sa prinzi niste petreceri imediat dupa meci impreuna cu echipa fanion a fotbalului romanesc Steaua sau si mai frumos sa tii in propria manuta unicul trofeu din fotbalul romanesc, Cupa Campionilor Europeni.  Oricum voi va pregatiti de vreun deceniu in continuarea pt. UCL iar de trofee nu e cazul sa mai spun ceva ca pe plan european nu ati adulmecat nimic. Ham, ham! Liga Campionilor interzisa.....cui?

Edited by starsteel, 02 September 2008 - 21:04.


#42
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Vizualizare mesajstarsteel, pe Sep 2 2008, 20:39, a scris:

Ham, ham! Liga Campionilor interzisa.....cui?
Ciorilor din cate tin eu minte, el e dinamovist :)

#43
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

Vizualizare mesajstarsteel, pe Sep 2 2008, 21:39, a scris:

P.S. Vasluianul l-am "mirosit" imediat din cauza accentului moldavo-vasluian....chiar daca si eu sunt 100% moldovean. Despre "Sampion Lig" iti doresc sa ajungi sa vezi si tu macar cateva meciuri pe viu, sau sa prinzi niste petreceri imediat dupa meci impreuna cu echipa fanion a fotbalului romanesc Steaua sau si mai frumos sa tii in propria manuta unicul trofeu din fotbalul romanesc, Cupa Campionilor Europeni. Oricum voi va pregatiti de vreun deceniu in continuarea pt. UCL iar de trofee nu e cazul sa mai spun ceva ca pe plan european nu ati adulmecat nimic. Ham, ham! Liga Campionilor interzisa.....cui?


Bumbescule, tu esti frate??
Sa-nnebunesc, nu alta... m-am topit in fata monitorului... oare o fi el sau cine?
Acum, pe bune, chiar crezi ca sunt retardat si nu am inteles mesajul cu Sampion Lig... ce dracu'?
De cand s-a calificat Steaua dupa meciul cu Galata, numai posturi cu replici d'astea vad pe aici... si tot inghit in sec... :lol:
Am inteles, las-o naibii, ca va contram si noi cu ce arme mai putem... in campionat... la Sampion Lig sa aveti bafta, dar faza cu tinutul in propria manuta a Cupei CE, e tare... nu te supara, dar am ras cu pofta... :D

PS. Al naibii Galatiul asta, interesant oras... mai nou, vasluienii sunt mai moldoveni ca voi?
Atunci saracu' drushk cum o fi la Iasi, de doua ori mai moldovean decat voi? Sau Sor!n, e de trei ori mai moldovean, ca el e si mai departe?! :)
Ce naiba, aveti echipa misto acolo, antrenor belea... daca conducatorii sunt varza si nu sunt atenti cu legislatia asta de cacat de la LPF, ce te ataci atata cu Vasluiul si cu Porumboiu?
I-ati batut pe Rapid, aia e important... la Dinamo sa nu speri ca faceti ceva, ca speri degeaba... :D
Si bine zicea Goofy, Liga e interzisa ciorilor... ce-ai cu noi? :huh:

Edited by Uweman, 02 September 2008 - 23:39.


#44
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
felicitari vasluienilor pentru ce au facut in acest sezon,o sa fie greu cu slavia dar cred ca avem sanse reale de calificare in grupele Cupei UEFA.

#45
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
BINEEEEE!!!

1-0 min 25.

#46
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
plictisit de turca dinamovista am prins golul Vasluiului in direct. :)
dati pr TVR1, aici se joaca fotbal!

#47
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

Vizualizare mesajradumiki, pe Oct 2 2008, 20:53, a scris:

plictisit de turca dinamovista am prins golul Vasluiului in direct. :)
dati pr TVR1, aici se joaca fotbal!
eu l-am prins cand se bucurau....am vazut reluarile...
se pare ca vasului e in forma...
hai ca se poate..macar o echipa sa avem si noi in grupa

Edited by bubalus, 02 October 2008 - 20:08.


#48
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Mai au cateva minute sa faca ceva.. :(

#49
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
scor final 1-1 , pacat , imi doream sa se califice

#50
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Mda, asta a fost ultima. Ma nene, uite-asa FC Vaslui se alatura celorlalte patru in ceea ce se poate numi "grupul hi-5" al fotbalului romanesc. Suntem absolut penibili. De cand s-a infiintat sistemul asta cu grupele nu s-a mai intamplat ca Romania sa nu aiba nicio echipa in faza asta a competitiei. Plus ca vom face coeficientul varza. Vorba aia, am dat "hi-5" la tot cartierul. :ciocan:

#51
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

Vizualizare mesajhcv, pe Oct 2 2008, 22:24, a scris:

scor final 1-1 , pacat , imi doream sa se califice
maybe next time ;)

#52
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Cel mai trist este că s-au calificat echipe de tot rahatul în detrimentul nostru.

#53
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006
Singura bucurie din aceasta seara trista pt. fotbalul romanesc a fost golul din poarta Vasluiului, daca i-as fi vazut si fata lui Stiuletoiu atunci as fi fost pe deplin multumit. Afara din Europa, fraudulosilor! Multumim Slavia!
P.S. Mi-as fi dorit ca egalarea sa se produca in min.93 dintr-un penalty inventat......asta ar fi meritat Stiuletoiu, noul cancer al fotbalului romanesc!

Edited by starsteel, 02 October 2008 - 22:08.


#54
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Vizualizare mesajCodename, pe Oct 2 2008, 21:47, a scris:

Cel mai trist este că s-au calificat echipe de tot rahatul în detrimentul nostru.
Ce e mai trist e ca se pare ca suntem noi de tot rahatul din pacate (exceptie cele 2 din CL)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate