Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cat dati la nunti?

- - - - -
  • Please log in to reply
551 replies to this topic

#1
Ramy

Ramy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 21.11.2004
Trebuie sa mergem la o nunta la Mc Moni's si am inteles ca e ceva mai "fitzos" si ca s-ar cotiza mai mult. Eu am mai fost acum vreo 6-7 ani si am mancat pizza dar se pare ca e cu totul altceva. Stiti cumva cat costa tacamul?

#2
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
100 euro pe putin la o nunta azi

#3
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006

View PostRamy, on Jul 29 2006, 13:40, said:

Stiti cumva cat costa tacamul?

View Postpatrician, on Jul 29 2006, 14:14, said:

100 euro pe putin la o nunta azi

Cam scumpe tacâmurile de cocoș în ziua de azi. Dar, mă rog, nu mai suntem pe vremea fraților petreuși... Acu’ se numesc takimuri.

Edited by Cimp0aca, 29 July 2006 - 13:21.


#4
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Nici bine nu ai revenit si iar te ocupi cu provocatul userilor pasnici , care posteaza la subiect ?

#5
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006

View Postpatrician, on Jul 29 2006, 14:24, said:

Nici bine nu ai revenit si iar te ocupi cu provocatul userilor pasnici , care posteaza la subiect ?
Păi, dacă nu mă ignoră...

#6
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostRamy, on Jul 29 2006, 13:40, said:

Trebuie sa mergem la o nunta la Mc Moni's si am inteles ca e ceva mai "fitzos" si ca s-ar cotiza mai mult. Eu am mai fost acum vreo 6-7 ani si am mancat pizza dar se pare ca e cu totul altceva. Stiti cumva cat costa tacamul?


Cum zice un mare filosof al timpurilor noastre: "Fara numar!" :P

#7
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
am fost acum 2 luni la nunta lui Puscarie
si fiind bun prieten de al meu nu am putut sa ii dau 100 Eur asa cum ii dadea toata lumea

si am pus in plic 200 Eur

majoritatea dadeau cate 100 Euro,dar au fost si cateva persoane care au dat 150 Eur sau $

sa nu mai zic de fratele mirelui,care a dat 500 Eur  :cursing:


PS: pune si tu 150 Eur si o sa fie toata lumea multumita,sau 150 $ ca sa iesi mai ieftin  :lol:

Edited by InTech, 29 July 2006 - 14:09.


#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Si eu merg in toamna la io nunta, cat de cat modesta! Tacamul am inteles ca este undeva in jur de 100 eur, iar cu totul voi da cam 12 milioane ( adica platesc 2 tacamuri si restul darul).

#9
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
Tot citesc si ma intreb la ce nunti mergeti voi. Bine, poate a fost singura nunta la care am fost eu foarte departe in timp si foarte "la sat" (desi a fost in Campulung Muscel) dar parca auzisem ca e 500.000 in mod normal. (nu, eu nu am dat doar atat pentru ca eram ruda :P )

#10
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
500.00 era cu mult timp in urma. Din cate stiu eu, pentru cei care nu sunt rude si daca nunta se desfasoara la un restaurant modest (obisnuit), se dau 2 mil lei vechi.

Edited by dobrotescunicol, 29 July 2006 - 15:19.


#11
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
minim 200 de euro sa ai la tine, pentru acea nunta

Edited by Zamolxel, 29 July 2006 - 15:21.


#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ai mei au fost nasi la cineva recent si au dat 10 milioane(plus cheltuielile de nash ) . Iar nuntasii dadeau in mod obisnuit cam 3milioane de lei.

Edited by romaximusro, 29 July 2006 - 15:20.


#13
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postromaximusro, on Jul 29 2006, 16:20, said:

ai mei au fost nasi la cineva recent si au dat 10 milioane(plus cheltuielile de nash ) . Iar nuntasii dadeau in mod obisnuit cam 3milioane de lei.


300 de lei de persoana ?? sau de cuplu ???

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai de 2 ori tacamul sau asa ceva. Nu am fost la nunta, dar asa am inteles ca era. Si se pare ca au fost destui ca "reprezentanti" din partea familiei x (tinerei), deci .. o persoana. Oricum, nu a fost o nunta de fitze,iar oamenii invitati nu erau prea avuti..

Edited by romaximusro, 29 July 2006 - 15:23.


#15
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,953
  • Înscris: 03.12.2005
ultima nunta la care am mers, undeva prin primavara a fost una cu mult fast, oameni importanti, etc.
darul a fost de (parca) 300E la petrecere (2 persoane prezente), in plic, plus un cadou ce a trecut binisor de dublul plicului.

#16
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu stiu cum este Mc Moni's , va rog sa mentionati si cat se da la o nunta "obisnuita".

//offtopic
Nu stiu ce salarii aveti voi, insa, la un calcul simplu, daca sunt invitat la 2 nunti intr-o luna si dau 100 euro pentru fiecare, suma depaseste salariul meu. Asta fara sa adaug costul benzinei pentru transport si alte cheltuieli suplimentare. Si... sa nu uitam ca intr-o vara sunt mai multe nunti. Asta inseamna ca muncesc si toti banii ii dau la nunti fara sa mananc, fara sa ma imbrac, fara nimic altceva?

Edited by dobrotescunicol, 29 July 2006 - 16:27.


#17
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postdobrotescunicol, on Jul 29 2006, 17:24, said:

Nu stiu cum este Mc Moni's , va rog sa mentionati si cat se da la o nunta "obisnuita".

//offtopic
Nu stiu ce salarii aveti voi, insa, la un calcul simplu, daca sunt invitat la 2 nunti intr-o luna si dau 100 euro pentru fiecare, suma depaseste salariul meu. Asta fara sa adaug costul benzinei pentru transport si alte cheltuieli suplimentare. Si... sa nu uitam ca intr-o vara sunt mai multe nunti. Asta inseamna ca muncesc si toti banii ii dau la nunti fara sa mananc?


Ce fel de oameni sunt invitati la acea nunta ?? Cum sunt mirii si rudele?? instarir, modesti ??
Da si tu niste date sa putem sa ne dam cu parerea.

#18
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

View Postdobrotescunicol, on Jul 29 2006, 17:24, said:

Nu stiu ce salarii aveti voi, insa, la un calcul simplu, daca sunt invitat la 2 nunti intr-o luna si dau 100 euro pentru fiecare, suma depaseste salariul meu. Asta fara sa adaug costul benzinei pentru transport si alte cheltuieli suplimentare. Si... sa nu uitam ca intr-o vara sunt mai multe nunti. Asta inseamna ca muncesc si toti banii ii dau la nunti fara sa mananc?
  Or fi ele mai multe nunti intr-o vara,dar tu chiar mergi la toate?Oricum,nu poti face un calcul in genul: iau 6 milioane salaiu dupa cheltuielile curente raman cu un milion patru sute,am patru nunti,deci nu pot da decat cel mult 350 de mii per nunta.
In cazul asta nu mai mergi,zic eu..,la nici una!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate