Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Universitate Informatica / ASE = ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gforcer

Gforcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2005
Am intrat anul asta la Universitate - buget si la Ase - cibernetica cu plata...

Nu prea imi vine sa dau 18 mil/an/facultate si vreau sa invat informatica in principiu, nu alte chestii.

Stiu ca cea mai potrivita era Automatica, dar nu am talent la fizica, sunt antitalent chiar. Si am decis sa nu imi incerc sansele la ea, sa ma chinui, mai ales ca vreau sa mai si lucrez cate ceva in timpul facultatii.

Si cam astea ar fi datele problemei.

Si nu stiu ce sa fac, unde sa ma duc...ca nu imi vine sa dau nici banii (ca nu prea sunt), la universitate cica e naspa cu matematica, si la Ase statistica.

As vrea sa imi spuna cineva daca stie, cam ce program ai la universitate, ca la Ase il stiu.

Thanks, & waiting your reply.

Edited by Gforcer, 29 July 2006 - 12:16.


#2
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Rămâi la informatică. Nu ezita!

#3
oviviu

oviviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.04.2006
Informatica fara nici o discutie.

#4
Gforcer

Gforcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2005
Asta am si ales. I'm in & so very happy. Am auzit mai multe detalii, si cica e mai ok, daca te intereseaza informatica, la universitate. Faci multa mate, dar si info, pe cand la ase faci o gramada de aberatii, si cica sunt si unii profesori mai aiurea.
Aici am inteles ca primele 3 restante nu le platesc. Super ! :))
Naspa la univ, e ca e programul mai incarcat ca la ase, dar sper sa ma descurc.

Sa auzim de bine.

#5
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
La ASE informatica si sacrifica un an, invata bine si o sa treci la fara plata :D

 Gforcer, on Aug 15 2006, 13:29, said:

Naspa la univ, e ca e programul mai incarcat ca la ase, dar sper sa ma descurc.

Buna dimineata, la ASE se fac cursuri doar 4 zile pe saptamana  :w00t: (asta in cazul in care nu reuseste seful d grupa sa cumuleze cursurile din 2 zile intr-una si atunci se preada doar 3)  :peacefingers:

Edited by xella, 15 August 2006 - 12:42.


#6
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Cu alea 4 zile e discutabil, e posibil sa-ti bage sport in ziua libera  :death:

Sa se restranga cursurile e si acolo discutabil, pentru ca nu sunt sali, eu am facut cursuri si in cladirea 7000, care e pe langa Amzei (nu e aia de langa Nike, aia e 8000, 7000 e dincolo de piata).Asta daca ai noroc, daca ai ghinion poti sa ai un curs in 2000 (Cibernetica pe Dorobanti si urmatorul in MII, in Moxa).

Sa nu mai vorbesc de secretara de la anul I  :w00t:

Asta e la cibernetica, nu stiu cum e la Universitate, dar macar acolo nu dai bani  ;)

#7
annelle

annelle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.12.2005

 Gforcer, on Aug 15 2006, 13:29, said:

Asta am si ales. I'm in & so very happy. Am auzit mai multe detalii, si cica e mai ok, daca te intereseaza informatica, la universitate. Faci multa mate, dar si info, pe cand la ase faci o gramada de aberatii, si cica sunt si unii profesori mai aiurea.
Aici am inteles ca primele 3 restante nu le platesc. Super ! :))
Naspa la univ, e ca e programul mai incarcat ca la ase, dar sper sa ma descurc.

Sa auzim de bine.

Intr-adevar, programul e mai incarcat. Sunt cam 25h/saptamana. Si ar fi ok daca ti-ar pune 5/zi, dar sunt zile cu 2 si altele cu 8, iar asta e naspa dupa parerea mea. E drept ca poti chiuli. Daca ai bafta de profi misto... mai mult nu te duci.
Eu am facut mate la greu (mai multa decat info) doar in anul 1. Apoi nu. Deloc. Am avut cursuri de logica, de probabilitati. In rest numai si numai info.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate