Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

VBScript to EXE.Cum ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alamicderespiragreu

alamicderespiragreu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2006
Am un Vbscript.Cu ce il compilez sa il fac exe? Normal stiu ca se face cu Visual Studio dar nu stiu cum fara sa il rescriu.NU vreau decat sa il fac exe direct.Scriptul e OK.Gasisem la un moment dat un mic programel care facea treaba asta, dar nu era freeware si in afara de asta nu mi se pare ok.Nu exista comanda interna de VBscript pentru MAKE ?

#2
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Direct din Visual Basic: File --> Make MyProject.exe

#3
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
Depinde de ce anume face scriptul tau. Chiar daca sunt foarte asemanatoare VBScript nu e VB, daca ii dai copy-paste in VB ai sanse sa nu-ti compileze. Sunt ceva diferente intre VBScript si VB... spre exemplu VBScript permite cod in afara procedurilor/functiilor , VB nu. Daca vrei neaparat un exe si scriptul e facut de tine nu-ti va fi greu sa-l refaci in VB ;)

#4
alamicderespiragreu

alamicderespiragreu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2006
Stiu ca sunt diferente intre Vb si VBScript ca sunt doua chestii total diferite.Atunci trec peste partea cu compilatul.O sa incerc sa-l fac exe direct  :D Va anunt daca am reusit...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate