Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Cleopatra Stratan - Ghita

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
melodia e simpatica, ideea super ok. nu exagerati. li se intampla copiilor chiar ce canta ea. apoi melodia este facuta pe pupitru si la computer. o sa vedeti la viitorul concert care nu va fi live. daca ma insel imi cer scuze. dar un om de studio o sa va zica mai multe.

#38
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Tot respectul pentru tata si fiica dar genul asta de muzica nu e pe gustul meu.. :ewwpu:

#39
bogdancl

bogdancl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2006

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 01:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.
Bah asta care stii sa critici mult si bine... esti tare rau sa stii... ia iesi tu bah expertu' lu' peste si canta tu in locu' dulcetii aleia si arata-ne tu cum se canta, poa' stii tu sa canti mai frumos... vii tu sa critici o dulceata de fata...nu vezi ca altele din muzica romaneasca nu sunt instare sa cante fara CD?... a nuu tu o compari cu every breath u take... ce sa spun mare melodie...intreaba si tu un compozitor roman(din aia adevarati) sa vezi parerea lor...
Si mai dute in cretacic unde nu exista muzica, poate acolo nu o sa mai critici pe nimeni
Cat despre Cleopatra... :) esti o dulceata puiule, bv tie Pavel si felicitari... eu unu as vrea sa am asa o fata isteata si dulce ca fata lu Stratan...

#40
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

View Postshobi, on Aug 12 2006, 02:45, said:

fugi tare ... ca esti idiot ...  :death:

Hmmm, de ce? Pentru ca si-a expus parerea?

View Postdabb, on Aug 17 2006, 14:33, said:

VIS-A-VIS DE ACCENT....TE ROG ....O SA MI SE ZICA SI MIE...CITESTE REGULEMENTUL, TOTUSI...
DACA ESTI ANTISEMIT....PLEACA DE PE ACEST FORUM SI REVINO CAND O SA TI SE DEZVOLTE INTELECTUL ASTFEL INCAT SA SUPORTI SI ALTE RASE/NATIONALITATI/SEX/RELIGIE...ETC.
MELODIA E SUPERBA , FETITA TOT ASA.
PS: DACA CLEO ERA DE ORIGINE MAGHIARA SAU FAN DINAMO...CE AI FI ZIS?

Eu zic ca mai intai sa nu mai tipi (adica sa nu mai scrii cu litere mari daca nu stii ce inseamna). Ce inseamna pentru tine antisemit? Nu poti sa accepti parerea altuia... nasol.


Nu mai fiti asa rai, omu asta si-a spus parerea. Care e problema? De ce nu ii acceptati parerea si trebuie sa sariti pe el ca niste hiene doar pentru faptul ca lui nu i se pare reusita piesa?
Parerea mea este cam aceeasi, ce daca are 3 ani? Eu as vorbi despre ce e muzica si ce nu e muzica, nu de varsta celor care o canta. Mie nu imi place piesa asta, la fel cum mi se par de prost gust multe piese (si formatii) din Romania, si niciodata nu cred ca muzica asta "de taraba" o sa o depaseasca pe cea din afara.
Si nu poti sa ii ceri unui user sa cante el daca se crede mai bun, pentru ca fiecare are meseria lui si treaba lui, nimeni nu te pune sa pilotezi avioane cand tu esti vanzator in piata, asa ca de ce sa exageram?

P.S. daca cineva se simte "atins" de postul meu, poate nu o sa imi sara in cap. Merci.

Edited by icynoangel, 18 August 2006 - 15:47.


#41
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
http://evz.ro


Cleopatra Stratan, vedeta la trei ani
18 August 2006
Raluca Moisa

Fiica lui Pavel Stratan are sanse sa fie inregistrata in Cartea Recordurilor drept "cea mai tanara artista care lanseaza un album". VIDEO!

In varsta de trei ani si jumatate, Cleopatra Stratan, fiica interpretului Pavel Stratan, are toate sansele sa intre in Cartea Recordurilor drept cea mai tanara artista care lanseaza un album si, de asemenea, drept cea mai tanara cantareata care sustine un concert live de doua ore.

Cleopatra Stratan va sustine duminica, de la ora 17.00, la Teatrul Nottara din Bucuresti un spectacol in care va interpreta 28 de piese, 16 regasindu-se pe albumele tatalui ei si 12 pe albumul sau de debut, „La varsta de trei ani”, care va fi lansat in cadrul concertului.

Micuta va avea un invitat special: Pavel Stratan, si va fi acompaniata de trupa Millenium din Chisinau. Cele 400 de bilete puse in vanzare s-au epuizat cu o saptamana inainte de concert.


„Canta de cand a inceput sa vorbeasca”

Micuta cantareata a mostenit talentul tatalui ei, care, desi lansat de doar cativa ani in Romania, a creat un adevarat fenomen. Odata cu hitul „Eu beu”, Pavel Stratan a cucerit piata muzicala si a devenit unul dintre cei mai bine vanduti artisti ai ultimilor ani in Romania.

„Cleopatra a inceput sa cante de indata ce a invatat sa vorbeasca. Printre primele ei cuvinte s-au regasit titluri ale pieselor mele. Pe la varsta de de doi anisori canta prin casa tot ce auzea la mine si, in plus, fredona cam tot ce prindea de pe la radio si televizor.

Cantecele mele le-a invatat odata cu mine si, cand a mai crescut putin, ma tragea de mana sa cantam impreuna”, marturiseste Pavel Stratan.

Debut „in fata oglinzii”

La scurt timp dupa ce si-a facut debutul „in fata oglinzii”, Cleopatra a urcat pe o scena adevarata si a cantat in fata publicului. Prima „aparitie” a micutei a fost intr-unul dintre concertele lui Pavel Stratan.

„In vara anului trecut am sustinut o serie de concerte pe litoralul romanesc. M-a insotit si familia, deoarece perioada de timp petrecuta pe litoral a fost mare, iar mie imi este dor in fiecare minut de familia mea.

Asa ca sotia si copilul erau de fiecare data printre spectatorii mei. La unul dintre concerte, Cleopatra a venit langa mine, pe scena, si mi-a cerut sa cantam impreuna”, povesteste artistul.

Gestul fiicei sale l-a surprins pana si pe Stratan. „Desi m-a surprins, m-am adaptat repede situatiei si am intrebat-o ce vrea sa cantam, iar ea mi-a raspuns ca vrea piesa „Banii”. Asa a debutat Cleopatra pe scena”, spune cantaretul.

Cantari si ursuleti din plus

Debutul Cleopatrei a fost o surpriza si pentru spectatori. „Cineva din public a intrebat cine e copilul si am spus ca e fiica mea. Lumea a ras, crezand ca fac o gluma sau ca e ceva regizat.

Dar mai apoi si-au dat seama ca e adevarat si au coplesit-o cu flori si jucarii”, adauga Stratan.  Iar fetita se simte in elementul ei pe scena. „Imi place sa cant pentru ca e frumos. Spectatorii ma aplauda, imi dau flori si ursuleti”, spune Cleopatra.

In scurt timp, pasiunea ei pentru muzica a fost luata in serios de Pavel Stratan, dar si de reprezentantii Cat Music, casa de discuri a artistului.

Cleopatra a aparut in videoclipul piesei „M-am nascut de ziua mea” si a cantat melodia „Mama”, inclusa pe cel de-al treilea album al lui Stratan, „Amintiri din copilarie - volumul 3”. „E o melodie pe care am scris-o cu multi ani in urma. O cantam prin casa, iar Cleopatra o ingana dupa mine. Asa mi-a venit ideea sa o las pe ea sa o interpreteze, sa fie piesa ei”, declara, anul trecut, artistul.

Pregatiri pentru primul concert

La sfarsitul anului trecut, Cleopatra a fost invitat special la concertul sustinut de tatal ei la Sala Palatului. Fetita imbracata in rochie rosie de catifea a urcat pe scena fara nicio urma de trac si a „smuls” ropote de aplauze, dar si cateva lacrimi, de la spectatorii vizibil impresionati.

Peste doua zile, Cleopatra va sustine propriul concert. „Ideea mi-a venit cand am realizat ca poate sa cante si ca isi doreste foarte mult acest lucru.

La doi ani si jumatate imi stia deja toate compozitiile, canta in ritm cu mine, nu obosea, nu uita, iar daca o incurcam eu intentionat putea sa sara imediat peste moment si sa reia o piesa din locul in care am intrerupt-o”, spune Stratan.

„Mi-am dat seama ca poate nu numai sa cante, ci sa controleze situatii neprevazute. Mi-am spus atunci ca daca tot canta piesele mele, de ce sa nu le cante pe ale ei.

Nu pot sa spun daca e devreme sau tarziu, pot doar sa spun ca ceea ce face ea acum face din placere, este o preocupare normala a ei, nu o fortez eu sa faca nimic. Ba, mai mult, este foarte receptiva la tot ce ii spun. Cleopatra invata o piesa in doua ore, iar eu in doua zile”, explica tatal micutei vedete.

Iar Cleopatra va fi in centrul atentiei la concertul de duminica. „Eu nu o sa intervin aproape deloc, doar o acompaniez cu chitara, restul il va face ea”, mai spune Stratan.

Un proiect pentru Guinness Book

In urma cu doua luni, reprezentantii casei de discuri Cat Music, la care si-au lansat albumele atat Pavel Stratan, cat si Cleopatra, i-au contactat pe reprezentantii Cartii Recordurilor.

Cat Music doreste omologarea acestui record - Cleopatra este cea mai tanara artista din lume care lanseaza un album si care va sustine un concert live de doua ore - iar cei de la Cartea Recordurilor s-au aratat foarte interesati.

„Noi am prezentat proiectul celor de la Cartea Recordurilor, ei ne-au raspuns ca sunt incantati si interesati, le-am facut invitatia pentru concert, dar nu stim daca pot ajunge in timp util”, declara Pavel Stratan.

Potrivit Cat Music, omologarea unui record poate dura mult, uneori chiar si patru luni, si, chiar daca reprezentantii Guinness Book nu vor putea fi prezenti la concertul de duminica, recordul poate fi omologat pe baza inregistrarii.

„Ghita”, primul videoclip de pe albumul „La varsta de trei ani”, ruleaza deja pe posturile muzicale din Romania si din Republica Moldova.
In clipul regizat de Dragos Buliga, Cleopatra este un copil mic intr-o lume mare, cautandu-si fericirea. Dupa filmari, Dragos Buliga si echipa de stilisti au spus ca fiica lui Pavel Stratan este singurul copil ascultator din lume.

Edited by Basarab, 18 August 2006 - 15:48.


#42
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
ANTISEMÍT, -Ă, antisemiți, -te, adj., s.m. și f. (Persoană) care admite sau practică antisemitismul.

ANTISEMITÍSM s.n. Atitudine (politică, socială etc.) ostilă față de evrei.

Eu nu vad legatura ...  :huh:

#43
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Ce faci ghita cu viata ta?
Nu veni cu mana goala.


ARE poante bune. Ii face taicaso melodiile si versurile.
Ea le canta ca papagalul.

#44
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
superbe melodiile... o sa ajunga departe

#45
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Ce melodii mai canta? CEva videoclip? Mersi

#46
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005

View PostAlexIP, on Aug 11 2006, 16:19, said:

Targetul care exclama "Ioi, ce copil dragut!" a fost atras. Daca Stratan scotea piesa aia de capul lui, lumea incepea deja sa il acuze ca se repeta, dar asa si'a scos copchilu la inaintare si toata lumea e happy. Well, aproape toata lumea. :mellow:
sunt de aceeasi parere. fata e dragalasa, la fel si videoclipul, dar nu inteleg care este scopul acestui tip de muzica, exceptand cel al umplerii buzunarelor cu bani si bagand un copil inoncent in ra#@tul asta de industrie muzicala romanesca, rapindu-i frumusetea copilariei normale.

#47
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postcretacic, on Aug 11 2006, 16:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...

Da' shi vrai maica? sa canti fatuca in spanish doar ca tia nu ti-o placut moldoghineasca? ietiti la iel ... i-o placut la tuata tara mieluodia si dansu fuaci figuri, ha.... daca ma pot exprima asa.  :D asta fu ca si glumitza...

Mie personal imi place, imi place pana si cum face continuitatea de la un cuvant la urmatoarele doua cu acea pauza caracteristica stilullui stratan ... iar fetita e dulce foc, parerea mea este ca va avea succes si pe termen lung.

Si ca tot ziceai tu de "it must have been love" de unde stii tu ca in tara lor nu au acolo tot asa unul ca tine carcotas care sa le comenteze accentul?  dar nici un dubiu, si mie imi plac piesele mentionate de tine.

#48
fido_glc

fido_glc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.05.2006

View Posttracky, on Jul 27 2006, 21:54, said:

Personal cred ca e foarte frumoasa melodia si se vede ca e fetita lui Pavel Stratan :D
E ok melodia. Imi place.. e chiar simpatica.. poate intra in vreun top..:)).. o difuzeaza astia pe profm in fiecare zi.. B)

#49
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Observ cu surprindere ca sunt multi care cred ca este ceva bun, ceva demn de laudat... :huh:


Mie mi se pare ca toata initiativa asta nu aduce nimic bun in afara de bani. Este o afacere din care au de castigat numai si numai parintii/celelalte parti implicate in acest proiect. Un copil de 3 ani nu are capacitatea de a discerne intre ceea ce ii place lui si ceea ce ii spun parintii ca ii place. Deasemenea, nu mi se pare a fi o voce extraordinara (pentru ca la 3 ani toti copiii au aproximativ aceeasi voce...eu cantam in cor in clasa a 5, iar intr-a 8 rageam ca un magar), este evident ca ea nu compune nimic, etc.. Nu stie sa citeasca, deci a fost invatata papagaliceste tot cantecul. Parca a fost Pavel Stratan cu Cleopatra la o emisiune de culturalizare de pe la PRO TV (Teo), iar grija celei mici era sa ajunga la joaca, nicidecum concertul.


Prin urmare, eu nu vad decat o afacere demna de toata scarba posibila din lume prin care este rapita copilaria unei fetite de 3 ani si datorita careia Pavel Stratan pierde orice urma de respect din partea mea si a altora ca mine.  :puke:  :puke:  :puke:


Banii dezumanizeaza...din ce in ce mai multa lume... :death:

Edited by crz, 18 August 2006 - 17:37.


#50
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
ce rahat ati vrea la 3 ani? a mai fost la cencerte cu tacasu, au cantat in duet.  nu-i chiar straina.

#51
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postadd, on Aug 18 2006, 18:40, said:

ce rahat ati vrea la 3 ani? a mai fost la cencerte cu tacasu, au cantat in duet.  nu-i chiar straina.
La 3 ani as vrea sa se joace in nisipar cu lopatica, in casa cu papusile, sa mearga la mare, sa mearga la munte, sa se distreze cu verisorii si verisoarele, sa isi juleasca genunchii si coatele, sa manance acadele, sa stea la bunici si sa isi intepe picioarele in ciulini alergand prin spatele casei.

Nu sa faca bani pentru tata si alte persoane.


:death:

Edited by crz, 18 August 2006 - 17:45.


#52
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View Postcrz, on Aug 18 2006, 09:36, said:

Observ cu surprindere ca sunt multi care cred ca este ceva bun, ceva demn de laudat... :huh:
Mie mi se pare ca toata initiativa asta nu aduce nimic bun in afara de bani. Este o afacere din care au de castigat numai si numai parintii/celelalte parti implicate in acest proiect. Un copil de 3 ani nu are capacitatea de a discerne intre ceea ce ii place lui si ceea ce ii spun parintii ca ii place. Deasemenea, nu mi se pare a fi o voce extraordinara (pentru ca la 3 ani toti copiii au aproximativ aceeasi voce...eu cantam in cor in clasa a 5, iar intr-a 8 rageam ca un magar), este evident ca ea nu compune nimic, etc.. Nu stie sa citeasca, deci a fost invatata papagaliceste tot cantecul. Parca a fost Pavel Stratan cu Cleopatra la o emisiune de culturalizare de pe la PRO TV (Teo), iar grija celei mici era sa ajunga la joaca, nicidecum concertul.
Prin urmare, eu nu vad decat o afacere demna de toata scarba posibila din lume prin care este rapita copilaria unei fetite de 3 ani si datorita careia Pavel Stratan pierde orice urma de respect din partea mea si a altora ca mine.  :puke:  :puke:  :puke:
Banii dezumanizeaza...din ce in ce mai multa lume... :death:

Eu am vazut pe undeva un avi sau ceva de genul acesta in care stratan canta pentru un grup restrans,prieteni probabil, si era si cleopatra pe acolo asezata cu ei la masa si iti spun, nu era turbata sa plece la joaca, ba din contra, batea tactul la ce canta taica'su, deci parea destul de "in problema" ca sa zic asa. Se stie ca un copil prinde mai bine ceva cand este invatat de mic iar daca procesul de invatare este o combinatie de joaca plus munca, rezultatul este garantat pozitiv.
Se mai stie ca baietilor li se ingroasa vocea si e normal ca in clasa a 8-a rageai cum zici tu comparativ cu clasa a 5-a. La fete schimbarea nu este atat de evidenta. Iar o fata indiferent de varsta poate canta fals daca nu are "ureche muzicala".Cleopatra are, dupa mine, si "ureche muzicala" si talent si un profesor bun.
Zici ca taica'su ii rapeste copilaria? Ma indoiesc. o tin minte pe sora mai mica a unui prieten care statea in fata oglinzii cu o rigla pe post de microfon in mana ci canta de zor, iar daca mai are si auditoriu... sa te tii (de urechi)(si nu e singurul caz), asa ca nu imi spune ca e un adevarat chin pentru cleopatra sa cante. Problema la copii este ca nu au rabdare mereu.
Iar de bani? Ma indoiesc ca pavel stratan este atat de prost platit incat sa fie nevoit sa puna ceva pe masa de pe urma ficei lui. Ca are un copil cu care poate lucra este un lucru rar, ca poate sa o indrume catre o cariera muzicala inca de la varsta asta si o face, nota 10.

Dupa mine de blamat ar fi manelele cu toate "dezacoardele" lor si jalea din unele. Am trecut odata pe langa o taraba cu muzica si ragea la un casetofon o manea de jale asa de naspa ca m-am dus sa intreb daca la caseta aceea dau si lama pentru taiat vene.

#53
ronline83

ronline83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.06.2004

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 00:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.


Eternul nemultumit...ia si asculta muzica romaneasca ca daca ai cap poti sa alegi cateva trupe foarte bune. Dar dupa lista enuntata se pare ca mai ai de recuperat.


Cat despre Cleo....extraordinar! Incredibil copilul...l-am vazut la o emisiune pe TV si am ramas masca ... cat de corect vb la 3 ani, stie sa scrie...si mai are si voce. un fenomen ce ar trebui promovat mai mult pe posturile tv...poate isi fac si copii din ziua de azi un model din cineva care merita.   :coolspeak:

#54
ioana_me2

ioana_me2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.08.2006
traiasca ghitza :))) e super...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate