Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cleopatra Stratan - Ghita

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Inca nu m-am saturat de melodia asta ..si o ascult de cand a iesit  :)

#20
mimusato

mimusato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.03.2006
pentru fani: http://www.music.md/news.php?nid=1258

Interviu cu pavel stratan despre fi-sa

#21
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006
Fetita are 3 ani :mellow:


Un nou produs marca Stratan inundă piața românească, de data asta e vorba de Cleopatra Stratan, fiica lui Pavel. Noutatea cea mare e că fiica în vârstă de trei ani a lui Pavel Stratan lansează pe 20 august primul său album muzical, intitulat „La vârsta de 3 ani”.

Edited by Sh0rty, 11 August 2006 - 15:08.


#22
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
melodia este o melodie ca oricare alta dar ea este foarte dragutica in videoclip...  :)

#23
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Targetul care exclama "Ioi, ce copil dragut!" a fost atras. Daca Stratan scotea piesa aia de capul lui, lumea incepea deja sa il acuze ca se repeta, dar asa si'a scos copchilu la inaintare si toata lumea e happy. Well, aproape toata lumea. :mellow:

#24
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 04.02.2006
ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.

#25
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Mie tocmai accentul moldovenesc al fetitei imi place ..

#26
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 01:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.
fugi tare ... ca esti idiot ...  :death:

#27
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostAlexIP, on Aug 11 2006, 16:19, said:

Targetul care exclama "Ioi, ce copil dragut!" a fost atras. Daca Stratan scotea piesa aia de capul lui, lumea incepea deja sa il acuze ca se repeta, dar asa si'a scos copchilu la inaintare si toata lumea e happy. Well, aproape toata lumea. :mellow:
Pavel Stratan continuă, prin intermediul fetiței, ceea ce a început pe "Amintiri".
El a declarat că va abandona de tot stilul care l-a consacrat pe cele 3 volume "Amintiri din copilărie" și va face un viraj către rap (vezi colaborarea cu Zale).

#28
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 01:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.

se pare ca au ramas in cretacic. nu mai jigni lumea aiurea, doar pentru ca ai o minte ingusta. wake up man.

#29
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Pentru cei care critica melodia: cam ce ar trebui sa cante un copil de 3 ani? Drept ca si mie mi se pare, in videoclip, ca ar avea cam 5 anisori, dar ma rog, unii or fi mai dezvoltati, ca am vazut si copii de 12 ani care arata a 18, dupa fizic.

Plus ca e moldoveanca, ce accent ar trebui sa aiba? Iar versurile sunt cu mult mai normale decat toate porcariile cu aluzii sexuale pe care le aud zi de zi, inclusiv acum. Ma refer la muzica romaneasca, ca aici se fac comparatiile. Nu poti pune pe aceeasi linie "Every breath you take" sau mai stiu eu ce cu performanta unui copil de 3 ani, care de-abia invata ce si cum.

"Versuri ofensatoare pentru un minim de bun gust?" Te inseli, oricine ai fi... Se vede ca ti-ai "ascutit" urechile numai pentru muzica straina.

Cleopatra isi lanseaza albumul pe data de 20 august si va tine un concert live de 1 ora si jumatate. Plus ca va fi audiata si de membri ai Cartii Recordurilor, pentru o eventuala inscriere...

Oricum, felicitari.

Edited by Deria_Leena26, 12 August 2006 - 11:10.


#30
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 04.02.2006
mai, dar ce avalansa de "comentarii" a iscat postul meu. va urez succes in continuare: ascultati muzica __cleopatrei, daca asta va place, iar lui shobi ii comunic cu respect ca are report

#31
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 14:33, said:

mai, dar ce avalansa de "comentarii" a iscat postul meu. va urez succes in continuare: ascultati muzica __cleopatrei, daca asta va place, iar lui shobi ii comunic cu respect ca are report

Reciteste Regulamentul!  -_-

#32
Sarah Key

Sarah Key

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.08.2006
OK, am vazut ca parerile sunt impartite pe tema asta. Problema nu este melodia in sine, care din punct de vedere al tehnicii are scris in frunte Pavel Stratan ( de fapt, cand am auzit prima data melodia si am vazut fetita, am zis: "Ia uite, si-a facut Stratan un videoclip cu o fetita"). Ideea este ca fetita aia are un potential imens, si eu m-am mirat cand am aflat ca are numai 3 ani, si eu tot vreo 5 ii dadeam dupa cat de corect articuleaza cuvintele. Dupa faimosul Jordi, de care nu am mai auzit nimic de cand aveam vreo 8 ani, n-am mai auzit de nici un copil atat de mic ca varsta care sa aiba atata talent si sa fie si propulsata de cineva spre lumea asta a artei. Sunt de acord ca versurile nu sunt 100% pentru un copil de 3 ani, dar nu cred ca o melodie din colectia "Cutiuta Muzicala" ar fi dat la fel de bine ca Ghita asta :D . Deci, eu nu am decat cuvinte de laude atat pentru ea, cat si pentru tatal ei care i-a descoperit talentul si a ajutat-o sa si-l dezvolte inca de pe acum. Daca o tine tot asa, cam cand vom avea varsta tatalui ei, Conservatorul va avea o eleva de seama, sper. Mi-ar placea sa o mai aud si in alte melodii, dar pt asta exista site-uri pt download :) . Cam atat am avut eu de spus, ca sa nu mai spun ca fetita oricum ar fi o dulceata si daca n-ar canta asa de frumos...

#33
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Fetita e super taletata, eu is foarte curios sa ascult albumul. Piesa e haioasa, oricum genul Stratan e cunoscut, si mie chiar imi place, pe langa orice comentariu trebuie sa ne gandim ca fetita are doar 3 ani

#34
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 04.02.2006

View PostAllex, on Aug 12 2006, 14:52, said:

Reciteste Regulamentul!  -_-



adica??   am folosit functia report pt. a comunica, cuiva cu discernamant din echipa softpedia ca un anumit user a folosit un cuvant injurios la adresa mea.

#35
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postcretacic, on Aug 12 2006, 01:04, said:

ma apuca rasul dar si revolta cand ii aud pe unii spunand ca melodia asta e minunata, superba sau mai stiu eu cum...atunci, dragilor, melodii gen "every breath you take", with or without you" sau "it must have been love" cum sunt?   comparam jegurile astea moldovenesti sau romanesti, gen stratan, banica junior si multi altii cu muzica adevarata??  fratilor, e vorba de muzica!  wake up!   aceasta fetita a lui stratan are realmente voce, insa numai simplul accent moldovenesc ma irita, iar videoclipul nu are legatura cu o fetita de 3 ani, ce sa mai spun de versuri...
se face o mare si penibila confuzie intre muzica, versuri, talent si carisma...fetita cleopatra, pe langa penibilul numelui, pare a avea talent si e draguta, cel putin in clip, deci are carisma, insa muzica e de joasa calitate iar versurile sunt ofensatoare pentru un minim bun gust.

prietene ai un simt al realitatii cam deformat.cum spunea cineva mai sus cum poti compara o melodie faimoasa a unei formatii consacrate cu un copil de 3 anisori care mai ieri era in fasa?chiar vroiam sa fac o comparatie cu Jordi dar cineva mi'a luat'o inainte.intr'adevar Jordi canta foarte bine dar era mai mare...avea undeva la 6 ani camd a scos primul album.cu toate astea melodiile lui nu erau cu nimic mai presus decat Ghita,dar asta nu a deranjat pe nimeni,baiatul era un fenomen la vremea respectiva.si nu a deranjat nici accentul lui frantuzesc :D.

P.S.auzisem intr'un timp ca Jordi a murit in ceva accident de masina sau din cauza unei boli,desi nu stiu nimic sigur.

#36
dabb

dabb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.04.2006
VIS-A-VIS DE ACCENT....TE ROG ....O SA MI SE ZICA SI MIE...CITESTE REGULEMENTUL, TOTUSI...
DACA ESTI ANTISEMIT....PLEACA DE PE ACEST FORUM SI REVINO CAND O SA TI SE DEZVOLTE INTELECTUL ASTFEL INCAT SA SUPORTI SI ALTE RASE/NATIONALITATI/SEX/RELIGIE...ETC.
MELODIA E SUPERBA , FETITA TOT ASA.


PS: DACA CLEO ERA DE ORIGINE MAGHIARA SAU FAN DINAMO...CE AI FI ZIS?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate