Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ce scripturi pentru magazine online cunoasteti?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
hanibal

hanibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.04.2006
salutare voua. din cateva am vazut eu pana acuma astfel de scripturi pt magazine online gasesti o gramada, insa asta nu ma incalzeste cu nimic. eu caut unul gratis si usor de folosit. asa ca va rog pe cei care ati avut de-a-face cu asa ceva sa-mi raspundeti. ceea ce caut este un astfel de script pentru shopping cart. atat. fara complicatii. usor de folosit si configurat. mersi mult.

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
:) nu exista ceva usor de folosit si gratis
cu timpul te obisnuiesti si ii inveti toate chichitele

osscomerce e cel mai gratis si mai folosit

#3
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
mai bine ti-ai face magazinul virtual de la zero, cu o firma care se ocupa cu asa ceva.

eu unul nu as folosi scripturi.

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
OSCommerce... e plin de gauri si prea multi "meseriasi" il folosesc.

Nu exista un script PERFECT si gratuit.

Din pacate nu exista unul PERFECT nici cu bani :)

Vezi aici o panoplie:

http://www.hotscript...arts/index.html

#5
WeaselMan

WeaselMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 29.01.2004
Cand vine vorba de e-commerce, majoritatea scripturilor free sunt proaste. Cu putin timp in urma am scris un articol despre scripturi de magazine virtuale open source si comerciale. Ideea e ca ieftin = prost in domeniul asta. Daca in alte domenii mai exista scripturi open source destul de bune, aici nu vei gasi.

Edit: lol ce chestie faina, vroaim sa dau un link de pe webdesignbºx.ro si imi face rename in softpedia.com :D A trebuit sa modific postul totusi :(

Edited by WeaselMan, 30 July 2006 - 22:45.


#6
Sava

Sava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2006
de ce nu incerci os-commerce ?
eu il instalasem mai demult numai sa vad cum e ... si mi s-a parut foarte bun.
si din cate am citit la ei pe site ... ai foarte multe addon-uri ...... mai ales pentru payment
gasesti direct si versiunea in limba romana pe acolo ... parca
www.os-commerce.com

#7
hanibal

hanibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.04.2006
va multumesc mult de raspunsuri. acum.. eu am incercat sa ma descurc intr-o prima faza cu agoracart. si asta pentru ca mi l-am instalat din cpanel(webhostul mi l-a pus la dipozitie) f usor. nu e tocmai simplu, insa cu ajutorul manualelor si a forumului m-am descurcat si am reusit sa-l configurez pentru site-ul meu. deocamdata cred ca raman cu agoracart, nu e cine stie ce, insa e un inceput. e cam dificil totusi sa modifici unele chestii ce le are, tre sa modific sau sa sterg coduri, insa forumul lor iti ofera tot ajutorul de care ai nevoie.. si desigur, sa stii un pic de programare si sa intelegi cum functioneaza intregul ansamblu (daca nu iti apar erorile.. si atunci sa vezi). deci, se poate, daca vrei sa-ti faci magazinu si singur.. ce-i drept ii mai greu prima data pana inveti sa te descurci cu scriptu, dar important e ca se poate.

MERSI inca o data pentru informatiile ce mi le-ati oferit.   :coolspeak:

#8
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
http://forum.softped...howtopic=119263

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate