Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Restituire taxă?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Fiți atenți! M-am înscris în bv la Sociologie cu taxă și trebuie să achit taxa până la 31 iulie. Eu mai vreau în septembrie să dau la Jurnalism și dacă intru acolo, mă retrag de la Sociologie. Întrebarea e: mi se mai restituie taxa? Am sunat la secretariat de două ori. O dată mi-a spus că "nu" și o dată că "da". Nu știu ce să mai cred. Am mers la facultate și-am întrebat și nu știau deloc.

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la unele facultati mai serioase poti sa te retrage de la cu taxa pana incepe anul universitar, insa facultatea retine un procent din acea taxa. Din cate tin eu minte sunt mai multe trepte procentuale , corespunzatoare perioadelor de timp in care iti retragi dosarul.

#3
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
nu cred ca se restituie...

mai incearca, mai intreaba de cateva ori, vezi ce iti zice, sau mergi direct la rector.

#4
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
mda, văd că şi aici, părerile sunt împărţite

#5
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
e posibil sa ti se restituie, dar cu o valoare procentuala retinuta...

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
se restituie la unele facultati,o cunostinta a facut lucrul asta, insa i-au retinut 15% din taxa

#7
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postromaximusro, on Jul 27 2006, 13:18, said:

se restituie la unele facultati,o cunostinta a facut lucrul asta, insa i-au retinut 15% din taxa
Nu stiu daca ai observat, dar tu repeti posturile cu aceeasi idee... si in alte forumuri...
Oricum, mersi pentru ajutor,
e bine si 85%, decat deloc.

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
iti confirmam ca sa nu ai dubii ca nu vorbesc din auzite ci din experienta cuiva cunoscut.  ;)

#9
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
si pot sa confirm si eu ce a sustinut romasimus... :)  si a spus bine...daca facultatea este serioasa, de preferat sa nu fie particulara.

#10
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
In cazul tau nu se restituie. S-ar restitui doar daca ai intra la fara taxa la alta facultate dar din cadrul acleleiasi universitati.

#11
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

si a spus bine...daca facultatea este serioasa, de preferat sa nu fie particulara.

ei vai ! dar poti sa stai linistit ca particularele si alea se pot imparti in serioase si neserioase
pentru mine singurele particualre serioase sunt RAU si spiru
cel putin la rau pot sa-ti confirm ca daca te retragi ti se restituie taxa in caz c-ai apucat sa o platesti
la restul nu stiu...titulesti, cantemiresti, bio-terra si altele

#12
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postxella, on Jul 30 2006, 23:37, said:

In cazul tau nu se restituie. S-ar restitui doar daca ai intra la fara taxa la alta facultate dar din cadrul acleleiasi universitati.
Cât de sigură ești? Fiindcă deja am plătit la Transilvania, știind că restituie...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate