Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

mi-ar pride bine parerile voastre

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Salutare tuturor, ma bucur ca am descoperit un forum pe aceasta tema....

   Eu ma ocup de vanzarea anvelopelor (de camioane in special) si as fi interesat de parerile voastre;

   Ce marci de anvelope preferati (tinand cont si de pret) , stiti cum e.... prefer sa aud parerile celor care le folosesc decat sa ascult ce spune producatorul. Nu mai zic de cei care vand .... intotdeauna marfa lor este cea mai buna....

   Am vazut ca nu prea este abordat subiectul "anvelope" desi dupa parerea mea este destul de important.



   Va multumesc anticipat

#2
Volvo_Freak

Volvo_Freak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 14.10.2005

 tavktm, on Jul 25 2006, 17:00, said:

Salutare tuturor, ma bucur ca am descoperit un forum pe aceasta tema....

   Eu ma ocup de vanzarea anvelopelor (de camioane in special) si as fi interesat de parerile voastre;

   Ce marci de anvelope preferati (tinand cont si de pret) , stiti cum e.... prefer sa aud parerile celor care le folosesc decat sa ascult ce spune producatorul. Nu mai zic de cei care vand .... intotdeauna marfa lor este cea mai buna....

   Am vazut ca nu prea este abordat subiectul "anvelope" desi dupa parerea mea este destul de important.
   Va multumesc anticipat

In primul rand trebuie sa te dezamagesc putin si sa-ti spun ca 95% din cei care scriu p-aici nici nu stiu dimensiunile unui cauciuc de camion, asa ca putin probabil sa primesti niste pareri avizate.
Oricum parerea mea este ca in domeniul anvelopelor de camion cei mai buni sunt Michelin si Continental. Majoritatea transportatorilor seriosi p-astea le folosesc. Dar acum poate vrei pareri si pentru anvelope de autoturisme

#3
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Ma gandeam ca fiind un forum pentru camioane trebuie sa fie ceva soferi de camioane sau persoane care au legatura cu lumea transportului si au idee despre anvelope.

     Pe mine  ma intereseaza mai mult anvelopele de camion.
     Bine..... ca mai sunt si anvelope pentru 3,5t  7,5t etc. care desi sunt mai mici tot in lumea trasportatorilor se invart.


     Merci pentru raspuns oricum , iar daca mai exista si alte pareri le astept cu placere.
:)

#4
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Subscriu la ce a spus Volvo Freak, Michelin si Continental sunt cei mai buni si cei mai cautati in domeniul camioanelor, dar am mai vazut (pe la noi ce-i drept) firme ca Sava, Barum, Kormoran, Fulda, acestia din urma poate ca oferte pentru buzunarele mai putin pline.  :coolspeak:

#5
SCAN-er

SCAN-er

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.09.2006

 tavktm, on Jul 25 2006, 17:00, said:

Salutare tuturor, ma bucur ca am descoperit un forum pe aceasta tema....

   Eu ma ocup de vanzarea anvelopelor (de camioane in special) si as fi interesat de parerile voastre;

   Ce marci de anvelope preferati (tinand cont si de pret) , stiti cum e.... prefer sa aud parerile celor care le folosesc decat sa ascult ce spune producatorul. Nu mai zic de cei care vand .... intotdeauna marfa lor este cea mai buna....

   Am vazut ca nu prea este abordat subiectul "anvelope" desi dupa parerea mea este destul de important.
   Va multumesc anticipat
Eu am un camion de 7,49tone si folosesc cu succes anvelopele Lassa care sunt fabricate in Turcia sub licenta Bridgestone:ieftine si bune.E dotat cu:205/75/17,5.Mai am si o camioneta de 3,5tone un Ford transit care am incaltat-o cu 4 anvelope Debica pe axa dubla spate si 2 anvelope Lassa pe fata, toate dimensiunea 195/75/16C. Ca marca favorita as mentiona la camioane BRIDGESTONE, iar la autoturisme YOKOHAMA.Imi place si Continentalul dar nu made Cehia sau mai rau made in Romania.Pe axa din spate aunui camion as opta din ratiuni economice la anvelopele resapate BANDAG made in Germany.Sa nu uitam nici de anvelopele second-hand din Germania dar numai cu garantie.

Edited by SCAN-er, 08 September 2006 - 17:32.


#6
memon

memon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.12.2011
Salut! Eu am fost sofer, acum lucrez intr-o fabrica. Subscriu la partea cu Michelin si Continental, dar as adauga pe lista celor bune: Dunlop, Bridgestone, Nokian. La noi in fabrica toate anvelopele (chiar si cele noi) sunt verificate la sherograf cu raze X, pentru a se vedea structura interna si sunt prelevate mostre pentru a se analiza compozitia chimica (practic cat cauciuc si cat plastic au e cel mai important). Noi avem si niste chinezesti foarte bune, verificate, dar nu o sa dau numele ca sa nu crezi ca fac reclama. La cele chinezesti trebuie sa te feresti in primul rand de Belshina. Pe urma de Aufine, Double Star, Torque, Matador - sunt dezastru atat ca si structura interioara cat si compozitie. Nu vinde anvelope chinezesti de directie daca vrei sa dormi linistit noaptea. Pe axa de directie recomand anvelope premium, pe tractiune si semiremorca pot sa fie si de buget sau resapate / reconstruite, dar bune calitativ. Parerile celor care le folosesc (asta doreai de fapt) sunt acestea. Lucrez cu transportatori la compensare cu anvelope (adica vor sa le dau anvelope in loc sa le platesc transportul, pt ca le iau mai ieftin de la mine), si practic ei au testat anvelopele. Ca o ultima precizare, Firestone (marca de buget produsa de Bridgestone) nu renteaza. Calitativ e la fel ca si cele chinezesti, dar dublu la pret.

Edited by memon, 26 November 2016 - 11:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate