Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Help > VHS to DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
portos

portos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 17.08.2004
Ce-mi trebuie pentru a reusi un transfer de CALITATE de pe o caseta video pe DVD ? Ma refer aici la un transfer de calitate in conditiile existentei unui bun reaport calitate/pret (hardware), personal nu mi se pare ok sa platesc dublu sau chiar mai mult pentru o crestere a calitatii de numai 10% (sau pe acolo, in conditii in care care plusul de calitate este insesizabil sau f.f. greu sesizabil), dar de asemena nu ezit sa dau banii pe ceva care chiar MERITA. Dupa cum am vazut problema a mai fost abordata, dar domeniu IT este unul foarte dinamic.......

Deci de ce am nevoie ?[i] , in afara de cel mai bun video pe care pot sa pun mana (cu toate ca si aici pot exista recomandari, intrari - iesiri), cabluri sanatoase.......Cred ca ceea ce vreau eu este un nivel semiprofesional de calitate, si am impresia ca utilizand un tuner tv nu prea poti obtine asa ceva, chiar daca are codare hard mpeg2 .....Sau este suficient ? (ma refer aici la componente cu pretul de achizitie de peste 100 euro, afara)
Astept recomandarile voastre in materie de componente si soft, cat mai detaliat cu putinta. Ma intereseaza sa invat din experienta voastra personala, deci in masura in care se poate va rog sa fiti foarte precisi in recomandarile facute (model, chip, versiuni de soft + filtre + setari, probleme intampinate, situatii particulare...)
Merci :kisstogether:

Edited by portos, 24 July 2006 - 00:58.


#2
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006

View Postportos, on Jul 24 2006, 01:13, said:

Ce-mi trebuie pentru a reusi un transfer de CALITATE de pe o caseta video pe DVD ? Ma refer aici la un transfer de calitate in conditiile existentei unui bun reaport calitate/pret (hardware), personal nu mi se pare ok sa platesc dublu sau chiar mai mult pentru o crestere a calitatii de numai 10% (sau pe acolo, in conditii in care care plusul de calitate este insesizabil sau f.f. greu sesizabil), dar de asemena nu ezit sa dau banii pe ceva care chiar MERITA. Dupa cum am vazut problema a mai fost abordata, dar domeniu IT este unul foarte dinamic.......

Deci de ce am nevoie ?[i] , in afara de cel mai bun video pe care pot sa pun mana (cu toate ca si aici pot exista recomandari, intrari - iesiri), cabluri sanatoase.......Cred ca ceea ce vreau eu este un nivel semiprofesional de calitate, si am impresia ca utilizand un tuner tv nu prea poti obtine asa ceva, chiar daca are codare hard mpeg2 .....Sau este suficient ? (ma refer aici la componente cu pretul de achizitie de peste 100 euro, afara)
Astept recomandarile voastre in materie de componente si soft, cat mai detaliat cu putinta. Ma intereseaza sa invat din experienta voastra personala, deci in masura in care se poate va rog sa fiti foarte precisi in recomandarile facute (model, chip, versiuni de soft + filtre + setari, probleme intampinate, situatii particulare...)
Merci :kisstogether:

eu ti-as recomanda sa-ti iei pvr2000 de la leadtek , calitatea inregistrarilor este foarte buna .
Intre un tunner bun si o placa de captura de 10 milioane diferenta la calitate e foarte mica ,diferenta de pret foarte mare.
Codarea hardware mpeg2 nu iti scoate pe nici un tunner o calitate mai buna , diferenta e ca procesorul tau o sa fie liber si o sa poti lucra la calculator in acel timp cu toate ca nu e recomandat .
Ca soft pentru captura hardware iti recomand softul tunnerului .
Cablurile si adaptoarele necesare te-as sfatuii sa le iei de la Bandridge .
p.s: leadtek pvr2000 vine insotit si cu liciente la anumite softuri de editare video care luate separat ar face cam 250 usd.
;)
plus un dvd-rw bun !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate