Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Modalitati de plata

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Probabil unii dintre voi s-au confruntat cu aceeasi problema. Ocazional imi mai cumpar accesorii ale device-urilor pe care nu le gasesc la noi in Romania sau daca le gasesc, sunt la un pret de 100 de ori mai mare. As vrea sa stiu daca voi ati gasit modalitati de a plati pe eBay direct de acasa folosind o carte de debit. Eu am un MasterCard si pentru eBay nu o pot folosi deloc.

Care ar mai fi variantele de plata pentru eBay ?

#2
evsarolta

evsarolta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.07.2006

View Postpuiulnoptii, on Jul 23 2006, 13:51, said:

Probabil unii dintre voi s-au confruntat cu aceeasi problema. Ocazional imi mai cumpar accesorii ale device-urilor pe care nu le gasesc la noi in Romania sau daca le gasesc, sunt la un pret de 100 de ori mai mare. As vrea sa stiu daca voi ati gasit modalitati de a plati pe eBay direct de acasa folosind o carte de debit. Eu am un MasterCard si pentru eBay nu o pot folosi deloc.

Care ar mai fi variantele de plata pentru eBay ?



Eu cumpar si vand pe EBAY cu  Moneybookers si PayPal

.........
si mai nou  MONDOPAY ..in care ..... personal NU AM INCREDERE !

#3
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Paypal in Romania ? Functioneaza ?

Cred ca varianta BT24 persoana fizica ar fi cea mai indicata pentru plati internationale. Fara intermediari si fara prea multe batai de cap. Transfer bancar direct.


Avantaje : nu mai depinzi de intermediari si ai acces direct la contul tau, extrase de cont si alte detalii efectuare plati.
Dezavantaje : in cazul in care cumperi foarte rar, un abonament BT24 este inutil. Iar moneybookers e cel mai indicat in cazul in care vreti sa achizitionati obiecte de pe ebay foarte rar cum fac eu.

BT24/pers fizica/ab lunar : 2,5 RON
Moneybookers : Taxa la tranzactii direct cu card de debit 2,5 %, adica maxim 2 EUR la tranzactie.

Mai e si varianta de a merge la banca si a efectua transferul bancar cu taxa de rigoare aplicata intre banca de origine si cea destinatara fara taxa perceputa de moneybookers.

Daca folosesc tranzactii o data la trei luni, banii ar fi justificati in cazul moneybookers.

Edited by puiulnoptii, 24 July 2006 - 05:55.


#4
ion_ion

ion_ion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.01.2006

View Postpuiulnoptii, on Jul 23 2006, 15:51, said:

Probabil unii dintre voi s-au confruntat cu aceeasi problema. Ocazional imi mai cumpar accesorii ale device-urilor pe care nu le gasesc la noi in Romania sau daca le gasesc, sunt la un pret de 100 de ori mai mare. As vrea sa stiu daca voi ati gasit modalitati de a plati pe eBay direct de acasa folosind o carte de debit. Eu am un MasterCard si pentru eBay nu o pot folosi deloc.

Care ar mai fi variantele de plata pentru eBay ?

Intermediez orice plata, pana la 1.000 Euro, orice stat, orice valuta, pentru cumparaturi de pe Ebay.
Comision 12 Euro pentru cumparaturi de pana la 300 Euro inclusiv si comision de 16 Euro pentru cumparaturi de pana la 1.000 Euro. Prin valoarea cumpaturilor se intelege pretul marfii plus taxele de expeditie cuprinse in totalul de plata.
Detalii pe e-mail: [email protected]

Edited by ionMembruAnonim, 03 June 2008 - 16:51.


#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postion_ion, on Jun 3 2008, 17:44, said:

Intermediez orice plata, pana la 1.000 Euro, orice stat, orice valuta, pentru cumparaturi de pe Ebay.
Comision 12 Euro pentru cumparaturi de pana la 300 Euro inclusiv si comision de 16 Euro pentru cumparaturi de pana la 1.000 Euro. Prin valoarea cumpaturilor se intelege pretul marfii plus taxele de expeditie cuprinse in totalul de plata.
Detalii pe e-mail: [email protected]
Esti penibil rau.

Topicul e de doi ani, intre timp Paypal a venit in Romania si nu mai e nevoie de boschetari ca tine.

#6
zoltanovici

zoltanovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.09.2008
Buna seara. Azi am facut si eu prima data cumparaturi pe ebay. Tin sa specific ca ma aflu in germania si am cumparat de pe ebay.de. la plata mi-a aparut doar plata prin transfer bancar fara paypal. Transferul trebuie sa il fac la livrare. Intrebarea e urmatoarea: stie cineva sa imi spuna cum se procedeaza? Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate