Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Pensiuni animale

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
http://www.google.ro...X...ale&spell=1

dar ti-as recomanda sa citesti si asta.

cu atentie, pana la sfarsit. poate totusi te mai gandesti :(

Edited by mianna, 20 July 2008 - 18:52.


#20
arcticvillage

arcticvillage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.04.2009
Doresc sa punctez cateva aspecte care cred ca e util sa fie urmarite atunci cand cautam si alegem o pensiune (majoritatea aspectelor se refera la cazarea cainilor, deoarece fragmentul face parte dintr-un articol pe care l-am compus special pentru o revista de profil):


"• Cazarea câinilor se va face în țarcuri spațioase, acoperite, finisate cu grijă pentru a preveni posibilele accidentări, eventual securizate prin sisteme de alarmă. Țarcurile vor fi neapărat betonate, oferind o bună aderență, precum și posibilitatea întreținerii unei igiene corespunzătoare, prin spălare și dezinfectare zilnică. Există la unele pensiuni posibilitatea de cazare în interior, în casă, astfel încât, pentru cățeii care locuiesc la apartament (și pentru pisicuțe), adaptarea la noul mediu se face cu usurință.

• Cuști de lemn, adaptate taliei “locatarului”, vor oferi un refugiu confortabil. Pe durata sezonului rece, va trebui să urmărim și existența unui sistem de încălzire a cuștii, precum și o bună izolare a acesteia.

• Apa proaspătă nu trebuie să lipsească. Unii proprietari vor prefera să aducă propria mâncare, în timp ce alții vor solicita hrănirea cu mâncare de la pensiune. E important de cunoscut care este calitatea hranei folosite la pensiune, pentru că și aceasta face parte din îngrijirea necesară, și se reflectă în sănătatea și vitalitatea câinelui.

• Supravegherea este de dorit să fie permanentă, iar asistența medicală trebuie să fie asigurată în cel mai scurt timp. Necesarul de mișcare al câinilor va fi acoperit de cel puțin trei plimbări pe zi. Câinii își vor putea consuma energia într-un spațiu îngrădit pentru joacă.

• În mod ideal, o pensiune ar trebui să ofere o serie de servicii opționale, începând de la înotul în bazin, plimbări la pădure, până la toaletaj general, cursuri pentru dresajul câinilor și/sau pregatire și prezentare in expoziții chinologice. Pentru stăpânii curioși, cu acces la Internet și webcam, unele pensiuni vor oferi scurte “întâlniri” cu prietenul patruped.

Acceptarea câinelui în pensiune se va face pe baza carnetului de sănătate indicând vaccinările și deparazitările la zi, fiind de preferat ca rezervarea să fie făcută din timp. "

Edited by me_and_myself, 08 April 2009 - 19:31.


#21
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
Pensiune pentru caini & pisici (spatii separate) in Bucuresti, in zona centrala, asigura conditii decente, asistenta medicala, pentru caini obisnuiti in apartament si pentru pisici.

e-mail: [email protected]

#22
monica_rsn

monica_rsn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2008
va rog, dar o pensiune canina undeva in judetul hunedoara sau chiar si alba - stie cineva?
oare doar in bucuresti si cateva orase mai mari sa existe?

#23
alexxmit

alexxmit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 05.01.2009
Incercati pensiunea Aldo
http://www.aldovet.ro

#24
grigore_raluk

grigore_raluk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2009
eu mi-am lasat cateii la clinica Rona Vet. Sunt in sectorul 3, pe str. Labirint si au si pensiune canina. conditiile sunt super ok, au avut o camera la dispozitie, jucarii aduse de mine. Mancarea au dat-o ei.Una peste alta eu am fost multumita de conditiile pe care le-au avut si mi-a mai placut cum se comporta cu animalele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate