Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mutarea in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#19
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
daca ai masina vezi ca era la fun un topic cu sofer de bucuresti. e MUSAI sa respecti ce scrie acolo, e LEGE, da' l-au pus la fun invidiosii astia din provincie

Edited by rox, 23 July 2006 - 15:24.


#20
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View Post*Victor*, on Jul 23 2006, 16:24, said:

Probabil ai tu un complex de inferioritate.
Nu prea cred :)

#21
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006

View Postcrz, on Jul 23 2006, 15:48, said:

Gasirea unui apartament nu va fi o problema, ci gasirea unui apartament decent si accesibil...

Va doresc succes!

:peacefingers:
Cum sa imi gasesc mai bine, din ziar, net...?

#22
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
mai nou se poarta numarul de IF.

#23
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
O agentie imobiliara te poate ajuta cel mai bine in gasirea unei resedinte.
Si inca un sfat... atentie mare la taxiuri !!  :naughty:

#24
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Bucurestenii sunt prea grabiti si nu sunt punctuali.

#25
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postblackcat, on Jul 23 2006, 16:09, said:

Bucurestenii sunt prea grabiti si nu sunt punctuali.

Astea cu superiotrate, sunt grabiti, sunt reci sunt din seria: cu vesticii nu te poti imprieteni, nemtii sunt ca robotii, toti elvetienii au bani si alte clisee fara fundament.

Am crescut un Cluj, m-am mutat prin Bucuresti si mi-a placut mai mult decat Clujul (mai usor mi s-a parut sa interactionez social prin Bucuresti decat in Cluj, desi unii oameni sunt excesiv de dubiosi si ai impresia ca tot timpul vor ceva de la tine)

Singurii oameni cu un adevarat stil arogant si superior sunt in Timisoara, si timisorenii si au de ce sa fie asa. Trebuie doar sa te duci in Timisoara si apoi sa vezi restul tarii.

Iar cu vestul e ok atat timp cat nu esti un produs tipic al balcanilor si le vorbesti limba sau iti dai silinta s-o inveti.

Multa bafta in Bucuresti, dar in locul tau inainte de-a ma muta acolo as incerca sa-mi gasesc un job ca sa am si din ce trai ca nu e neaparat ieftina viata.

#26
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
nu m-as muta in bucuresti nici mort
poluare zgomot trafic infernal = haos

#27
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Ca de obicei, s-a inceput cu off-topicurile  :naughty: Ramanand la subiect:

- cea mai buna metoda de a gasi o casa e prin cunostintele pe care o sa le capeti aici - poate cineva sau prietenul acelui cineva se muta, lasa libera o garsoniera, poate (desi e nerecomandabil) exista vreo ruda pensionar cu apartament mai mare care ar vrea sa inchirieze o camera, chestii de genul asta ;
- urmeaza anunturile din ziare, acolo mai poti avea sansa sa gasesti un proprietar direct, nu un intermediar ;
- urmeaza netul - din experienta, toti cei care posteaza pe net sunt fie agentii imobiliare, fie interpusi :huh: Agentiile imobiliare ar fi utile, DACA si-ar face treaba si daca nu ar incerca sa-ti bage pe gat orice, numai ce vrei tu nu  :angry: Din punctul asta de vedere, comisionul dat mi se pare complet inutil.
- si - daca ajungi cu spatele la zid - mai sunt si anunturile lipite pe stalp ...

De principiu, incearca sa-ti gasesti o casa in aproprierea unei statii de metrou, in curand nu se va mai putea circula decat cu metroul... :naughty:

Uite un site din care sa-ti faci idei de zone si nivelul preturilor :

http://www.imobilul.net/

#28
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostDana_H, on Jul 23 2006, 18:37, said:

Ca de obicei, s-a inceput cu off-topicurile  :naughty: Ramanand la subiect:


Care este offtopic??  :w00t:  Spune repede si-l sterg.  :D
Ops!! Cred ca singurul offtopic de pe aici este acesta, al meu...  -_-

#29
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Ei, asta-i...omul a cerut informatii, repede au sarit "aruncatorii cu parerea"... :naughty: Chiar vrei sa-ti arat off-topicurile?  :angry:

@ Andy: totusi, nu ai precizat daca ai o calificare...Bucurestiul e extrem de scump dpdv chirii si daca nu vei avea un job decent o sa-ti fie foarte greu sa traiesti aci, nu mai vorbesc de pus ceva deoparte... :huh:

#30
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006

View PostDana_H, on Jul 23 2006, 18:45, said:

Ei, asta-i...omul a cerut informatii, repede au sarit "aruncatorii cu parerea"... :naughty: Chiar vrei sa-ti arat off-topicurile?  :angry:

@ Andy: totusi, nu ai precizat daca ai o calificare...Bucurestiul e extrem de scump dpdv chirii si daca nu vei avea un job decent o sa-ti fie foarte greu sa traiesti aci, nu mai vorbesc de pus ceva deoparte... :huh:
am liceul + o scoala postliceala, ma gandesc ca pe viitor sa dau si la o facultate, pozte chiar in toamna.

#31
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Pai in cazul asta, caminul e solutia...DACA reusesti sa pui mana pe un loc la camin  :rolleyes:

#32
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostDana_H, on Jul 23 2006, 18:45, said:

Ei, asta-i...omul a cerut informatii, repede au sarit "aruncatorii cu parerea"... :naughty: Chiar vrei sa-ti arat off-topicurile?  :angry:

@ Andy: totusi, nu ai precizat daca ai o calificare...Bucurestiul e extrem de scump dpdv chirii si daca nu vei avea un job decent o sa-ti fie foarte greu sa traiesti aci, nu mai vorbesc de pus ceva deoparte... :huh:


Si... ce este atat de offtopic ??  Sunt informatii care pot duce la cercetarea mai in amanunt a optiunii de mutare in bucuresti de catre persoana interesata. Nu ia o decizie prin prisma acesteia dar il poate face sa caute si alte informatii. Ce te faci daca domnul care doreste sa vina in buc va posta peste cateva zile o multumire la adresa celor cu "offtopic" prin care spune ca parerile lor au dus la... ce-or duce ?? sau poate ca nu...

#33
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006
GAZDA la persoane invarsta/batrani e o solutie mai ieftina cu cazarea?

#34
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da, este ! de obicei preturile sunt chirii/2...desigur..difera conditiile, facilitatile ,gradul de independenta ,etc...
dar depinde si ce noroc ai de 'gazda buna'...care sa nu te pandeasca,s a nu-ti umble prin lucruri, sa nu urle ca te vad vecinii si ca tre' sa plateasca impozit, etc..:)...lumea e mai bizara in capitala, mai ales 60+ !:)))

#35
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Daca ai de gand sa vii vin Bucuresti, pune mana si citeste codul bunelor maniere. Bineinteles ca vei observa ca nu se prea aplica (vezi metroul), dar m-am cam saturat de vechea generatie de "bucuresteni"....

#36
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Daca ai de gand sa vii vin Bucuresti, pune mana si citeste codul bunelor maniere. Bineinteles ca vei observa ca nu se prea aplica (vezi metroul), dar m-am cam saturat de vechea generatie de "bucuresteni"....

fa-ma si pe mine sa inteleg...cei din provincie sunt nemanierati...cei din provincie sunt manierati dar bucurestenii nu...cei din provincie si 'noua' generatie de bucuresteni (75 % din afara bucurestiului) sunt manierati, iar vechea (!?) generatie e nemanierata...? cati ani inseamna 'veche' ?
chiar u reusesc sa inteleg ce vrei sa afirmi. :w00t:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate