Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Mutarea in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#1
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006
Am in plan mutarea in Bucuresti, dispun de ceva bani, dar nu stiu cum ma voi acomoda.
Vreau sa vin singur in B., m-am saturat de orasul meu in care nu se intampla mai nimic, majoritatea prietenilor au plecat din tara, mi-am luat inima in dinti si voi pleca in Bucuresti.
Va rog sa ma ajutati: cum sa ma acomodez, cum sa imi fac prieteni/relatii noi (avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni), cum sa gasesc o gazda mai accesibila.

#2
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
De unde vii?

#3
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006

View Postandy, on Jul 22 2006, 22:42, said:

Am in plan mutarea in Bucuresti, dispun de ceva bani, dar nu stiu cum ma voi acomoda.
Vreau sa vin singur in B., m-am saturat de orasul meu in care nu se intampla mai nimic, majoritatea prietenilor au plecat din tara, mi-am luat inima in dinti si voi pleca in Bucuresti.
Va rog sa ma ajutati: cum sa ma acomodez, cum sa imi fac prieteni/relatii noi (avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni), cum sa gasesc o gazda mai accesibila.

Aceeasi miscare o voi face si eu la anu, sper sa imi fie bine, desi am auzit ca bucurestenii sunt niste oameni foarte reci...

#4
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

View Postandy, on Jul 22 2006, 23:42, said:

Va rog sa ma ajutati: cum sa ma acomodez, cum sa imi fac prieteni/relatii noi (avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni), cum sa gasesc o gazda mai accesibila.

    Cu grija,cu mare grija..si iar cu grija!   :noSmilies:

#5
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

View Postadishior, on Jul 23 2006, 11:21, said:

Aceeasi miscare o voi face si eu la anu, sper sa imi fie bine, desi am auzit ca bucurestenii sunt niste oameni foarte reci...
da asa e , majoritatea au o parere proasta despre cei din provincie ( mai ales generatiile pentium4) dar depinde pe unde te invarti GL

#6
andy'

andy'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006

View Postinside_spy, on Jul 23 2006, 01:57, said:

De unde vii?
Sunt din Fagaras (judetul Brasov), la vorbire ma pot acomoda rapid, dar nu cunosc nimic despre cum gandesc bucuresteni si cum poti sa ii atragi de partea ta.

#7
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
De ce vrei sa atragi bucurestenii de partea ta ?  :) Sa fii convins ca iti vei face prieteni, daca esti o persoana sociabila. Majoritatea colegilor mei nu-s din Bucuresti, dar mergem la fotbal/bere impreuna, asa ca nu vad probleme. Daca insa o sa incepi si tu sa comentezi ce oras nesuferit e, ce locuitori mizerabili are, etc etc etc (eterna "placa" pusa de multi dintre cei care nu-s din Bucuresti), evident sa nu te astepti la flori... :huh:

Vii la un job? In cazul asta, acomodarea va veni aproape de la sine  :) Adevarata problema va fi cu gasitul unei gazde, chiriile au ajuns astronomice...dar ori prin cunostinte, ori din ziar (iar nu e clar daca vrei  o garsoniera sau te-ai multumi si cu o camera la cineva), se va rezolva...

Bafta !  :peacefingers:

#8
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006

View Postandy, on Jul 23 2006, 10:54, said:

Sunt din Fagaras (judetul Brasov), la vorbire ma pot acomoda rapid, dar nu cunosc nimic despre cum gandesc bucuresteni si cum poti sa ii atragi de partea ta.


Sfat: lasa capitala si mutate la oras ,in Brasov e oras mare ,fain .. o sa-ti gasesti multi prietenii si is toti de ai tai...  iarna ti aproape poiana etc.... (asta daca vrei o viatza linistita)

#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
daca vedem pe strada o persoana care nu e de aici, o inconjuram si o muscam. fugiti de noi !

#10
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
1. Nu trebuie sa aveti incredere in nimeni
si

2. Nu trebuie sa va imprieteniti rapid cu nimeni.

Gasirea unui apartament nu va fi o problema, ci gasirea unui apartament decent si accesibil...

Va doresc succes!

:peacefingers:

#11
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
asta vine cu aviara dupa el.

#12
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View PostApologetX, on Jul 23 2006, 15:40, said:

Sfat: lasa capitala si mutate la oras ,in Brasov e oras mare ,fain .. o sa-ti gasesti multi prietenii si is toti de ai tai...  iarna ti aproape poiana etc.... (asta daca vrei o viatza linistita)

Sunt din Brasov si te contrazic. Brasovul este un oras mic, in care nu se intimpla mare lucru. Este un oras de provincie, fara doar si poate. Nu se poate compara cu Bucurestiul. Dar are farmecul lui, care il face unic.

#13
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
eu am fost in Brasov si mi-a placut...  adevaru ii ca am fost o sapt la ski.. si imprejurimile Brasovului is beton... nu as da Brasovul ptr Capitala noastra...
O sa te scarbesti de Buc denuma..

nah asta e un sfat doar poti sa faci ce vrei...
eu nu las Timisoara ptr nici un oras din tara :)

#14
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
In primul rand, daca vii in Bucuresti trebuie sa-ti upgrad-ezi creierul (atentie: upgrad-ezi, nu updat-ezi). Aici trebuie sa gandesti totul la viteza maxima, sa fii sociabil, sa poti sa le faci pe toate..etc. Eu am fost prin partea aia si cand ma opream sa intreb de o strada ceva, se gandea omul 1:30 minute si dupa aia zicea " aa...pai no stiu"). Si daca vei fi singur o sa-ti fie greu cu psihicul, printre straini. Nu vorbesc nici in dialectul tau, nu se comporta ca acasa....etc. Bafta

#15
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
iara incepeti un bucuresti vs alte orase ?
extremismul si invidia sunt in floare.

#16
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Pemine,sincer, ma cam enerveaza bucurestenii :)
Majoritatea  prietenilor bucuresteni au un aer desuperioritate in ei care te termina.

#17
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Postzuppy, on Jul 23 2006, 15:46, said:

daca vedem pe strada o persoana care nu e de aici, o inconjuram si o muscam. fugiti de noi !
Și atacăm în haită  :naughty:

#18
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostThe_Napster, on Jul 23 2006, 16:18, said:

Pemine,sincer, ma cam enerveaza bucurestenii :)
Majoritatea  prietenilor bucuresteni au un aer desuperioritate in ei care te termina.
Probabil ai tu un complex de inferioritate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate