Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Papagali Vorbitori

- - - - -
  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#145
Claudia_S

Claudia_S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.02.2007
Scuze, cred ca Musi zice "pupa mama baiatu, pupa dulce baiatu"  :rolleyes: . Am ascultat toate inregistrarile, si deja am inceput sa ii confund.... :huh:   :huh:

#146
mirela7771

mirela7771

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.09.2006

View PostClaudia_S, on Mar 6 2007, 13:52, said:

Buna! Mirela, ai o scumpete de copilas, sa iti traiasca  :kisstogether: ! Eu parca am auzit ca spune si "pupa DULCE baiatu"...
Tare as vrea sa vorbeasca si ai mei, dar...nici o sansa, deja ii am de 8 luni, si se iubesc prea mult intre ei, ca sa mai aiba loc si pentru mine  :rolleyes: .

Multumesc mult de urari! Cam asa se intampla cand sant pereche,isi acorda atentie  mai mult unul altuia ,dar compenseaza cu faptul ca sant ei fericiti :)
Sa iti traiasca ,sa te bucuri de ei!

#147
Claudia_S

Claudia_S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.02.2007
Mersi mult si eu! Oricum, ii iubesc si daca nu vorbesc, chiar nu ma interesa sa vorbeasca atunci cand i-am luat, si nici nu stiam atat de multe lucruri despre ei (decat ca mananca mei si beau apa  :P ). Acum, am invatat o gramada de chestii de aici, de pe forum.
Sunt fericita ca, desi ii am de 8 luni, nu ma puteam apropia de ei, ca se speriau, si ieri am reusit sa ii fac sa se urce pe deget  :D .

Pe cand mai asteptam filmulete de la voi, cei care aveti cu ce sa va laudati  :rolleyes: ?  :D

#148
Chiquitita

Chiquitita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.01.2007

View Postgeoorge16, on Feb 25 2007, 22:18, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cFTnEb2dwN0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  
hai ca daca i voua va place acum sa mai vedeti unu sper sa aiba acelasi succes
De doua ori cool :coolspeak: :coolspeak:  !

#149
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007

View Postmirela7771, on Mar 6 2007, 10:21, said:

Multumesc de urari! :) Cand o sa mai am noutati voi mai posta ;)


Invatal sa strige: John Cena :))))

#150
dana17

dana17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2007
voi va hraniti papagalii si cu "hrana moale"?eu sincer ii am de mult timp si abia acum am citit undeva de asta :P aa si inca ceva...ai vostri s-au batut vreodata asa mai grav?ca la mine s-a intamplat cu toate ca ei se cunosteau de mult timp; si ca sa respect tema, persusul meu vorbitor,a invatat cuvintele cand era fara partenera.nu stiu daac asta este o regula sau daca masculii invata mai repede,sau daca sunt singurii care invata. voi ce spuneti?<sry daca am repetat intrebarile :confuzzled: >

#151
ruxy67

ruxy67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.05.2007
Salutare ,Ma numesc Gelu si sunt nou pe aici , am citit cam tot ce s-a scris despre papagalii vostri , multi nu cunosc mai nimic despre ei dar isi dau cu parerea .Eu am un perus si acum astept un mic alexandru . pentru cei care vor mai multe date despre micul alexandru cautati indian ringneck si o sa vedeti ca vorbesc chiar f. bine , sunt calmi si iubitori , mai ales fetele .
http://www.indianringneck.com/ asta este doar una din adrese .despre crescatori seriosi in bucuresti va pot da  detalii prin e mail
adresa mea   [email protected]
sa va traiasca companionii.... :rolleyes:

#152
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007

View PostBebe Mic, on Mar 4 2007, 16:47, said:

inca un vers de la musi
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I-aIcx9oWTg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E superb, grozav ... sa-ti traiasca si la mai multe cuvinte! :D

musetel imi place tare mult!!! e un alintat fara pereche!
si gogu ce tare e! a invatat prostii, mai mai mai! vad ca stie destul de multe cuvinte! bravo!

imi plac papagalii, si mi-as lua si eu, dar nu prea am incredere in pisicile mele!  <_<

Edited by lilith23, 19 May 2007 - 06:56.


#153
mirela7771

mirela7771

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.09.2006

View Postlilith23, on May 19 2007, 07:55, said:

musetel imi place tare mult!!! e un alintat fara pereche!
si gogu ce tare e! a invatat prostii, mai mai mai! vad ca stie destul de multe cuvinte! bravo!

imi plac papagalii, si mi-as lua si eu, dar nu prea am incredere in pisicile mele!  <_<

Daca ai pisici te sfatuiesc sincer sa nu iei papagali.Cunosc caz concret in care ,pisica care a crescut de mica langa papagal,  l-a sfasiat intr-un final.

#154
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
pai da... de aia nu imi iau... doar daca imi iau un ara sau ceva mare mare.
pisicile mele is tare blande, dar tot nu m-as risca, si tot nu am incredere in ele cand e vorba de pasarele mici!  :confuzzled:

#155
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
tu cum te-ai simti daca ar sta unul cu sniper-ul pe tine?Iti dai seama ca papagalii aia mor de inima first..si dupa aia mancati de pisica? :))

#156
florina_01

florina_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.06.2007
salut tuturor, sunt florina, si ne am luat si noi de curand mai exact 3 zile un papagal , cred ca este micul Alexander , fetita, are  c am 2 luni asa ni  s a spus, de 3 saptamani a invatat sa zboare, si  ieri  am lasat o sa iasa din colivie pentru prima data , a stat un timp deasupra apoi a inceput sa zboare spre geam unde s a lovit de cateva ori , apoi am prins o ca s a agatat de perdele  si am dus o la locul ei in colivie , ce ma sfatuiti sa fac sa o imblanzesc cat de cat , e speriata , si nu ma lasa sa o ating, nici sa ii pun mancarea , se agita rau, ajutati ma si pe mine cu sgaturi, pls , ty

#157
dragosh_500

dragosh_500

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.07.2007
si io am doi perusi care nu stiu sa vorbeasca si daca mati putea invata cum sai fac sa vorbeasca as fi recunoscator.

#158
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Eu am un Marele Alexander mascul in varsta de 1 an, insa nu prea le are cu vorbitul :( Scoate multe sunete, diverse, dar deocamdata nu pronunta nimic. Ma gandesc ca e normal pt ca ajunge la maturitate la 2 ani jumate... Stiu ca poate sa vorbeasca, este vorbitor mediu, dar...inca mai exersam. Care mai aveti asemenea papagal si ati reusit ceva, spuneti. (mai am si 2 nimfe, dar sunt pereche...si degeaba) :)

#159
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
:lol: tu vrei sa-ti vorbeasca alexanderul, dar il tii in compania celorlalti papagali?
Acum.. nu prea ma pricep la alex, cand ajunge la maturitate.. dar nu prea cred ca daca va fi adult va invata sa vorbeasca.
Parerea mea ^_^

#160
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Pana acum 2 ani am avut perusi care, din cauze naturale, au trecut la cele vesnice. Nu am mai vrut alti "pasaroi" dar intre timp mi-am schimbat opinia si vreau ca in o luna - doua sa-mi iau un papagal de talie ceva mai mare si mai inteligent. Mai exact ceva care sa poata fi educat (cu un iq peste o nimfa) dar care sa nu coste 20 de milioane sau sa fie mare cat un caine. Ce imi puteti recomanda?

#161
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.07.2006
Micul sau marele Alexandru.

#162
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Multumesc, am cautat cat am putut informatii despre ei. Ce nu am gasit sunt preturi si locuri de unde poti achizitiona un pui (dar pui, nu pasare de 3 ani vanduta ca pui - cu toate ca am inceput sa aflu cum iti poti da seama daca e pui sau nu)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate