Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Am nevoie de...

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#109
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postrox, on Sep 21 2007, 22:51, said:

cumpar/primesc de pomana/accept donatii nms pathology
as putea zice...up!
am primit pm-ul de la Nicolla, multumesc mult de tot, anuntul ramine...

#110
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostSeNsaTioNs, on Sep 7 2007, 20:14, said:

un prof idiot imi cere nu stiu ce carte. cica ar fi editata de ASE, anual, si de pe ea tre sa invat/fac teste pentru admiterea la ASE. ma duc la facultate la ei, si o desteapta imi zice ca nici nu a auzit de asa ceva..ca ea nu stie, ca e noua in post, bla bla. profu zicea ca`i scrisa de unu cenusa..
are careva vreo idee la ce carte se refera omu, cum se numeste exact si de cine e scrisa?

nu`mi cereti sa intreb profu sau altceva, e poveste lunga n`am timp sa explic. si mi`ar trebui raspunsul cat mai repede, cat mai sunt in buc, :worthy:  va rooog.


Vezi ca Cenusa e prof de matematici la Cibernetica :rolleyes:

Cauta cartea de Probabilitati/Statistica Matematica, o aveau la etajul 1 la Cibe, nu stiu daca mai e exacta locatia acum.

#111
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
am nevoie de un link spre legislatia romaneasca si cea europeana privind minoritatile sexuale. trebuie sa fac un studiu comparativ. vreo idee?

#112
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostAnnny, on Oct 23 2007, 17:50, said:

am nevoie de un link spre legislatia romaneasca si cea europeana privind minoritatile sexuale. trebuie sa fac un studiu comparativ. vreo idee?
Nu există așa ceva, adică un singur link.
Ai două posibilități.
1. Cauți pe site-urile ONG-urilor minorităților sexuale din România și din Europa mențiuni legale privind minoritățile sexuale.
2. Dai un mail celor de la Accept și le ceri informațiile de care ai nevoie. Îți vor răspunde mai mult ca sigur.

#113
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
dupa aderarea Romaniei&Bulgariei s-au reimpartit locurile in Parlamentul European. stie cineva criteriile? am inteles ca este si o formula. am auzit-o la o conferinta, dar nu mi-am notat-o. as avea nevoie de ea. ma poate ajuta cineva?

deci am nevoie de formula aia sau criteriile dupa care s-au reimpartit locurile in PE.
un link ceva :D

#114
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
am nevoie de un plan de lectie pentru logica, cl a9a-propozitiile categorice sau macar de un "tipizat" pentru un plan de lectie.

#115
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View PostAnnny, on Dec 2 2007, 14:19, said:

am nevoie de un plan de lectie pentru logica, cl a9a-propozitiile categorice sau macar de un "tipizat" pentru un plan de lectie.
nu mai am nevoie :)

#116
kruit

kruit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2007
Am nevoie de eseu in engleza pe tema my family sau my profession cina ma help?

#117
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006
gasesti aici o gramada de eseuri pe diferite teme.

#118
Floryn10

Floryn10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.06.2007
am nevoie de un proiect la contabilitate financiara mai precis o monografie.Mersi mult
:worthy:

#119
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007
Am nevoie de un eseu in care sa fie analizata o reclama. Please.  :worthy:  :worthy:

#120
cosminachis

cosminachis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2007
Salutare. Sunt student in an I la ID, stiinte economice. Din pacate nu prea am avut timp sa ma ocup de cele doua proiecte pe care am inteles ca le avem de predat pana la sesiune. Este cineva dispus sa-mi faca aceste lucrari? Sau poate stiti pe cineva care se ocupa cu asta. Bineinteles, contra cost. Va rog, contactati-ma la adresa de mail [email protected].  :worthy:   Va multumesc!

#121
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
stie cineva engleza beton pentru a-mi traduce un text de 10 randuri din ro in en? acum? pls pls pls

#122
fal_nessus

fal_nessus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.01.2006
buna,v-as ruga daca se poate sa ma ajuta-ti cu raspunsurile la testele grila pentru anul I la facultatea de matematica informatica la algebra(Spiru Haret-ID)!Va multumesc anticipat!!

#123
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
salutare!
cu o problema v-as ruga sa ma ajutati si pe mine. Sunt student in anul 1 la facultatea de Stiinte Economice din cadrul universitatii Lucian Blaga din Sibiu, la sectia Finante-banci.
Am primit la informatica un proiect de facut care trebuie sa contina urmatoarele:
- abordarea unei teme de interes economic si prezentarea acesteia in Acces si excell impreuna cu explicitarile de rigoare( asta insemnand pt acces si excel cate un document word cu explicarea fiecarui pas facut si cateva print screen-uri)

tema poate consta in prezentarea unei firme, situatia acesteia, a unei companii, orice. Eu am facut un proiect si acum aflu ca nu este bun. trebuie prezentat saptamana viitoare marti, si nu mai am timpul necesar pentru a incepe altul.

Va rog cine poate sa ma ajute, poate aveti deja unul facut, postati-l sau trim pe adresa de mail: [email protected]

va multumesc anticipat

#124
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
are cineva cursurile la ID anii 1,2 si 3 de la FJSC in format electronic?

#125
el_magnifico

el_magnifico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 15.09.2005
Daca este cineva care m-ar putea ajuta cu un proiect cu tematica: ''Particularitati ale politicii de preturi la nivelul firmei de comert - studiu ce caz'' as ramane profund indatorat. :worthy:

Nu apelez la astfel de solutii relativ ''disperate'', prefer sa imi bat capul singur sau ajutat doar cu sugestii pentru a concepe un proiect, dar ieri ( sambata ) am aflat ca azi ( duminica ) este necesara predarea proiectului.  :(

Pe net am gasit doar info generale, ce mi-ar trebui mie e un studiu de caz pe o firma de comert.

Multumesc!

#126
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
are careva algoritmii de eliminare gaussiană cu pivotare parțială și completă explicați foarte bine și cu niște exemple adecvate? :)

(sau mai general o carte/curs de metode numerice de asemenea în care se explică foarte bine)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate