Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Vanilla Pepsi

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Unde ati baut Pepsi Blue? a aparut si in RO?
  Pepsi Blue din USA e chiar OK, are gust de Pepsi+ berry

#20
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Vanilla coke, bleah, parca as bea inghetata topita si bagata la sticla. Oribila.

#21
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,186
  • Înscris: 21.08.2003
berry??...ce a aparut la noi nu e ce stii tu!  aici e pepsi normal cu o culoare originala,corect,  dar cam... dubioasa si in plus e mult mai dulce...dupa cum se vede in poza le-am degustat unul dupa celalalt sa vad diferentele!
ps :sa nu va luati de pahare,altele nu am avut! :drac:  :drac:

Attached Files



#22
Eichmann

Eichmann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 02.10.2003
am baut si eu cerneala de la pepsi, cam nasoala as zice.
un fel de sifon cu cerneala, o aroma indepartata de pepsi iar dupa ce bei ramane un gust de bomboane cubaneze in gura. nu are "personaliate". a doua oara nu mai beau.

#23
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Pepsi blue, parca are o tenta foarte mica de mentol.

In rest nimic senzational. Parca un pepsi mai subtire.

Raman la MD, la care deja am dependentza..
PaArdon de maine sunt la cura, asa ca doar apa plata :@

#24
Eichmann

Eichmann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 02.10.2003
cel mai tare e pepsi/cola curat. inca nu am aflat diferenta dintre cele 2 dar  am constat ca cel putin la pepsi gustul difera usor in functie de ambalaj.
eu nu pot bea cafea si astea ma tin in viata. nu stiu pentru inca cat timp dar e cert ca o scurteaza. nu m apot lasa.
Chiar, stie careva care e treba cu oferta aia de 2,5 litri. Nu asta aparuta acum. Eu cumpar la 2,5  ( era 27 asta vara si sa facut 32-33000) de n luni. Gasesc numa la un magazin din zona si intamplator prin buzau mai de mult la un "butic".
Courage nu vreau sa te dezamagesc da nu cred ca sa rezisti numa cu apa chioara. uitete la betivi, de cate ori se lasa de bautura..

pepsi blu  are un gust de medicament, chestii dalea eferverscente.
Se gaseste cumva prin bucuresti si cu aroma de vanile?nu am vazut inca. daca  or sa-l faca cu aroma de bere cumpar actiuni la ei.

#25
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,186
  • Înscris: 21.08.2003
sticla la 2,5l este raspunsul dat de Quadrant Amroq Beverages la reclamele si concursurile stupide ale firmei CocaCola HBC care au exasperat consumatorii...ati observat proportia mai mult decat inegala la capitolul asta ! Conducerea Pepsi considera ca e de preferat o oferta unde SIGUR  castigi (chiar si 0.5l) decat premii si super premii care de multe ori se potrivesc ca nuca-n perete la viata din Ro..minione?? ce e asta? o masina bunicica dar care nu prea are ce cauta aici;dar pana la urma cine sunt eo sa comentez deciizile departamentului de marketing dupa indelungi brainstorminguri si mentalmasturbationuri ??? oricum pepsi sufla din ce in ce mai puternic in ceafa cocacola (din sursa demna de incredere,asta vara,cel putin in Mamaia,coca cola s-a cam dus la fund,pentru ca aproape toate terasele au oferit gama pepsi !)..iar gaselnita asta cu turnesolul nu o sa tina mult(scrie si pe eticheta:editie limitata!) pentru ca in ciuda boomuli de vanzari,ca la orice produs nou curiozitatea invinge,romanashii vor revenii la vechile gusturi...hai ca m-am cam intins la snoave,eu nu vroiam sa zic decat ca oferta de2,5l nu este permanenta...cel mai bine suna la ei sa-ti zica criteriile dupa care apare pe piata,oricum asteptam cu interes raspunsul cocacola pentru oferta de sarbatori!
ps:eu unul sunt adeptul schimbarii...daca-i otrava capitalista atunci barem sa fie diversificata:cand ma saturez de pepsi trec pe cola si invers (la tutti fresh nu prea ma risc ca aia e chiar otrava curata...)oricum gusturile sunt personale,deci un theard pe tema asta va fi mereu populat...de exemplu mia imi place fanta cu rom si scoartza dar numai la prajituri,pe cand la o pizza tot cola se impune...

#26
Eichmann

Eichmann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 02.10.2003
".... oferta de2,5l nu este permanenta"

pai eu cumpar pepsi la 2,5l de vro 2 ani  indiferent ca e pasti sau craciun!!!!??? are ambalaj normal. acum de curand a aparut  asta cu fulgi pe ambalaj.
mai aparuse de vreo 1-2 luni cu eticheta galbena cu 33000.
gasisem si  XXl asta vara cu 27000 2,5 l in timp ce ala normal era 30-32ooo.
(am luat 2 baxuri..de, sesiune,restante si licenta)
ma mir cum de se vinde zeama asta albstruie. o cumperi odata din curiozitate apoi.... cine dracu mai cumpara pisoarca albastra?
sti ce-mi place la pepsi/cola? ca merge baut la orice. cel putin in cazul meu.
si la prajtura si la friptura sa nu mai zic de combinatia cu vin rosu....

#27
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,186
  • Înscris: 21.08.2003
crede-ma ca nu este permanenta...poate tu gasesti pe stoc sau in zona ta este alta politica de distributie..aici in ct eu unul nu prea am vazut asta vara pepsi la2,5l si crede-ma sunt destul de in tema cu piata agroalimentara!! de ex> la noi inca mai este sticla cu eticheta galbena,fulgi am vazut doar pe ambalajele tuborg....si asa am zis si eo:dupa ce se dumireste ce  cu turnesolul romanshii vor revenii la vechile hachite (adria sau fruti fresh) PS:iar cand nu sunt sofer prefer la potol vin rosu simplu fara nici un fel de suc..poate putina apa meneral la shpritz!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate