Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

RDS down

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

alp

alp

Junior Member

• Grup: Members
Nu stiu cum e la Bucuresti insa la Iasi accessul la Internet prin RDS e cazut de aseara de la ora 2 - si pe dialup si pe fibra optica. Nu merg decat siteurile din Iasi in rest liniste. Ma intreb daca nu a taiat cineva linia sau e doar un "accident tehnic".

rz

rz

Moderator

• Grup: Moderators
E posibila varianta cu ''taiatul'' liniei...
In Brasov merge cablul (cu viteza melcului dar merge).
Daca nu te-au anuntat inainte (prin e-mail) e clar ca a fost neprevazut evenimentul!

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

• Grup: Senior Members
chestile astea se rezolva usor sunand la tehnic la RDS...si de acolo sigur aflati si motivul...

alp

alp

Junior Member

Pai da ei mi-au spus ca a cazut legatura la nivel national ... Oricum treaba e foarte grava deorece afecteaza si userii bussiness si pe cei persoane fizice deopotriva - ma asteptam ca dupa problema de anul trecut din decembrie sa iaba si ei un back-up in fara retelei lor nationale.

Ares

Ares

Active Member

Si mie mi-a facut probleme. Mai intai server-ul de admin a luat-o razna si mi-a afisat niste cifre la trafic de mi s-au taiat picioarele, dupa aia a mers in shuturi o gramada de timp... De abia acum si-a revenit... Nu stiu daca e vreo legatura... In fine...

Kugarth

Kugarth

Member

La nivel national nu este pentru ca la mine s-a miscat ca de obicei (adica bine :) si aseara si azi...
Server-ul de admin contorizeaza absolut normal ...

Gigione

Gigione

New Member

Da, si mie imi merge bine de acasa. Am dial-up si n-am observat nici o schimbare, ba chiar aseara mi-a downloadat cu 9.5-10 kbps. De mult n-am mai avut asa o viteza. Si n-am modem extern... .
Nu stiu care-i baiul la voi, eu n-am avut pana acuma probleme cu RDS-ul, chiar mi se par seriosi.

Ares

Ares

Active Member

Nici nu am zis ca nu sunt seriosi, dar din ce mi-au spus baietii care mi-au pus cablul, au tot felul de belele, mai ales prin Bucuresti cu cabluri furate, tembeli care strica cablajele de pe / din blocuri, etc.
Relativ la serverul de admin, stiu sigur ca sunt si altii patiti... Dar din fericire nu e ceva generalizat...

Iris_

Iris_

Active Member

Si la noi a picat tot de la ora 2 noaptea si nu a revenit decat a doua zi, pe la ora 17-18. (nu mergea nici un site, nici strain nici romanesc). In rest, toate normale, in momentul acesta. Am sunat la RDS si mi s-a spus ca este o problema tehnica pe un traseu de fibra, s-au scuzat, etc etc.

morogan

morogan

Senior Member

Confirm RDS Down. Eu nu am, dar mi-au zis clientii ca ieri si alaltaieri nu le-a mers conexiunea pe fibra, in Braila, pt ca a fost sectionat cablul (magistrala)
IN aceeasi masura, nu stiu ce prbl. are Astralul, pt ca abia acum, de luni, merge rezonabil. Deja eram hotarat sa schimb providerul, ca nu renta sa dau atatia bani doar pt email

Silent Thunder

Silent Thunder

Member

Confirm ca in zona de nord a Bucurestiului pe la 2 dimineata internet - ioc.
TOt RDS off course.

Allex

Allex

Moderator

RDS s-a confruntat din nou cu sectionarea magistralelor de fibra optica. De aceasta data, se pare ca a fost ceva mai grav, pentru ca au afectat comunicatiile din mai multe judete din Moldova si legatura cu Republica Moldova (vezi informatiile publicate de cotidianul Curentul, 1 august a.c.).

Zubaida

Zubaida

Member

Asta pt. ca au un backbone superprofesional, desigur... inele de fibra optica (pardon, inel), redundanta, etc. De-aia nu injur Romtelecomul, astia cu toate bubele lor, au backbone teapan.

tim

tim

Junior Member

Originally posted by Silent Thunder
Confirm ca in zona de nord a Bucurestiului pe la 2 dimineata internet - ioc.
TOt RDS off course.
Asta a fost lucrare anuntata.

tim

tim

Junior Member

Originally posted by Allex
RDS s-a confruntat din nou cu sectionarea magistralelor de fibra optica. De aceasta data, se pare ca a fost ceva mai grav, pentru ca au afectat comunicatiile din mai multe judete din Moldova si legatura cu Republica Moldova (vezi informatiile publicate de cotidianul Curentul, 1 august a.c.).
Fiber cut-ul de acum 2 zile s-a rezolvat atunci temporar prin intinderea de fibra pe jos, iar azi dim. s-a urcat fibra pe stilpii de inalta tensiune. A fost anuntata si asta :)

alp

alp

Junior Member

Ok insa azi de la 15 din nou este cazut internetul prin RDS in tot orasul Iasi . Deja ar fi putut aranja macar o legatura de back-up - mi se pare destul de grav ca in nici 10 zile sa pice legatura Internet in tot orasul Iasi de doua ori.

Allex

Allex

Moderator

E atit de grava situatia retelei RDS in anumite zone?
Pe site-ul RDS, serverele pentru dial-up sint aproape libere in mai multe judete: Botosani (97%), Braila (97%), Buzau (97%), Constanta (93%), Iasi (91%), Vaslui (97%). Cauza ar putea fi vacanta, dar si defectiunea semnalata de alp...

pstdgt

pstdgt

Monseurizat

• Grup: Administrators
azi a fost down in constanta vreo 6 ore (pana acum 15 minute)

serverul de dialup este plin in unele momente (suna ocupat)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate