Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Google Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Artax

Artax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 26.03.2006
Mi-am facut un cont pe Adsense si trebuie sa completez un IRS Form la Tax Information dar nu stiu care. Aveti idee?
PS. Si daca se poate sa imi spuneti si mie cu ce sa deschid PDF-ul care trebuie sa il completez.

#2
xoo

xoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.10.2005
Completezi doar daca esti cetatean american

#3
Artax

Artax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 26.03.2006
Pai daca nu completez nu imi elibereaza platile!Trebuie sa completez un form din acelea!

#4
Cryptex

Cryptex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.07.2006
Au descriptii. completezi pe care il vrei. (adik pe care il alegi dupa descriptie)

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Exista mai multe FORM-uri.

In mod normal tu completezi form-ul Foreign publisher with no U.S. Activities

Intri pe contul tau apoi https://www.google.c...nse/account-tax

Attached Files



#6
grig1990

grig1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.08.2006
sal ,........., daca nu am 18 ani imi pot loa money ? contact me id : grig1990

Edited by grig1990, 26 August 2006 - 02:11.


#7
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View Postgrig1990, on Aug 26 2006, 03:09, said:

sal ,........., daca nu am 18 ani imi pot loa money ? contact me id : grig1990
nu este nevoie sa intrebi acelasi lucru de 10 ori.

Raspunsul este: nu, nu poti pana la 18 ani.

#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
insa pot parintii sau fratii sau orice alta persoana de incredere

#9
MKwitch

MKwitch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2006
Courage are dreptate: daca NU esti rezident SUA si NU ai afaceri sau echipamente in SUA, faci declaratia de non-US publisher with no US activities.

Da' sper ca stii ca trebuie sa fii major ca sa participi in programul de AdSense, asa-i? Pt ca de exemplu oricine citeste threadul asta si are ceva cu tine (sau doar ca sa se distreze) te poate pari la Google ca ai spus tu singur-singurel ca nu ai 18 ani si te alegi cu contul suspendat.  :nonobad:

#10
drhyperlaur

drhyperlaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.04.2006

View PostMKwitch, on Sep 1 2006, 23:04, said:

Da' sper ca stii ca trebuie sa fii major ca sa participi in programul de AdSense, asa-i? Pt ca de exemplu oricine citeste threadul asta si are ceva cu tine (sau doar ca sa se distreze) te poate pari la Google ca ai spus tu singur-singurel ca nu ai 18 ani si te alegi cu contul suspendat.  :nonobad:
aiurea... cine crezi ca te-ar baga in seama daca ai raporta la google? cine poate dovedi ca al lui e un anumit cont? e doar un user pe un forum...

#11
MKwitch

MKwitch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdrhyperlaur, on Sep 2 2006, 23:54, said:

aiurea... cine crezi ca te-ar baga in seama daca ai raporta la google? cine poate dovedi ca al lui e un anumit cont? e doar un user pe un forum...

Ai fi surprins sa afli cate conturi au primit avertizari sau au fost suspendate in urma "atentionarilor" venite de la altii. Identificarea nu e chiar asa grea, pentru ca majoritatea care posteaza pe te miri ce forumuri nu "uita" sa precizeze ce site-uri au. Nu spun ca exact in cazul asta se aplica, n-am iscodit. Insa se intampla mai des decat ai crede.

#12
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Am si io ceva intrebari :) acuma am vazut si io faza cu Adsense :) si am cateva intrebari
Din cate am intales io tre sa am un site unde google isi pune un banner reclama sau ce o fi si cu cat mai multe clikcuri pe ea eu iau mai multi bani? Din cate am citit pe un topic poti fi si persoana fizica
Stie careva si cum se plateste de exemplu la 100 clickuri pe banneru respectiv iau 1$ sau cat o fi si in fiecare luna mie imi intra o suma de bani in cont sau cum?
Cam atata asea is chestile de baza ce ma intereseaza daca o sa am si alte dileme o sa caut pe google sau pe forum :) ms mult

#13
drhyperlaur

drhyperlaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.04.2006

View PostMKwitch, on Sep 3 2006, 13:02, said:

Ai fi surprins sa afli cate conturi au primit avertizari sau au fost suspendate in urma "atentionarilor" venite de la altii. Identificarea nu e chiar asa grea, pentru ca majoritatea care posteaza pe te miri ce forumuri nu "uita" sa precizeze ce site-uri au. Nu spun ca exact in cazul asta se aplica, n-am iscodit. Insa se intampla mai des decat ai crede.
nu e chiar asa...
stiu ca multe conturi sunt suspendate/avertizati proprietarii/etc in urma raportarilor... dar aici e vorba de cu totul altceva...

dupa cum zici tu, eu ma pot inregistra pe un forum cu un username, zic ca am cine stie ce siteuri si varsta mea e de 10 ani (deci minor)... ma baga cineva in seama de la google? poate sa raporteze oricine ce vrea... singurul lucru la care trebe sa fii atent este ce ai pe site... in rest nimeni nu-ti poate face nimic...

#14
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostImDrunk, on Sep 3 2006, 13:21, said:

Am si io ceva intrebari :) acuma am vazut si io faza cu Adsense :) si am cateva intrebari
Din cate am intales io tre sa am un site unde google isi pune un banner reclama sau ce o fi si cu cat mai multe clikcuri pe ea eu iau mai multi bani? Din cate am citit pe un topic poti fi si persoana fizica
Stie careva si cum se plateste de exemplu la 100 clickuri pe banneru respectiv iau 1$ sau cat o fi si in fiecare luna mie imi intra o suma de bani in cont sau cum?
Cam atata asea is chestile de baza ce ma intereseaza daca o sa am si alte dileme o sa caut pe google sau pe forum :) ms mult
Reclamele de la google sunt text si le poti recunoaste foarte usor.

La fiecare click pe o reclama, tu primesti o suma de bani. Aceasta suma variaza de la slick la click. Am auzi ca ajunge si pe la cativa dolari dar poate ma insel. ^_^

#15
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostImDrunk, on Sep 3 2006, 13:21, said:

Am si io ceva intrebari :) acuma am vazut si io faza cu Adsense :) si am cateva intrebari
Din cate am intales io tre sa am un site unde google isi pune un banner reclama sau ce o fi si cu cat mai multe clikcuri pe ea eu iau mai multi bani? Din cate am citit pe un topic poti fi si persoana fizica
Stie careva si cum se plateste de exemplu la 100 clickuri pe banneru respectiv iau 1$ sau cat o fi si in fiecare luna mie imi intra o suma de bani in cont sau cum?
Cam atata asea is chestile de baza ce ma intereseaza daca o sa am si alte dileme o sa caut pe google sau pe forum :) ms mult
1. Da trebuie sa ai un site si google iti pune reclame (banner si/sau text).
2. Cu cat ai mai multe clickuri cu atat faci mai multi bani.
3. Intradevar, poti fi si persoana fizica.
4. Fiecare click difera ca pret, deci pe 100 clickuri poti castiga 1$ sau 100$ sau mai mult (de ce nu).
5. In fiecare luna iti trimite banii daca ti s-a strans minim 100$.
6. Dupa cum a spus si CGF un click poate valora si catva $. Cel mai mult am castigat 2$ si ceva pe un click.
7. Daca mai ai intrebari scrie aici.

#16
Drunky

Drunky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.09.2006
Am o nelamurire :) cum convingi romanu sa dea click pe reclama? De exemplu imi fac un site cu muzica noua intra romanu isi ia piesele ce le vrea si iasa de pe site nu da nici un click pe nici o reclama :(
Ar fi fain daca s-ar putea face sa primesti $ pentru fiecare ip care intra pe siteu respectiv :)
Imi dati si mie niste linkuri cu site-urile voastre pe care aveti adsense???
Ms mult !!!

#17
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Pe siteuri cu muzica (mp3, warez, copyrighted stuff) nu ai voie sa-ti pui reclame. Pentru a-i face pe vizitatori sa apese pe reclame incearca sa faci reclama sa semene cu pagina ta (aceleasi culori).

#18
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Mai am ceva intrebari legate de Adsense da acuma numa una imi vine in minte :)
Reclama o pot pozitiona unde vreau io pe site? Adica am vazut pe multe site-uri si pe unele era in dreapta tip coloana la altele era pe mijlocu paginii la altele sus si tot asa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate