Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo
 Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...
 Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco
 Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

filtru dscaler

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

DanyB

DanyB

New Member

• Grup: Members
are cineva ceva de genul di_dekx225.dll daca se poate ?:)

laur70

laur70

Member

Salut,

Sunt si eu abonat la Romsat. Daca te intereseaza sa discutam pe aceasta tema scrie-mi pe adresa [email protected] pentru un schimb de "experienta".

Alice

Alice

Big Boobs

• Grup: Senior Members
si io sunt abonat la romsat... detalii plz? banuiesc despre ce e vorba :P

_nameless

_nameless

Member

me too, me too ;>

laur70

laur70

Member

Plugin-ul di_dekx225.dll pt. DScaler nu-mi merge, in schimb am gasit niste filtre tot pt DScaler (v4.x) cu care pot decoda anumite programe. Din pacate, imaginea este alb-negru si tremura usor.
Tuner-ul TV este un WinFast TV 2000 XP Deluxe.
Am citit despre programul ExoTV ca ar prinde ceva programe, dar cu tuner-ul meu nu vrea sa mearga.
As da link-ul pt. acele filtre, dar stiu ca va fi sters!

GunX

GunX

Moderator

daca e warez, nu ai voie sa-l faci public, la vedere. cine e interesat nu are decat sa-ti trimita PM si sa discutai pe mail.
nu compromiteti integritatea forumului, in special ca aveti de ales ! regulamentul il stiti (sau trebuie sa il stiti) toti, deci....

Alice

Alice

Big Boobs

atata timp cat filtrul respectiv poate fi utilizat fara restrictii, nu e warez. chiar daca prin incalcarea lui ai putea incalca legea (ex: programele care fac DivX-uri din DVD nu sunt warez dar sunt ilegale)
cu alte cuvinte, daca filtrul e freeware poti pune link-uri.

Intel

Intel

Senior Member

Originally posted by Alice
programele care fac DivX-uri din DVD nu sunt warez dar sunt ilegale
cu alte cuvinte, daca filtrul e freeware poti pune link-uri.
Cum adica sunt ilegale? Adica daca eu ma duc si-mi cumpar un DVD (legal) si vin acasa si vreau sa-l fac divx ca vreau sa-l vad si pe calculator, asta inseamna ca fac ceva ilegal? Nu-l vand, nu fac nimic cu el.
Ca o simpla analogie: inseamna ca si CloneCD (sau prog. de genul asta) ar trebui sa fie ilegale.

Mie mi se pare ca-i tocmai invers: filtrul ala o fi el in sine freeware dar daca ce face el e ilegal (de ex. vezi HBO - ceea ce e ilegal pt. ca ar trebui sa platesti bani ca sa-l vezi) atunci bineinteles ca trebuie discutat pe pm  ;)

Alice

Alice

Big Boobs

Originally posted by Intel
Cum adica sunt ilegale? Adica daca eu ma duc si-mi cumpar un DVD (legal) si vin acasa si vreau sa-l fac divx ca vreau sa-l vad si pe calculator, asta inseamna ca fac ceva ilegal? Nu-l vand, nu fac nimic cu el.
Ca o simpla analogie: inseamna ca si CloneCD (sau prog. de genul asta) ar trebui sa fie ilegale.
corect

Mie mi se pare ca-i tocmai invers: filtrul ala o fi el in sine freeware dar daca ce face el e ilegal (de ex. vezi HBO - ceea ce e ilegal pt. ca ar trebui sa platesti bani ca sa-l vezi) atunci bineinteles ca trebuie discutat pe pm  ;)
adica filtrul il pui aici, dar discutiile pe PM.

MD

MD

Senior Member

HBO nu poate fi decodat soft decat in retelele unde codare e digitala. In majoritatea retelelor din RO codare HBO se face prin bruiaj care nu poate fi corectat prin soft. Oricum subiectul nu isi are locul aici deoarece e clar vorba de piraterie ... eventual pe PM ( poate pe RDS nu e "bruiat" semnalul ;))

DanyB

DanyB

New Member

la romsat (fx communications) codarea e facuta digital...atat am avut de zis :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate