Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

filtru dscaler

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DanyB

DanyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.07.2003
are cineva ceva de genul di_dekx225.dll daca se poate ?:)

#2
laur70

laur70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 30.07.2003
Salut,

Sunt si eu abonat la Romsat. Daca te intereseaza sa discutam pe aceasta tema scrie-mi pe adresa [email protected] pentru un schimb de "experienta".

#3
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 05.12.2002
si io sunt abonat la romsat... detalii plz? banuiesc despre ce e vorba :P

#4
_nameless

_nameless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 19.09.2002
me too, me too ;>

#5
laur70

laur70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 30.07.2003
Plugin-ul di_dekx225.dll pt. DScaler nu-mi merge, in schimb am gasit niste filtre tot pt DScaler (v4.x) cu care pot decoda anumite programe. Din pacate, imaginea este alb-negru si tremura usor.
Tuner-ul TV este un WinFast TV 2000 XP Deluxe.
Am citit despre programul ExoTV ca ar prinde ceva programe, dar cu tuner-ul meu nu vrea sa mearga.
As da link-ul pt. acele filtre, dar stiu ca va fi sters!

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
daca e warez, nu ai voie sa-l faci public, la vedere. cine e interesat nu are decat sa-ti trimita PM si sa discutai pe mail.
nu compromiteti integritatea forumului, in special ca aveti de ales ! regulamentul il stiti (sau trebuie sa il stiti) toti, deci....

#7
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 05.12.2002
atata timp cat filtrul respectiv poate fi utilizat fara restrictii, nu e warez. chiar daca prin incalcarea lui ai putea incalca legea (ex: programele care fac DivX-uri din DVD nu sunt warez dar sunt ilegale)
cu alte cuvinte, daca filtrul e freeware poti pune link-uri.

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Alice
programele care fac DivX-uri din DVD nu sunt warez dar sunt ilegale
cu alte cuvinte, daca filtrul e freeware poti pune link-uri.
Cum adica sunt ilegale? Adica daca eu ma duc si-mi cumpar un DVD (legal) si vin acasa si vreau sa-l fac divx ca vreau sa-l vad si pe calculator, asta inseamna ca fac ceva ilegal? Nu-l vand, nu fac nimic cu el.
Ca o simpla analogie: inseamna ca si CloneCD (sau prog. de genul asta) ar trebui sa fie ilegale.

Mie mi se pare ca-i tocmai invers: filtrul ala o fi el in sine freeware dar daca ce face el e ilegal (de ex. vezi HBO - ceea ce e ilegal pt. ca ar trebui sa platesti bani ca sa-l vezi) atunci bineinteles ca trebuie discutat pe pm  ;)

#9
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 05.12.2002

Quote

Originally posted by Intel
Cum adica sunt ilegale? Adica daca eu ma duc si-mi cumpar un DVD (legal) si vin acasa si vreau sa-l fac divx ca vreau sa-l vad si pe calculator, asta inseamna ca fac ceva ilegal? Nu-l vand, nu fac nimic cu el.
Ca o simpla analogie: inseamna ca si CloneCD (sau prog. de genul asta) ar trebui sa fie ilegale.
corect

Quote


Mie mi se pare ca-i tocmai invers: filtrul ala o fi el in sine freeware dar daca ce face el e ilegal (de ex. vezi HBO - ceea ce e ilegal pt. ca ar trebui sa platesti bani ca sa-l vezi) atunci bineinteles ca trebuie discutat pe pm  ;)
adica filtrul il pui aici, dar discutiile pe PM.

#10
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
HBO nu poate fi decodat soft decat in retelele unde codare e digitala. In majoritatea retelelor din RO codare HBO se face prin bruiaj care nu poate fi corectat prin soft. Oricum subiectul nu isi are locul aici deoarece e clar vorba de piraterie ... eventual pe PM ( poate pe RDS nu e "bruiat" semnalul ;))

#11
DanyB

DanyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.07.2003
la romsat (fx communications) codarea e facuta digital...atat am avut de zis :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate