Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Yahoo messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
berlinez

berlinez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.11.2005
Salut!

Nu stiu daca aici era indicat sa postez, daca nu e ok rog moderatorii sa mute topicul in alt forum.
Problema e urmatoarea: primesc urmatorul mesaj de la prieteni din lista: "http://emessenger.indusfamily.com/ misto Web Messengerul :)" (pana acuma de la 2)
Cand ii intreb ei zic ca nu au trimis nimic... Pagina aia o fi ceva pacaleala? Daca da, cine e cu probleme (virus): eu sau cei care imi trimit mesajul?

Multumesc de sfaturi!

#2
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Ar putea fi virus, sau spam sau orice alt fel de smecherie. NU intra pe pagina respectiva.

Si gandeste-te de 2-3 ori inainte sa deschizi un link, sau sa faci ce zice intr-un mesaj primit pe messenger. Chiar daca e primit de la prieteni - dupa cum ai observat fara stiinta lor.

#3
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
S-ar putea sa fie o teapa (99%).
La prima vedere pare un client web based, insa pagina aia e gazduita pe un host freeware.
Probabil daca incerci sa te loghezi cu datele contului tau, el ti le inregistreaza si-ti afiseaza o eroare... si apoi vii sa te plangi ca cineva ti-a spart contul de messenger.

Edit: E TEAPA

input type='hidden' name='rec_mailto' value='[email protected]'
acolo itit trimite datele de login.

Edited by Garfield, 14 July 2006 - 09:58.


#4
berlinez

berlinez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.11.2005
N-am intrat, ca m-am gadit ca ceva nu e ok... Oricum e bine sa stie toti daca e teapa.

View PostGarfield, on Jul 14 2006, 09:57, said:

Edit: E TEAPA

input type='hidden' name='rec_mailto' value='[email protected]'
acolo itit trimite datele de login.

OK, insa se instaleaza si ceva virus pe calculatorul victimei cred care trimite mesajul la intreaga lista.

#5
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View Postberlinez, on Jul 14 2006, 11:05, said:

N-am intrat, ca m-am gadit ca ceva nu e ok... Oricum e bine sa stie toti daca e teapa.

Asta asa e! Multumim pentru avertizare! Si ramane valabil ce am scris mai sus... sa fi circumspect :huh:
cand primesti link-uri de la prieteni  

View Postberlinez, on Jul 14 2006, 11:05, said:

OK, insa se instaleaza si ceva virus pe calculatorul victimei cred care trimite mesajul la intreaga lista.

Nu neaparat. Poate virusul era separat.

#6
printul_3000

printul_3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.03.2006

View Postberlinez, on Jul 14 2006, 13:20, said:

Salut!

Nu stiu daca aici era indicat sa postez, daca nu e ok rog moderatorii sa mute topicul in alt forum.
Problema e urmatoarea: primesc urmatorul mesaj de la prieteni din lista: "http://emessenger.indusfamily.com/ misto Web Messengerul :)" (pana acuma de la 2)
Cand ii intreb ei zic ca nu au trimis nimic... Pagina aia o fi ceva pacaleala? Daca da, cine e cu probleme (virus): eu sau cei care imi trimit mesajul?

Multumesc de sfaturi!


fi si tu mai atent pe messenger

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate