Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

CEL MAI DEPENDENT RPG EVER

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#1
AlexAG

AlexAG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.08.2005
Au fost jocuri care m-au facut sa pierd nopti si zile in sir si sa uit de viata sociala, facandu-ma dependent de calculator pentru o buna vreme. Seria Diablo este un exemplu in acest sens.

Numiti si voi jocurile care v-au facut dependenti.

#2
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Ar trebui sa-mi fie rusine, in cazul meu e vorba de un rahat de joc: MU Online. Am fost dependent de el... la inceput, acuma joc Titan Quest, as putea spune ca si de acesta sunt dependent, insa de data asta imi aduc aminte ca mai am si o viata... sociala, cum ii zici tu ;)

#3
ILhan

ILhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.01.2006
Seria Diablo este una dintre ele iar la MMORPG e vorba de Lineage II. Dupa 2 luni de jucat in continuu m-am lasat ptr ca imi place mai mult sa petrec cu prietenii la o bere decat sa stau in casa doar ca sa ma joc.
In schimb am 2 prieteni care sunt pur si simplu dependenti de Lineage II. Momentele in care ei nu joaca sunt momentele in care se strica pc-u. Incet dar sigur devin anti-sociali....

#4
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Diablo 2 e jocul pe care l-am jucat cel mai mult. Recunosc ca mai joc si acum! Chiar daca e slab pe partea de rpg, totusi e un fel de heroina fiind un hack and slash bine echilibrat.

#5
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 06.03.2006
Diablo 2 LOD. Am pierdut mii de ore cu el.. si inca as mai pierde, daca nu jucam Morrowind :D Heroina heroina, e prea frumos sa vezi cum pier zeci si sute de monstrii la fiecare clic!.. mwhaha! :w00t:

#6
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Diablo II

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Nu am fost dependent de  jocuri si nici nu mi-am pierdut noptile jucandu-le. Insa am jucat destul NFS Most Wanted ( jucam rolul unui tip care trebuia sa-si recupereze masina ---> RPG )

#8
Memo

Memo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 08.02.2005
Fallout + Fallout 2  am crezut ca nu ma mai dezlipesc de langa calculator. Diablo se prafuia pe raft.

#9
dr0psu

dr0psu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 21.01.2004
Seria Fallout si TeS: Morrowind

#10
BrainDead

BrainDead

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 05.06.2006
Diablo II .. vreo 2 ani l`am jucat in retea..noapte de noapte..

#11
FireStorm_ro

FireStorm_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.11.2004
Diablo II

#12
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
World of Warcraft. vin de la munca, nu ma spal, nu ma dezbrac, ma asez la calculator si ma ridic cu greu pe la 2 dimineata

ochii mei au culoarea macului in August

#13
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Postdenis.m, on Jul 30 2006, 13:22, said:

World of Warcraft. vin de la munca, nu ma spal, nu ma dezbrac, ma asez la calculator si ma ridic cu greu pe la 2 dimineata

ochii mei au culoarea macului in August

Știu, se tot plânge nevastă-ta de faza asta.  :lol:


Fable m-a ținut în priză anul trecut aproape non-stop. :D

Și Fallout m-a solicitat f. mult, dar m-a enervat și nu am mai încercat să-l termin.

#14
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Diablo II + LOD

Le-am jucat pe amândouă mii de ore.
Încă mă mai apucă dorul câteodată, mai joc 3-4 zile şi mă las. Acum m-am plictisit de el. Văd aceleaşi lucruri :) Am terminat jocul cu toţi eroii, deci, când nu mai e nimic nou de făcut, adio!

#15
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
A fost Morrowind, clar. Vara trecuta, acum 2 veri... Cand stateam la PC in vacanta de vara, numai Morrowind bagam. Prima tentativa a esuat din cauza sistemului de la vremea respectiva, iar a 2a m`a umplut de nervi dupa ce, facand toate side questurile si avansand in rank maxim la fiecare Guild, mi`a zis nenorocitu ala de la Blades cu o seninatate ca Main Quest nu poate continua ca am omorat pe nu stiu care :cursing:
Acum incepe si Oblivion sa ma prinda [chiar mult, joc doar cam o data pe saptamana, dar ma apuca si ora 3 pana sa`l las]. La inceput nu era ca Morrowind, dar incet incet ajunge la acelasi nivel. Pacat ca e mult mai scurt [desi e bine in acelasi timp, ca nu mai am timpul de altadata]

#16
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Diablo, 2 ani aproape 18 ore pe zi.
Guild wars 1 an, am jucat 48 de ore non stop, puneam tinta pe cap si oamenilor care treceau pe strada. :confuzzled:
WOW tot cam 15 ore pe zi, 7 luni.

Edited by naughtydream01, 12 August 2006 - 15:50.


#17
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Nu sunt un fan al genului tottusi am jucat si cateva RPGuri !Cel mai mult am stat cu Dungeon Siege!

#18
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
Baldur's Gate 2 + ToB - am stat aproape nemancat o saptamana pana l-am terminat (a 3-a oara) si imi venea sa rad cand vedem loading screen-ul cu "the characters in the game don't need to eat but remember that you do... we don't want to lose any dedicated players" :)) how fun is that? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate