Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Facultatea de constructii

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
Oare am sanse sa intru la fara taxa la inginerie urbana?   Ma sperie faptul ca au fost note foarte mari la mate la bac, si eu ca prostu' am luat 8 :((.   Sunt foarte dezamagit de prestatia mea :|. In orice caz, principala facultate la care vreau sa intru este marketing la ase, dar trebuie sa am si una de acoperire :)  
Astept sa imi spuneti si mie care a fost ultima medie anul trecut , si care credeti ca va fi anul acesta. Va multumesc anticipat ;)

#2
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postalin_ro, on Jul 14 2006, 00:46, said:

Oare am sanse sa intru la fara taxa la inginerie urbana?   Ma sperie faptul ca au fost note foarte mari la mate la bac, si eu ca prostu' am luat 8 :((.   Sunt foarte dezamagit de prestatia mea :|. In orice caz, principala facultate la care vreau sa intru este marketing la ase, dar trebuie sa am si una de acoperire :)  
Astept sa imi spuneti si mie care a fost ultima medie anul trecut , si care credeti ca va fi anul acesta. Va multumesc anticipat ;)

Asa ma gandeam si eu, sa dau la utc in caz ca nu intru la alta facultate dar m-au linistit cativa prieteni care sunt studenti acolo...e foarte usor sa intri insa e foarte greu sa o termini si se axeaza exact pe ce materii nu prea imi plac mie: matematica, fizica, chimie.
Uita-te aici sa vezi mediile cu care s-a intrat anul trecut, eu zic ca ai avea sanse sa intri la buget.
Succes in continuare.

#3
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Acum am vazut media ta 8,3, daca asta e media de la bac atunci nu cred ca ai sanse sa intri la buget la inginerie urbana, insa sunt si alte specializari la care poti intra cu media asta la buget.

#4
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
nu...media la bac e 9,23....nota la mate e 8, si media cu 80% mate si 20% bac e 8,25

Si...de unde ai scos mediile ....ca m-ar interesa si la alte sectii

Edited by alin_ro, 14 July 2006 - 00:22.


#5
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006
Esti sigur ca vrei sa alegi sinuciderea. :naughty:
La orice facultate de la constructii intra 400 si termina 50 in cel mai bun caz.Invata mai bine si ramai la ASE unde e 'easy life'.

#6
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
pai la constructii raman doar in cazul in care nu intru la ase...E totusi un lucru bun, fac multa matematica la constructii, si peste un an, chiar daca renunt, pot sa intru la ase cu matematica pe care o invat ;)

#7
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postalin_ro, on Jul 14 2006, 01:21, said:

nu...media la bac e 9,23....nota la mate e 8, si media cu 80% mate si 20% bac e 8,25

Si...de unde ai scos mediile ....ca m-ar interesa si la alte sectii

Uite aici

#8
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Si eu tb sa aleg intre mate-info si constructii si voiam sa aleg constructii dar cand am vazut cifrele alea de 400~50 m-au cam intimidat :-S

#9
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
In Timisoara termina "la zi" cam 25% din cei inscrisi in primul an.E nasol rau.

#10
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Deasta e tara asta asa de darapanata...pai cine sa mai construiasca?...termina 25% si pleaca in afara.Iau salariu de 5000$ pe luna si ii doare in plisc. :(
Of....

#11
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View PostOssiriss, on Jul 19 2006, 13:52, said:

Deasta e tara asta asa de darapanata...pai cine sa mai construiasca?...termina 25% si pleaca in afara.Iau salariu de 5000$ pe luna si ii doare in plisc. :(
Of....
ce naiba e inginerie urbana????? :o

#12
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Topic -->.....CONSTRUCTII.....-->Inginerie urbana

Vreo sclipire, idee ceva?Suna vreun clopotel?
Sau vrei o explicatie cam de doctorat? :)

#13
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View PostOssiriss, on Jul 19 2006, 14:02, said:

Topic -->.....CONSTRUCTII.....-->Inginerie urbana

Vreo sclipire, idee ceva?Suna vreun clopotel?
Sau vrei o explicatie cam de doctorat? :)

Nu suna nici un clopotel
ce legatura are urbanismul cu ingineria ca nu inteleg

#14
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Nu este vorba de urbanism ci de urbanistica (sistematizarea asezarilor omenesti existeste si proiectarea de asezari noi)

Acum intelegi?

#15
xelad

xelad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.06.2006

View PostOssiriss, on Jul 19 2006, 13:22, said:

Si eu tb sa aleg intre mate-info si constructii si voiam sa aleg constructii dar cand am vazut cifrele alea de 400~50 m-au cam intimidat :-S
Grele sunt ambele facultati insa daca te tii de treaba si ai habar de ceva matematica si fizica la constructii n-ai probleme.

#16
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005

View Postxelad, on Jul 19 2006, 11:41, said:

Grele sunt ambele facultati insa daca te tii de treaba si ai habar de ceva matematica si fizica la constructii n-ai probleme.


Problema este ca eu nu prea am habar de fizica...Dar as putea sa invat, cred....

#17
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
Stai linistit, nici eu nu prea am habar de fizica....Dar cred ca ma pot descurca sa invat.Cred ca daca ma tin de treaba, pot sa termin facultatea...

#18
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View PostOssiriss, on Jul 19 2006, 14:22, said:

Nu este vorba de urbanism ci de urbanistica (sistematizarea asezarilor omenesti existeste si proiectarea de asezari noi)

Acum intelegi?
Probabil proiecteaza retele de utilitati in nici un caz nu proiecteaza asezari noi pt ca asta e treaba urbanistilor... probabil cum am eu inginerii structuristi si de instalatii, la fel au si urbanistii inginerii lor...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate