Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

reglare subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Cu ce pot sincroniza titrarea, adica s-o dau mai inainte sau inapoi. Nu pentru a viziona filmul, pentru asta folosesc KoalaFilmPlayer; vreau s-o sincronizez pentru filmul respectiv astfel incit sa pot vedea filmul chiar si cu Media Player.

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
In primul rand incearca sa gasesti o subtitrare care sa fie sincronizata la fimlul tau.
Daca nu, poti folosi Time Adjuster sau Subtitle Workshop. Ultimele variante le gasesti pe sn. Daca sincronizarea se pierde pe parcurs, vei avea mult de munca. Daca doar apare mai devreme sau mai tarziu, e simplu folosind unul din programele mai sus mentionate.

enjoy,

Mtz

#3
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
Poti folosi si ffdshow pentru subtitrare in mediaplayer si ce a zis Mtz pt a o "ajusta".

#4
Rosito

Rosito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.07.2003
poti safolosesti la fel de bine vplayer, nu am avut probleme cu el legat de sub. si il poti folosii pentru reglarea subtitrari foarte usor.

#5
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Time Adjuster este un program ingenios, mult mai ingenios decat ai crede. Sincer sa fiu n-am mai vazut un program care sa faca asa ceva. Daca subtitrarea pe care o ai este facuta pt framerate-ul la care este filmul atunci e simplu de tot. Sau daca stii pt ce framerate e facuta atunci o convertesti pt framerate-ul la care e filmul. In momenul in care ai facut ca si subtitrarea sa fie la acelasi framerate la care e filmul, deschizi Time Adjuster, incarci subtitrarea, apesi pe butonul sincronizare (vezi ca ultima versiune are suport si pt lima romana) care e al saselea buton. In fereastra aia deschizi filmul (o sa vezi ca e selectat priul rand si ultimul rand din subtitrare) si ii arati unde incepe primul rand si unde incepe ultimul rand si restul il face el.
Daca nu te descurci, revino si intram in detalii.

#6
Tepes_x

Tepes_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 30.08.2003
Rosito
Eu am VPlayer, dar sa dea draq daca am gasit de unde sa reglez subtitrarea cu 10 sec mai devreme... Zi si mie de unde se face asta...

#7
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Sau poti folosi Subtitle Studio 2.0, mie mi se pare extraordinar.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate