Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Transfer la Politehnica

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bogdan2201

bogdan2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.10.2005
Salutare. Am si eu o problema MARE-MARE. In prezent, sunt student in anul 2 la Universitatea Politehnica, Facultatea I.M.S.T., sectia T.C.M. M-am angajat intre timp la o firma care se ocupa cu instalatii de incalzire, piscine etc. si mi-a venit ideea sa ma transfer la Fac. de Instalatii. Este o facultate cu profil asemanator si si completeaza de minune cu noul meu job.

Buuun. Ma duc eu la Fac. de Instalatii, vorbesc cu doamna secretara de acolo (foarte draguta, de altfel) si imi spune sa vin cu foaia matricola de la Poli. Ajung azi la Poli, o intreb politicos pe doamna secretara de acolo care sunt actele necesare unui transfer si ma indruma spre doamna secretar sef de acolo. Intru, ii spun problema mea si ea, foarte calma, imi raspunde ca facultatea noastra DOAR PRIMESTE TRANSFERURI, nu da drumul. Am ramas putin  :o

Adica cum? Nu am dreptul sa ma transfer? Ea raspunde calma ca facultatea mi-a platit doi ani de studii si nu imi da drumul sa plec in alta parte, eu eram un pachet de nervi,in pragul unei crime. Am salutat-o vijelios si am plecat din birou.

Acum intrebarea mea este: au voie sa imi blocheze transferul sau ii este respectivei lene sa scrie niste acte? Rezolv ceva daca cer audienta la decan? M-ar interesa un regulament de ordine interioara sau ceva asemanator, pentru ca personal il consier un abuz.

Multumesc anticipat si sper sa primesc un raspuns, macar o parere  :worthy:

#2
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Nu prea merge treaba cu transferul .Eu m-am transferat de la Automatica -Galati an III   la Automatica Iasi An III ( la sfarsitul anului II ) si am avut de dat 9 examene de diferenta ( aproape un an de studiu)  , desi materia era cam aceiasi .

#3
bogdan2201

bogdan2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.10.2005

 Dexter Dude, on Jul 12 2006, 09:25, said:

Nu prea merge treaba cu transferul .Eu m-am transferat de la Automatica -Galati an III   la Automatica Iasi An III ( la sfarsitul anului II ) si am avut de dat 9 examene de diferenta ( aproape un an de studiu)  , desi materia era cam aceiasi .

9 examene...e cam mult....dar pe mine ma interesa daca au voie sa-mi blocheze transferul. Ca pana sa ajung sa dau diferentele nu ma lasa astia sa plec  :death:   :death:   :death:

#4
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

 bogdan2201, on Jul 12 2006, 09:36, said:

9 examene...e cam mult....dar pe mine ma interesa daca au voie sa-mi blocheze transferul. Ca pana sa ajung sa dau diferentele nu ma lasa astia sa plec  :death:   :death:   :death:
pai nu iti blocheaza nimeni transferul , cei la care vrei a mergi trebuie sa fie de acord cu echivalarea examenelor , ca de tinut cu forta nu au cum sa te tina . renunti si gata (asta dupa ce ai rezolvat problemele cu cei care trebuie sa te primeasca :D )

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
pai iti trebuie foaie matricola & shit de la aia de la care pleci...

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 bogdan2201, on Jul 11 2006, 23:32, said:

[...]

au voie sa-ti blocheze transferul. :yes: mai ales daca esti student la buget.
fiecare facultate are alocata o anumita suma/cap de... student :D de la bugetul ministerului. deci cu cat ai mai multi studenti, cu atat ai mai multi bani.  ;)

am mai auzit de situatia asta si la universitatea la care sunt eu. se intampla destul de des...

dar bineinteles... o pila bine plasata rezolva situatia.  :P doar suntem in Romanika si asta ne ocupa tot timpul.

#7
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
scrie in contract ca nu ai dreptul sa renunti si sa iti elibereze foaia matricola ?

#8
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

 Pollux, on Jul 12 2006, 10:19, said:

au voie sa-ti blocheze transferul. :yes: mai ales daca esti student la buget.

e o idiotenie. in primul rand ca nu facultatea iti plateste tie anii de studiu, ci statul. deci chiar daca te duci la alta facultate, tot banii aia

#9
bogdan2201

bogdan2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.10.2005
am mai fost azi pe la instalatii dar din pacate nu au azi program la secretariat. mai incerc si maine... poate ma ajuta doamna de acolo, ca am vazut ca nu intra in tiparele unei secretare oisnuite - adica e draguta si nu ii e lene sa iti raspunda, spre deosebire de altele. zici ca au facut cursuri sa fie asa acre si sictirite.... :death:  :bandit:
multumesc ptr raspunsuri :kisstogether:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate