Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

bullbar in europa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pana la urma, in afara de o barfa mica, ce dovezi aveti ca nu e voie cu bull bar in Europa? :eheyebrow:

#20
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Sotul lui varamea din germania avea bull bar, discret e drept, la Mercedes V Class... si era montat la dealerul mercedes... Deci e permis...

Se tot discuta ca bullbarurile sint periculoase, in caz ca lovesti un pieton...

Edited by H725, 16 July 2006 - 22:31.


#21
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
bai cand te loveste un aro de ala... te mai pui ca are si bullbar?

acu serios, sunt periculoase pt pietoni

#22
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Pai conteaza, pentru ca spre deosebire de ciocnirea dintre 2 masini (care au mase comparabile, chiar daca una are 1 tona si cealalta 2, sunt comparabile), in ciocnirea cu un pieton masa acestuia este neglijabila (adica daca da peste tine o masina goala sau plina, e cam acelasi lucru). Aici intervin forma botului masinii, materialul etc.

#23
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

View PostAlexIP, on Jul 15 2006, 23:14, said:

Pana la urma, in afara de o barfa mica, ce dovezi aveti ca nu e voie cu bull bar in Europa? :eheyebrow:

teoretic din 2007 masinile noi nu vor mai veni cu bullbar montat.
eu am pe toate carutele mele bullbar montat de mine nu de firma si pina acum nu mi-a zis nimeni nimic si am batut cam toata europa.

#24
robcelrau

robcelrau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.03.2006
este interzis cand n-ai bani sa achizitionezi unul

#25
bogda

bogda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.07.2006
Multumesc celor care au raspuns pentru acest topic, chiar daca nici un raspuns nu a fost la subiect in 2 ani de zile.
Bullbar - ul a fost montat pe masina nu pentru a zdrobi oase  , pietoni ,  masini. Jocul Carmageddon  poate a denaturat felul in care se poate folosi un autovehicol.
Vreau sa va spun ca nu exista nici o restrictie privind ecestain Europa (conform titlului ).Scopul lui este pur si simplu de a proteja masina la acele interventii voite sau nu din parcari , prin care unii isi fac loc , sau nu sunt atenti.In comparatie cu alte masini ale mele sau ale prietenilor ,cea cu bullbar nu are nici o zgirietura/lovitura in parcare.
Va mulumesc.

#26
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

View Postbogda, on Sep 10 2008, 08:50, said:

Multumesc celor care au raspuns pentru acest topic, chiar daca nici un raspuns nu a fost la subiect in 2 ani de zile.
Bullbar - ul a fost montat pe masina nu pentru a zdrobi oase  , pietoni ,  masini. Jocul Carmageddon  poate a denaturat felul in care se poate folosi un autovehicol.
Vreau sa va spun ca nu exista nici o restrictie privind ecestain Europa (conform titlului ).Scopul lui este pur si simplu de a proteja masina la acele interventii voite sau nu din parcari , prin care unii isi fac loc , sau nu sunt atenti.In comparatie cu alte masini ale mele sau ale prietenilor ,cea cu bullbar nu are nici o zgirietura/lovitura in parcare.
Va mulumesc.
pai ti-am raspuns mai sus. am bullbar la 3 din fiarele mele dintre care numai unul e omologat dar e de Toyota si eu l-am pus pe landrover. niva si un lr tocmai au trecut prin revizia tehnica (in NL) si nimeni nu a avut nici o obiectie. probabil in RO circula alte zvonuri, cum spuneam nimeni nu a zis nimic in toata europa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate