Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Discutii legate de Cupa Yahoo Pool

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#1
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Postarea in acest thread constituie acceptare expresa a regulamentului specific

Aici vor fi discutii in general despre Cupa Yahoo Softpedia.

Ai intrebari ? Ai nelamuriri? Aici discutam despre orice legat de Cupa.

Si nu uitati: atitudinea si modul de discutie sa fie conform regulamentului Softpedia si regulamentului ariei (care va fi facut cat mai curand).

Edited by ciuly, 10 July 2006 - 23:58.


#2
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
@ciuly s-a rezolvat ceva cu programelul de inscrieri? :)

#3
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
saptamana viitoare o sa am un demo. trebuie sa termine un proiect pina in weekendu asta, si deci abia de lunea viitoare se apuca. am decis sa lucrez cu ea (e o ea :) ) pentru ca e buna in ceea ce face si lucreaza profesional (si pe gustul meu) asta in defavoarea unei aplicatii facute la repezeala ca sa prinda editia care vine.
pe surt: la editia de dupa urmatoarea, sunt sanse foarte mari sa existe.

Edited by ciuly, 10 July 2006 - 17:08.


#4
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Excelent, ai putea sa spui cum vrei s-o faci, poate avem ceva propuneri. :)

#5
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
pentru prima versiune raman detaliile discutate cu syncron. deja s-a cam facut designul, deci nu e tocmai frumos sa il schimbam. o sa fie oricum ceva simplut. iar dupa ce incepeti sa il folosit pot veni si sugestiile in acest sens :)

#6
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postciuly, on Jul 10 2006, 18:18, said:

pentru prima versiune raman detaliile discutate cu syncron. deja s-a cam facut designul, deci nu e tocmai frumos sa il schimbam. o sa fie oricum ceva simplut. iar dupa ce incepeti sa il folosit pot veni si sugestiile in acest sens :)
Multumim Ciuly si ii multumim si prietenei tale.  :kisstogether:

#7
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Acum daca avem si regulament au aparut si cateva semne de intrebare:
1. Felicitarile sau urarile de bine sau de succes sunt permise pe thread-ul principal?
2. Clasamentele intermediare facute voluntar de useri sunt permise pe threadul principal?
3. Editia aceasta a V-a beneficiaza de premiul cu tricoul?
4. Se precizeaza in regulament ca meciurile trebuie jucate in 2 zile. Cele din grupa daca sunt 4 se vor desfasura toate in 2 zile sau 2 zile X 4 meciuri?
... in rest e concludent.
Succes tuturor si multumiri celor care au contribuit la crearea lui.

Edited by iulian.dronca, 11 July 2006 - 02:27.


#8
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
am senzatia ca daca va aparea regula cu un meci in 2 zile, o s-o lalaim rau de tot cu meciurile...
fiecare concurent joaca cat poate si cand poate in limita bunului simt... normal, e bine sa existe o data limita, dar poate eu vreau sa joc toate meciurile in seara asta...
pana acum, zic eu, a fost bine :)

#9
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View Postiulian.dronca, on Jul 11 2006, 03:26, said:

Acum daca avem si regulament au aparut si cateva semne de intrebare:
1. Felicitarile sau urarile de bine sau de succes sunt permise pe thread-ul principal?
2. Clasamentele intermediare facute voluntar de useri sunt permise pe threadul principal?
3. Editia aceasta a V-a beneficiaza de premiul cu tricoul?
4. Se precizeaza in regulament ca meciurile trebuie jucate in 2 zile. Cele din grupa daca sunt 4 se vor desfasura toate in 2 zile sau 2 zile X 4 meciuri?
... in rest e concludent.
Succes tuturor si multumiri celor care au contribuit la crearea lui.

1) da
2) da
3) inca nu se stie. premiul cu tricoul ti-am explicat ca este in faza de propunere. o sa lamuresc si problema asta cat de curand (zilele astea) (si va rog pentru a doua oara daca nu 3, nu mai fortati nota in directia asta. cand se va discuta si se va lua o hotarare, veti afla. daca agitati apele aiurea numa rau faceti. majoritatea sunteti trecuti de 16 ani: chiar nu ati auzit de termenul rabdare? iar daca vor fi premii, vor fi un plus, un privilegiu, nu un drept. daca va exista taxa de inscriere, abia atunci va fi un drept.)

#10
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postciuly, on Jul 11 2006, 11:55, said:

3) inca nu se stie. premiul cu tricoul ti-am explicat ca este in faza de propunere. o sa lamuresc si problema asta cat de curand (zilele astea) (si va rog pentru a doua oara daca nu 3, nu mai fortati nota in directia asta. cand se va discuta si se va lua o hotarare, veti afla. daca agitati apele aiurea numa rau faceti. majoritatea sunteti trecuti de 16 ani: chiar nu ati auzit de termenul rabdare? iar daca vor fi premii, vor fi un plus, un privilegiu, nu un drept. daca va exista taxa de inscriere, abia atunci va fi un drept.)
Intrebarea nu e pusa din nerabdare ci doar pentru a stii ca deja s-au facut anunturile pentru noua editie (ultima zi de inscriere).
Cum ramane cu punctul din regulament care prevede ca un meci sa se desfasoare in 2 zile? Nu e mai bine ideea ca meciurile din grupe se pot desfasura toate in 7 zile concurentii de comun acord stabilind ziua si ora cand vor juca?

#11
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
tot nerabdare se cheama. in momentul cand am spus ca se va discuta si ca veti fi anuntati iar tu pui iarasi intrebarea inseamna nerabdare. mai ales ca nu au trecut nici 2 zile de cand am spus asta.
la intrebarea aia o sa raspunda sycnron. nu cred ca pina acum m-am bagat eu in chestii ce tin de jocul in sine. si nici n-am s-o fac.

#12
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Legat de intrebarea lui iulian.dronca, am stabilit acolo un termen maxim - preferabil un meci trebuie jucat o data pe zi (sau, daca vor concurentii implicati, chiar mai multe). Am ales acest termen maxim ca sa nu depaseasca bunul simt.

#13
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postciuly, on Jul 11 2006, 15:04, said:

tot nerabdare se cheama. in momentul cand am spus ca se va discuta si ca veti fi anuntati iar tu pui iarasi intrebarea inseamna nerabdare. mai ales ca nu au trecut nici 2 zile de cand am spus asta.
la intrebarea aia o sa raspunda sycnron. nu cred ca pina acum m-am bagat eu in chestii ce tin de jocul in sine. si nici n-am s-o fac.
Intrebarea a fost postata pe forum, nu special pentru o anumita persoana si in plus consider ca un concurs normal atunci cand anunta inscrierile si se prezinta regulamentul lui e normal sa prezinte si eventualele premii. Ar fi culmea ca acest lucru se se intample dupa terminarea concursului.
Dar asta nu presupune nerabdare ci doar clarificarea lucrurilor inca din start. Sper sa nu ma intelegi gresit.

#14
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
ok. deci zici ca e culmea "ca acest lucru se se intample dupa terminarea concursului". bun.

Editia V a cupei yahoo pool softpedia NU va avea nici un fel de premii oficiale.

reamintesc ca acest thread este doar pentru editia a V-a a cupei. cum nu se mai pune problema unor premii oficiale, orice discutie pe tema aceasta va fi considerata ca cel putin ne-ascultare si sanctionata ca atare.
daca cineva doreste sa faca o donatie ca si premiu cum a facut shumi intr-o editie precedenta, este binevenita si discutiile legate de acel premiu sunt permise.

@iulian: stiu ca o sa te abtii cu greu de la comentarii, dar spre binele tau, abtinete de la comentarii. si nu ma contacta nici pe PM, YM/email/etc: NU ma intereseaza ce ai de zis in aceasta privinta. esti la limita nesimtirii asa ca fa-ti un bine si nu intiinde coarda.
Am spus de minim 3 ori sa o lasati balta cu "premiile" si cu "zarva" in aceasta directie pentru ca MA OCUP. minim o data chiar v-am rugat. dar tu nu vrei sa pricepi.

#15
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
@iulian, @all,

Intelegeti un singur lucru:

Acest "campionat" este pur si simplu un mod de a petrece timpul distractiv, intre prieteni de pe forum. Scopul este DOAR sa ne relaxeze dupa o zi de munca, dupa sesiune sau orice alte activitati producatoare de stres.

DACA exista un premiu, cu atat mai bine. Daca nu, nu e nici o problema.

In cazul in care cineva concureaza pentru a castiga respectivul premiu, il rog frumos sa paraseasca incinta.


Bagati bine la scufita faptul ca tot ce se intampla aici este munca voluntara. Daca aveti pretentii de organizare exemplara, premii mari, etc, facute toate de-odata, participati la alte competitii. We're here only for fun.

:peacefingers:

#16
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Si de unde stim ca nu intra destia cu parole si castiga??Eu zic ca trebuie instalat un soft ceva sai vezi ce face pe desktop ca multi joaca pool la yahoo cu parole

#17
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postcrysti_91, on Jul 14 2006, 13:46, said:

Si de unde stim ca nu intra destia cu parole si castiga??Eu zic ca trebuie instalat un soft ceva sai vezi ce face pe desktop ca multi joaca pool la yahoo cu parole
Prietene, nu exista nici o miza. Ergo, nici un om sanatos la cap nu isi baga parole. Terminati cu aberatiile legate de trisare. :cursing:

#18
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
jumatate din lista mea de messenger au parole..unii joaca cu rigla pe ecra.asa jucam si eu mai demult acum pot sa zic ca mie chiar lene sa stau cu rigla..mai bine ratez

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate