Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Cum scapam de burta

- - - - -
  • Please log in to reply
2383 replies to this topic

#2269
adoca

adoca

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.09.2017
incet , cu rabdare si fara mincare

lichide multe, sorbite

#2270
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostFzn9, on 01 septembrie 2017 - 18:47, said:

Mai bine tragi la sala, si mananci ce doresti dar fara sa exagerezi, decat sa tii o dieta...nu toti poate sa tina o dieta, si o sa iti faca mai mult rau de cat bine, exemplu: tii dieta respectiva 3 luni, vezi ca ai slabit 10 kg, si dupa un timp le pui la loc pentru ca nu ai mai tinut acea dieta. La ce rost sa tii o dieta daca stii ca vei pune acele kg la loc.
Eu nu pot sa tin dieta, dar pot sa fac diferenta dintre ce e bun pentru mine si ce nu, asa ca nu mananc de la mec, kfc, nu bag litrii de cola/pepsi in mine.
Fac sala, mai nou am introdus in antrenament si coarda de sarit,mi se pare mai ok sa faci un antrenament de hiit  10 -15 minute , si sa sari coarda in serii... decat sa bagi 30minute -1 ora de banda. Multi zic ca daca faci cardio hiit  , fiind un antrenament intens vei avea dupa antrenament senzatie de foame marita, si ca ai pune caloriile date la loc, acum nu stiu...
Pai ce descrii tu acolo, tot dieta se cheama.

#2271
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Orice fel de a te alimenta sa cheama dieta

#2272
Kneegrow

Kneegrow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 12.08.2011
Cica migdalele ar ajuta la arderea grasimii abdominale.
Cat despre abdomene, nu prea cred, ele iti tonifica musculatura dar nu te ajuta sa dai jos excesul de grasime de pe abdomen.
Joggingul si dieta dau rezultate dar in timp, grasimea abdominala se da cel mai greu jos. Eu as recomanda inotul.

#2273
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Migdalele ajuta la slabit, dar sa consumi vreo jumatate de kg zilnic. Altfel degeaba.

#2274
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Cele 2890 de calorii din care 74% provenite din grasimi cu siguranta ajuta la slabire! :D

#2275
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Samburii de caise,migdalele contin urme de cianura.Momentan nu a murit nimeni.depinde de cate se mananca.Juma de kil zilnic,poate dovedesti contrariulPosted Image

#2276
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Unii oameni nu văd un pamflet nici dacă li-l desenezi direct pe retina 😊

#2277
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cu multă bere 🍺

#2278
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017
mancare cat sa-ti asigure metabolismul bazal.
miscare si efort mediu, pauze intre mese de cel putin trei ore.
trei mese principale pe zi si doua gustari (9:00 si 15:000 ultima masa la ora 18:00.

#2279
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017
Cel mai simplu mod este de a ține un regim pentru un termen de 4-5 luni minim în care urmezi un program fără devieri.
În acest interval de timp este imposibil să nu dai jos din burtă ( în caz că totuși nu dai jos, înseamnă că este o  problemă medicală și este indicat să mergi la doctor ).
Acum, după perioada de 4-5 luni vei da ceva jos, dacă ai o burtă mare în schimb, atunci aceste rezultate nu te vor face suplu și nici nu îți vor da six pack, deci vei vrea să continui pe o perioadă de minim 6 luni în plus.
Astfel se face un an.
După acest timp poți reintroduce ușor anumite alimente înapoi în stilul tău de viață, să vezi cu cât te poți menține și ce este deja în plus.

De ce am zis de un regim ?
Pentru că este mai ușor așa, decât să faci doar schimbări mici și încet.
Dacă ai un mod de alimentație foarte haotic și prost, nici nu îți dai seama ce diferențe trebuie făcute, și degeaba scoți cartofii o săptămână ca apoi peste două să îi bagi din nou, că nu vei avea rezultate.
Trebuie ceva riguros și diferit.
De asta un regim este indicat, organismul tău va reacționa și îți vei da seama de multe lucruri ( ca de exemplu câte lucruri în plus ai băgat în tine de care de fapt nu ai nevoie ).

Edited by AL_DRAGON, 08 October 2017 - 18:02.


#2280
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Si daca este o problema medicala? Corpul bolnavului nu are nevoie de calorii pentru a-si mentine greutatea?

#2281
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Aici noi vorbim (din cate am inteles eu) despre organisme fara probleme medicale. Daca acestea exista, cu siguranta trebuie alt tip de alimentatie pentru fiecare problema

#2282
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
Pentru eliminarea kilogramelor care sunt in plus se poate apela si la diverse remedii care pot imbunatati metabolismul si in acest fel se poate  depune mai greu grasimea. E nevoie sa cautam si metode care sa nu permita o acumulare rapida  de kilograme.

#2283
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Ce vrei tu nu se poate pana la vara. Cu multa ambiție o sa iti atingi partial telul vara pana vara viitoare.

#2284
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Nu returneaza banii in niciun caz, sunt rai.

#2285
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostMariusvlad2, on 28 februarie 2018 - 14:15, said:

Ce vrei tu nu se poate pana la vara. Cu multa ambiție o sa iti atingi partial telul vara pana vara viitoare.

Depinde si cate kg vrei sa dai jos, daca e vorba de 4-5 kg eu zic ca se poate. Oricum, colegul de mai sus face doar reclama.

#2286
Ineasca

Ineasca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.03.2018
Si eu am pus in ultimul timp cate ceva pe burtica. Burtica pt moment, nu burta! Dar vreau sa dau jos. Ce am observat ca ajuta e sa nu mananc f tarziu seara si, evident, ceva sport. Ma tot gandesc sa incerc si masaj.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate