Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cibernetica?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Ovdius2001

Ovdius2001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2016
Spuneti-mi la facultatea de Cibernetica daca vreau sa fac un an suplimentar cat ma costa si ce conditii trebuie sa indeplinesc. Se pot face mai multi ani suplimentari.

#38
sfpduser

sfpduser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.06.2007
Cibernetica - ASE Bucuresti => O ciuma!. Din pacate am facut si eu aceasta dejectie de facultate. CUM este posibil ca 98% din toti studentii de an 2 sa pice un exame (de ex: structuri de date).  CUM elevi care au luat printre primii bacul (ca deh ... doar de astia accepta CSIE-ul) sa pice 98% acest examen? Sunt toti tampiti oare? S-au retardat dupa un an jumate de fac? Ceva pute, si nu cred ca studentii sunt subiectul acestei duhori, ci sistemul otravit de invatamant superior din RO care este la pamant (conform multor statistici). Vrei sa faci o facultate? Alege ceva care sa-ti permita sa-ti traiesti viata de student, nu sa-ti ingropi tineretea. Fa orice facultate lejera. Dupa, da-ti una - doua certificari  internationale (OCP, CCNA, C# etc ...) care cu adevarat valoreaza ceva in fata unui viitor angajator - mai mult decat o diploma obtinuta la cibernetica. Punct.

#39
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postsfpduser, on 31 martie 2021 - 15:24, said:

sa pice un exame (de ex: structuri de date)
Ofera detalii, cum suna un subiect? Ce rezolvari au oferit studentii.

Edited by neagu_laurentiu, 31 March 2021 - 20:19.


#40
sfpduser

sfpduser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.06.2007
Dar nu cred ca are rost sa detaliem (daca 98% din studenti nu au reusit sa faca nimic, undeva este totusi o problema).
Este vorba de ce se intampla cu invatamantul superior din RO .
Citez "Din statele radiografiate de World Economic Forum doar Malta, Panama şi Sri Lanka mai sunt sub noi!"
Acelasi lucru este valabil si pentru alte facultati, nu doar la cea data ca exemplu, care isi selecteaza pe baza notelor de la bac clientela...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate