Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cibernetica?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postmarius.first, on Jul 10 2006, 12:40, said:

Tocmai am terminat liceul, BACul, etc. Nu stiu sigur la ce facultate sa dau, la Cibernetica la ASE sau la Automatica in POLI. Pareri despre Automatica am vazut destule dar despre Cibernetica nu am avut parte. Va rog, cei care sunteti la Facultatea de Cibernetica la ASE spunetimi cum este. Care este raportul economie/informatica, si daca se pot trece fara probleme cursurile de economie, pt a ma rezuma doar la cursurile de info, care ma intereseaza
Ca fapt divers, dacă vrei să faci info, de ce nu te interesezi și de Mate-Info?

Edited by mufă, 16 July 2006 - 14:00.


#20
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004

View Postmufă, on Jul 16 2006, 14:59, said:

Ca fapt divers, dacă vrei să faci info, de ce nu te interesezi și de Mate-Info?
Mufa stii ceva mai multe despre info la unibuc?(pt ca profa de info mi-a spus sa ma feresc pt ca nu se face nimic)

#21
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
Cum sunt structurate cursurile de la ASE ? Adica cate ore pe zi si cate zile pe saptamana?
Mai e timp si de un part time ?

#22
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View PostMeltdown, on Aug 18 2006, 12:10, said:

Cum sunt structurate cursurile de la ASE ? Adica cate ore pe zi si cate zile pe saptamana?
Mai e timp si de un part time ?

Depinde si cum aranjati cu profesorii, in principiu da...

Edited by xella, 18 August 2006 - 11:24.


#23
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

View Postlandscape10, on Jul 16 2006, 11:03, said:

Afrodita Iorgulescu e o baba penala care mi-a mancat un an...bine ca am scapat. Ivan e baiat bun si face pe zmeul. Dar daca faceti statistica cu Zaharia ati belit-o. :)

afrodita e o tampita nenorocita care nu stie nimic in afara de cursurile ei. cate blesteme s-au aruncat dupa ea numai din seria mea...

ivan e baiat bun daca are chef. eu la assembler am luat 9 si nu stiu de ce.. proiect nu aveam, programul nu mergea. iar o colega de-a mea care stia ASM mai bine de 10 ori decat mine a picat-o de 2 ori !! deci e totul dupa dispozitia lui.

pe zaharia l-am vazut de 3 ori pt acelasi examen. e un tampit si jumatate. nu pot sa spun decat : DE OCOLIT! e genul de prof care nu-ti da examenul nici in restanta, nici in rr.. nu a contat nici macar ca eram inainte de licenta, tot a picat jumate dintre noi. noroc ca am luat 6 si am scapat ( a 3-a oara).

in fine.. ar mai fi de amintit nebuna aia de cibernetica care are niste cursuri de nu poti intelege NIMIC din ele.. dar daca faci proiectul treci. si inca unul: un tampit de econometrie care vorbeste pe acelasi ton indiferent ce s-ar intampla. exemplu de fraza de la el (cititi pe un ton egal continuu):   si daca luam in considerare uite era sa cad ca modelul nu se incadreaza in parametri.. etc

per total, eu as recomanda AUTOMATICA DE LA POLI, pt ca Cibe nu te pregateste foarte bine. O spun dupa ce am luat licenta cu 9,10 si imi autoevaluez gradul de pregatire in domeniile studiate.

#24
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
ar tb sa-mi fac griji pt faptul ca am intrat la cibernetica ?

#25
cineva

cineva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 16.03.2005

View PostMeltdown, on Aug 18 2006, 12:10, said:

Cum sunt structurate cursurile de la ASE ? Adica cate ore pe zi si cate zile pe saptamana?
Mai e timp si de un part time ?

Mai ales in primul an e timp de part time.
Eu in anul I am avut toate zilele ocupate si am avut ore numai dimineata.

#26
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005

View PostConstantinD, on Aug 21 2006, 12:16, said:

in fine.. ar mai fi de amintit nebuna aia de cibernetica care are niste cursuri de nu poti intelege NIMIC din ele.. dar daca faci proiectul treci
Cum o cheama pe aia de Cibernetica?

#27
anqtzik

anqtzik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2006
buna! sunt anul 1 la cibernetica.. si as vrea sa aflu mai multe despre SISC...
cum functioneaza mai exact??!!! ce fel d proiecte au? ce fac bobocii in aceasta organizatie...?
mersi frumos..

#28
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
stie cineva de unde pot sa fac rost de cursurile de la ase (cibernetica mai ales)? pentru ca azi la statistica turuia ala ca nebunu...

#29
el_maximo

el_maximo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.08.2006
Cauta si tu pe site-ul ase-ul in bibilioteca digitala...Desi poate ar fi mai simplu sa iei cursurile de la cineva care a facut față debitului verbal al profului  :lol:

O intrebare am si eu pt cei din  anii 4-5 sau pt cineva care a terminat la Info Economica:
E adevarat ca Afrodita da aceleasi subiecte de la un an la altul?

Ma termina femeia aia cu ce pretenitii absurde are pt examen. Ultima faza pe care am auzit-o de la ea...ca nu e bun creion cu mina de 0.5 si sa facem schemele cu unul de 0.7 a pus capac :death:

#30
Thunder_ronin

Thunder_ronin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.10.2006
Cine imi poate da un link spre un orar de la cibernetica anul I? Am cautat pe net,am gasit planul de invatamant,dar nu am gasit un orar care sa ma ajute sa-mi fac o idee despre cum ar fi structurate orele(cate ore pe zi, cu "ferestre" sau nu intre ele,de la cat si pana la cat,etc...).Multumesc si Sarbatori fericite tuturor.

#31
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

View PostConstantinD, on Aug 21 2006, 11:16, said:

afrodita e o tampita nenorocita care nu stie nimic in afara de cursurile ei. cate blesteme s-au aruncat dupa ea numai din seria mea...

ivan e baiat bun daca are chef. eu la assembler am luat 9 si nu stiu de ce.. proiect nu aveam, programul nu mergea. iar o colega de-a mea care stia ASM mai bine de 10 ori decat mine a picat-o de 2 ori !! deci e totul dupa dispozitia lui.

sal!
si eu am terminat CSIE si n-as mai face fac asta inca o data.
am niste comentarii de facut: Ivan cel groaznic poate fi "baiat bun" DOAR PT BAIETI. eu sutn fata si stiu ce am patit de la tipu asta. mi-a facut viata amara cand a aflat k "Gabi " nu e gabriel, ci gabriela :nonobad:
si am fost o tipa care chiar invatam. si mi-a gasit nod in papura dc a vrut.
afrodita.... o doamne, chiar nu se gaseste nimeni care sa ne scape de ea?!?
Eu as vota pt ION ROSCA (super prof, si in plus e un domn, jos palaria  :clapping: )

daca tot am nimenrit aici: vand lucrare de licenta SISTEME DE INVATARE ASISTATA DE CALCULATOR prezentata in 2006 la csie. lucrare de 40pag+ aplicatie (site web)
f avantajos 150ron negociabil

#32
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005

View PostConstantinD, on Aug 21 2006, 11:16, said:

in fine.. ar mai fi de amintit nebuna aia de cibernetica care are niste cursuri de nu poti intelege NIMIC din ele.
Pe nebuna aia o cheama cumva Andrei?
Eu nu stiu ce sa fac...nu pot sa invat de pe cursurile alea infecte predate de ea, dar alta posibilitate n-am. Eu il vad ca si picat examenul asta si mai sunt si ultimul an  :death: ... La proiect am luat maximul de puncte, dar la cat de tampita e parca vad ca ne pica pe toti.

#33
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005
A facut cineva Ingineria Programarii cu Odagescu?

#34
kelevragoodkat

kelevragoodkat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2009

View Postbadany2003, on Jul 11 2006, 14:22, said:

Sunt la Cibernetica...am trecut in anul 3.Si sa fiu sincera pana acum nu am facut f multa info.........Hardware-un singur curs-si ala facultativ.
1 an si 1/2 Pascal + 1 curs de C + 1 curs baze de date-Visual Fox Pro

In rest...multa mate+statistica+cercetari operationale+economie.  Depinde si ce profi iti pica.
  Economia nu e asa grea in sine....cand incepe sa se combine cu ce se presupune k ai invatat la mate+cercetari op lucrurile se cam complica. Daca insa iti place si depui un efort...minim...ai sanse sa treci cu bine.





Salut, Sunt interesat sa colaborez cu tine in vederea rezolvarii unor probleme de software si hardware.


P.S

Salariu bun sau in functie de proiect. Astept raspuns urgent.

#35
the_faster

the_faster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2014

View Postcastoras, on 14 ianuarie 2007 - 18:33, said:

sal!
si eu am terminat CSIE si n-as mai face fac asta inca o data.
am niste comentarii de facut: Ivan cel groaznic poate fi "baiat bun" DOAR PT BAIETI. eu sutn fata si stiu ce am patit de la tipu asta. mi-a facut viata amara cand a aflat k "Gabi " nu e gabriel, ci gabriela Posted Image
si am fost o tipa care chiar invatam. si mi-a gasit nod in papura dc a vrut.
afrodita.... o doamne, chiar nu se gaseste nimeni care sa ne scape de ea?!?
Eu as vota pt ION ROSCA (super prof, si in plus e un domn, jos palaria  Posted Image )

daca tot am nimenrit aici: vand lucrare de licenta SISTEME DE INVATARE ASISTATA DE CALCULATOR prezentata in 2006 la csie. lucrare de 40pag+ aplicatie (site web)
f avantajos 150ron negociabil
Ma poti contacta la nr de tel0735472946.sper sa ne intelegem. Te rog contacteazama de urgenta

#36
sqzme

sqzme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.03.2013
vezi ca esti in urma cu cam 4 ani=))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate