Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Shakira vine sa ne dea lectii la dat din solduri?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
decit negri uriti care bolborosesc vrute si nevrute despre pimpi, curvele lor & shit mai bine shakira...

#20
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006
Cine se leaga de Shakira si face declaratii mai ales ca cine e ea sau ca nu stie sa cante sufera de nebagare in seama,sau are invidie pe succesele ei.Cum a declarat si ea,a muncit enorm ca sa ajunga ceea ce e,si munca i este rasplatita din plin (nu se referea la bani).Mai ales la vocea Shakirei.Canta absolut superb.
Shakira nu a venit sa dea din solduri sau sa invete pe cineva asta.Pur si simplu a facut un favor romanilor si a venit sa cante.Ala e stilul ei de dans,foarte frumos,place la toata lumea.Ce vroiati, sa cante si sa stea intr-un loc ca tuta?
Cui nu-i place sa priveasca si sa asculte ce-i place.Eu daca nu-mi place rock-ul,nu inseamna ca trebuie sa ma apuc sa-i vorbesc de rau pe rockeri si concertele lor,si nu ma forteaza nimeni sa merg la concertele lor

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdanb1974, on Jul 19 2006, 14:07, said:

Do the math :)
Ma eu inca am o nelamurire cu matematica asta  :)

Daca stadionul a fost jumate gol, preturile au fost cat au fost ... cati bani s-au putut strange pentru ca shakira sa-si primeasca milionul si sa mai si ramana ceva profit?  :w00t:

Sau cineva a avut bani de spalat?  :rolleyes:

#22
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postsorinsirbu, on Jul 19 2006, 15:40, said:

Cine se leaga de Shakira si face declaratii mai ales ca cine e ea sau ca nu stie sa cante sufera de nebagare in seama,sau are invidie pe succesele ei.Cum a declarat si ea,a muncit enorm ca sa ajunga ceea ce e,si munca i este rasplatita din plin (nu se referea la bani).Mai ales la vocea Shakirei.Canta absolut superb.
Shakira nu a venit sa dea din solduri sau sa invete pe cineva asta.Pur si simplu a facut un favor romanilor si a venit sa cante.Ala e stilul ei de dans,foarte frumos,place la toata lumea.Ce vroiati, sa cante si sa stea intr-un loc ca tuta?
Cui nu-i place sa priveasca si sa asculte ce-i place.Eu daca nu-mi place rock-ul,nu inseamna ca trebuie sa ma apuc sa-i vorbesc de rau pe rockeri si concertele lor,si nu ma forteaza nimeni sa merg la concertele lor

toata discutia de aici a fost provocata si de stilul reclamei care s-a facut pentru concertul ei (citez aproximativ) "Mai ceva decat Depeche Mode"...

1. daca Depeche e luat ca element de referinta ma bucur... insemna ca au facut un spectacol super si nu mi s-a parut mie

2. canta chestii total diferite

3. Depeche au peste 20 de ani de muzica.... Interesant publicul Shakira in care am recunoscut foarte multi pusti si [pustoaice de 13-14 ani...

4. Shakira o fi ceva hot in State dar aici cu manelele si spiritul nostru latin a cam incercat sa vanda castraveti gradinarului.

5. Ma bucur ca anul acesta au fost atatea evenimente muzicale in Ro (Depeche, 50 Cent, Shakira, Billy Idol, etc.) si sper ca asta sa continue si sa devina o obisnuinta. Pana la urma asta conteaza...

#23
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
In august urmeaza Placebo, adus de celalalt operator de telefonie mobila... :D

#24
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
A fost şi Tarkan... şi a făcut şi el spectacol, char dacă la un nivel mai scăzut (Sala Polivalentă)

#25
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006
Io abia aştept threadul cu „a plecat Shechera din România, uăi, uăi ce mai jale!“

#26
jenna j

jenna j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 27.01.2005

View Postsorinsirbu, on Jul 19 2006, 15:40, said:

Pur si simplu a facut un favor romanilor si a venit sa cante.


1 000 000 $,nu?

#27
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View Postjenna j, on Jul 19 2006, 17:44, said:

1 000 000 $,nu?
N-a spus nimeni că le-a făcut un favor și organizatorilor  :w00t:

#28
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postmaxy, on Jul 15 2006, 11:14, said:

Ea vine să cânte, mișcatul ăla e bonus! :w00t:

Exact. E in toate topurile, deci putem spune ca este un succes faptul ca a venit la noi in tara.

#29
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

View Postrox, on Jul 19 2006, 10:20, said:

ha? i like shakira...si imi place si cum da din fund, daca asta era problema...de n ori mai mult decat cum se misca orice tanti cu fuste colorate si batic, autohtona sau nu
nu cred ca ai vzut o tiganca adevarata  cum se misca ......... o intrece cu mult pe Sakira   :lol:

#30
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostElena2k, on Jul 19 2006, 17:52, said:

nu cred ca ai vzut o tiganca adevarata  cum se misca ......... o intrece cu mult pe Sakira   :lol:
numai faptul ca e tiganca o face pe shakira sa fie cu muuuult peste ea  -_-

#31
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postdon_dannielo, on Jul 19 2006, 16:06, said:

Ma eu inca am o nelamurire cu matematica asta  :)

Daca stadionul a fost jumate gol, preturile au fost cat au fost ... cati bani s-au putut strange pentru ca shakira sa-si primeasca milionul si sa mai si ramana ceva profit?  :w00t:

Sau cineva a avut bani de spalat?  :rolleyes:

daca esti pe vodafone, o particica din milion ii de la tine  :photo:

decit sa vad o tiganca cum sa misca prefer sa o vad teapana. numa sa nu incurce circulatia intregului oras cu cortegiul lor funerar de cacat, cum am patit ieri, de-am stat 10 minute la un semafor  :death:

#32
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

View Postrox, on Jul 19 2006, 20:37, said:

numai faptul ca e tiganca o face pe shakira sa fie cu muuuult peste ea  -_-
Say NO to racism !!! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMosotti, on Jul 19 2006, 20:52, said:

daca esti pe vodafone, o particica din milion ii de la tine  :photo:
Da ai si tu dreptate  :lol:

Uitasem ca e sponsorizat de voda

#34
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Ba fratilor ,daca nici Shakira nu are voce si nu stie sa danseze ,atunci cine naiba are ???? Si nu a fost pe jumatate gol stadionul ,au fost vreo 27000 de oameni.....dar dak ati ascultat numai stirile protv-ului ,normal k asta ziceti ( ei s-aui cam razbunat pe antena -care a avut excluvitate pt Shakira- si au prezentat concertul ca pe unul nereusit) .

#35
Catalin2

Catalin2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 07.10.2005

View Postadysab, on Jul 24 2006, 02:07, said:

Ba fratilor ,daca nici Shakira nu are voce si nu stie sa danseze ,atunci cine naiba are ???? Si nu a fost pe jumatate gol stadionul ,au fost vreo 27000 de oameni.....dar dak ati ascultat numai stirile protv-ului ,normal k asta ziceti ( ei s-aui cam razbunat pe antena -care a avut excluvitate pt Shakira- si au prezentat concertul ca pe unul nereusit) .
Las-o balta..cam atat!!!
Pur si simplu..nu are voce. :kisstogether:

Edited by Catalin2, 24 July 2006 - 01:12.


#36
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View PostCatalin2, on Jul 24 2006, 02:11, said:

Las-o balta..cam atat!!!
Pur si simplu..nu are voce. :kisstogether:
Daca ai tu urechile defecte,nu inseamna ca ea nu are voce.Inseamna ca tu nici n-ai ascultat cum canta ea.
Probabil nici nu stii ce inseamna "sa ai voce"
Exista trupe care nu-mi plac, nu-mim place genul lor de muzica,dar care imi dau seama ca au voce, chiar daca nu-mi place stilul lor de muzica.
Deci daca tie nu-ti place,asta nu inseamna ca nu are voce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate