Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

interfata proasta sau user idiot?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mircea13

mircea13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 02.07.2005
am de ceva vreme acest site
am pus pe el si un forum
+ acces la informatii directe prin messenger
siteul contine multa informatie
se doreste a fi o platforma de intilnire intre cerere si oferta pe piata romaneasca.
problema este ca desi am incercat sa dezvolt o interfata cit mai facila pt user primesc in continuare telefoane de genul...

cum pot sa-mi inscriu firma pe siteul dvs?

sau

am vazut ca aveti de vinzare usi metalice, sunt din Bacau si vreau sa cumpar 10 buc ...
explic ... stiti noi suntem doar cu sitele ... firmele se inscriu si aveti acolo toate datele lor de contact ...
raspuns: da, bine, bine dar 10 buc de usi imi puteti livra?

sau

vreau sa-mi inscriu si eu firma la dvs. cit ma costa?
raspuns: E GRATUIT cititi pe ecran ca scrie acolo ...

chiar asa, antreprenorii romani sunt cu totii neandertalieni sau am eu o interfata idioata?

merci:)

#2
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

chiar asa, antreprenorii romani sunt cu totii neandertalieni sau am eu o interfata idioata?

Interfata nu este idioata, este pentru cei care se descurca cat de cat pe internet. Acel link din stanga sus eu l-am gasit imediat pentru ca stiam despre ce este vorba si ca trebuie sa existe un link pe pagina (asta din expunerea ta, nu am intrat pe forum ci doar pe catalogul de firme.)

Pune si tu un link sub categoriile catalogului de firme, dar nu ca cel de sus "inscriere gratuita" ci mai degraba Adauga firma, Inscriere, Inscrie firma ta, ... bla bla bla

Sunt sigur ca o sa scapi de multe telefoane, insa idioti mai raman.

Link-ul de inscriere (stanga sus) pare ca face parte din header ca o simpla poza sau reclama, e simetric cu data.

Deci, pe scurt: sunt multi idioti pe internet dar nici linkul tau pentru inscriere nu se observa imediat. Tu esti cel care trebuie sa faci totul cat mai simplu pentru orice idiot, in fond acel idiot e un client.

Bafta !

#3
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
varianta scurta: ambele.

da, interfata este proasta pentru ca utilizatorii fara experienta nu se descurca. inscrierea aia gratuita, desi e cu portocaliu, nu se vede. mie mi-a luat vrun minut sa o gasesc, desi stiam ca e pe undeva.

#4
ada80ro

ada80ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.05.2005
Da, si mie la fel.
Am vazut link-ul ala cu inscriere gratuita dupa ce am citit postul lui pstefan75.
Cred ca trebuie sa-l o muti mai spre centru. Eventual pe aceeasi linie cu search-ul.

Edited by ada80ro, 07 July 2006 - 07:09.


#5
firetiger

firetiger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2006
Ok! Voi face niste schimbari. Ma voi orienta si dupa parerile voastre. Exista in lucru acum o varianta 2.beta a siteului dar fiind vara, concedii, etc, merge mai incet.

Dar oricum multumesc mult pt pareri. Contez pe ele!   :coolspeak:

Voi reveni cu schimbarile.

colegul si asociatul lui mircea13.

Edited by firetiger, 07 July 2006 - 22:44.


#6
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
E de ajuns sa pui un link mai la vedere, nu sa schimbi tot designul pentru inscriere.

#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
eventual sa ramana link-ul acolo, dar sa mai apara un link in interiorul site-uluim pe zona alba.

poti chiar sa-l pui de 2 ori, o data jos, o data sus. :)

#8
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
e si normal sa te sune oameni ca sa te intrebe cum ia produsul de la tine, pt ca in Romania site-urile b2b, inca nu au cautare, inca avem conationali care au firma SC Vreau si eu bani s.r.l impex snc care vand " tigari cafea, alcool, si vor si ei sa ii gaseasca lumea pe internet
"ne gasesti pe internet poti ca sa ne vezi direct" asta apropos de rromii aia de aveau site de la myx.
In rest mult succes cu site-ul, imi aduc aminte de vremea cand doream sa am si eu un site b2b, inregistrasem 6 domenii , b2b dar am abandonat dupa ce am cercetat piata, s-au mai schimbat lucrurile de atunci dar totusi public target inca destul de mic, ma refer la cei care vor plati pentru aceste servicii ca gratis vor toti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate