Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

clubul cameramanilor amatori si profesionisti

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
exista in romania o asociatie sau un club al cameramanilor amatori?o alta intrebare e se poate face un fel se sindicat care sa reprezinte interesele membrilor ?

#2
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
interesant subiect , dar n-am auzit sa existe asa ceva in Romania

#3
Thurston

Thurston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.10.2005
Pe mine ma interesa sa infiintez asa ceva dar nu am gasit inca membri. Daca afli ceva persoane interesate sa se inscrie hai sa facem o treaba buna......

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
"care sa reprezinte interesele membrilor"

1. care interese?

2. in fata cui sa le reprezinte?

#5
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
pai poate mai bine un club in care membrii sa aiba acces la consultanta , documentatie de specialitate, sa poata face schimb de impresii si sa isi impartaseasca din experienta lor fara retineri ca de exemplu forumul acesta, inscrierea noilor membrii sa se faca doar dupa plata unei cotizatii modice din care sa se plateasca cheltuielile cu realizarea si intretinerea unui site .
pe site sa fie  noutatile in domeniu video , informatii de uz general etc.Sa se organizeze intruniri cu membrii, sa se elibereze niste legitimatii  care sa ateste apartenenta la acest club sau poate asociatie. cred ca exista la americani o asociatie de acest gen, ma documentez.
ca presedinte il alegem pe gunx, iar el cred ca o sa poata sa faca inscrierile in club, eventual poate testa candidatii referitor la nivelul lor de cunostinte necesar pentru admiterea in club.
daca clubul capata prestigiu in timp , membrii vor avea doar de castigat, iar pasionati cred ca sunt destui in domeniul video, iar prin intruniri in cadru organizat cred ca fiecare are de castigat.e doar o ideee pe care sper sa o dezvoltati si voi...

#6
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
as fi interesat si eu  :console: .  cum facem ?  :rolleyes:

#7
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
cel mai simplu asteptam sa se adune minim 20 de persoane si demaram treaba.merita facuta cred.dati pm si va contactez eu

Edited by iora, 08 July 2006 - 08:45.


#8
gmslacker

gmslacker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2006
ok :rolleyes:

#9
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

 iora, on Jul 8 2006, 07:26, said:

cel mai simplu asteptam sa se adune minim 20 de persoane si demaram treaba.merita facuta cred.dati pm si va contactez eu
si eu !
multumesc.

#10
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
ok mai astept si alti potentiali viitori membrii.cand sunt 20 va contactez cu pm.

#11
covasna522

covasna522

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2005

 iora, on Jul 9 2006, 12:44, said:

ok mai astept si alti potentiali viitori membrii.cand sunt 20 va contactez cu pm.
in cadrul clubului sa se faca si un curs  de cameraman si la sfarsit sa se dea o patalama prin care esti recunoscut ca operator .membri se vor zbate sa obtina acreditarea cursului .din taxele pe curs se vor obtine banii necesari existentei clubului si platii profesorilor.

#12
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
se poate face si curs, chiar si on-line trebuie doar contactate persoanele abilitate sa tina acest curs si lamurite de nevoia sustinerii acestui curs,doritori fiind cred...

#13
beculetz10

beculetz10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 08.02.2006
si eu sunt interesat, e o idee buna si binevenita pentru mine

#14
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
cred ca multi ar dori sa isi imbunatateasca tehnicile, insa acest lucru in timp relativ scurt nu se poate realiza decat sub indrumarea unor profesionisti.Astept inca doritori pentru a putea sa ma ocup de partea de organizare.ii rog pe toti care pot sa contribuie cu informatii sau sfaturi de orice fel sa o faca fara nici o retinere, eventual daca au cunostinte dintre profesionisti care ar fi dispusi contra cost sa ne ajute.asociatia sau clubul se poate inscrie oficial insa e nevoie de membrii... o chestie atractiva pentru membrii ar fi tutoriale in limba romana la premiere ,studio 10 si liquid7, un ghid in romana intitulat "tehnici de filmare", plus asistenta tehica  chiar si la partea de service.Asta ce tine de mine, iar pe viitor dupa ce rezolvam cu cursul diploma de cameraman sau ce alte activitati prezinta interes general

#15
Thurston

Thurston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.10.2005
Hai ... Cati s-au adunat pana acum? Cati mai trebuie?
   Pun apartament de 3 camere la dispozitie pentru asa ceva.

#16
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
pana acum...eu , tu , iora, beculetz10, covasna 522,Croconelu, GunX ,dan81( ??? ).
abia 8 suntem .. pana la 20 mai e destul . nu putem demara treaba de pe acum ?

#17
Thurston

Thurston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.10.2005
Ok cum sa nu? Eu sunt dispus sa dam drumul la treaba. Hai sa luam cu totii legatura si sa ne punem la comun acord... OK?

#18
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Puteti conta si pe mine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate