Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ai fi dispus sa platesti o taxa pentru inscrierea in Cupa Yahoo Softpedia?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

Poll: Ai fi dispus sa platesti o taxa pentru inscrierea in Cupa Yahoo Softpedia? (23 member(s) have cast votes)

Ce suma ai plati pentru inscrierea in Cupa Yahoo Softpedia?

  1. Nu as plati nimic. (9 votes [39.13%])

    Percentage of vote: 39.13%

  2. 0-5.000 lei (0 - 0,5 RON) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. 5.000-10.000 lei (0,5-1 RON) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. 10.000-15.000 lei (1-1,5 RON) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 15.000-20.000 lei (1,5-2 RON) (5 votes [21.74%])

    Percentage of vote: 21.74%

  6. Peste 20.000 lei (2 RON) (9 votes [39.13%])

    Percentage of vote: 39.13%

Vote

#19
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
@iulian.dronca: corect. problema nu este ca s-a pus in discutie un lucru suspect ci modul cum a fost tratat acel lucru suspect ;)

observatie: cred ca ar fi necesar un regulament pentru cupa asta. nu am vazut unul nici unde, ori cand ceva devine mai mare, este nevoie de un regulament pentru a putea controla 'scaparile", pentru a reglementa problemele, etc. De ex, daca se ajungea si se demonstra ca x a trisat intr-un fel sau altul, care erau masurile? nu se stie. e destul de grav.

o sa deschida syncron un thread pe tema asta ceva mai incolo, strangand acolo propunerile si sugestiile care exista pina acum, cu eventualele discutii pe marginea lor. daca are cumva cineva timp si nu are ce face, un mic ajutor e bine venit. - click pe numarul postului si copy-paste la link-ul de acolo intr-un PM catre syncron.
pentru cazul in care s-ar afla mai multi doritori, ca sa nu faceti acelasi lucru, puneti un mesaj aici sa stie lumea ca faceti treaba asta. puteti sa va intelegeti cine care thread-uri/pagini le va "scana".
multumesc.

Edited by ciuly, 07 July 2006 - 09:50.


#20
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Dar de ce nu sponsorizeaza SP cu niste tricouri faine? :D

#21
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

View PostThe_Napster, on Jul 7 2006, 10:10, said:

Dar de ce nu sponsorizeaza SP cu niste tricouri faine? :D
asa ma gandeam si eu :coolspeak:

#22
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

View Postciuly, on Jul 7 2006, 09:48, said:

@iulian.dronca: corect. problema nu este ca s-a pus in discutie un lucru suspect ci modul cum a fost tratat acel lucru suspect ;)

observatie: cred ca ar fi necesar un regulament pentru cupa asta. nu am vazut unul nici unde, ori cand ceva devine mai mare, este nevoie de un regulament pentru a putea controla 'scaparile", pentru a reglementa problemele, etc. De ex, daca se ajungea si se demonstra ca x a trisat intr-un fel sau altul, care erau masurile? nu se stie. e destul de grav.

Pana acum s-a jucat for fun, nu cred ca a considerat cineva ca se triseaza, plus ca nu se prea poate demonstra decat poate cu detectiv pus sa faca investigatii pe teren, d-asta nu s-au luat sanctiuni nici impotriva celor care nu disputau un meci pe zi.

EDIT: cred ca mai bine cu banii stransi cumparam un "Yahoo! Games All-Star member" si putem organiza campionate cinstite cu reguli bine stabilite si eventual din banii ramasi mai facem si-un tricou.  :D

Edited by 2Fst4U, 07 July 2006 - 11:07.


#23
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Post2Fst4U, on Jul 7 2006, 11:51, said:

Pana acum s-a jucat for fun, nu cred ca a considerat cineva ca se triseaza, plus ca nu se prea poate demonstra decat poate cu detectiv pus sa faca investigatii pe teren, d-asta nu s-au luat sanctiuni nici impotriva celor care nu disputau un meci pe zi.

EDIT: cred ca mai bine cu banii stransi cumparam un "Yahoo! Games All-Star member" si putem organiza campionate cinstite cu reguli bine stabilite si eventual din banii ramasi mai facem si-un tricou.  :D

Ideea este interesanta! O sustin si eu!

#24
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Post2Fst4U, on Jul 7 2006, 11:51, said:

Pana acum s-a jucat for fun, nu cred ca a considerat cineva ca se triseaza, plus ca nu se prea poate demonstra decat poate cu detectiv pus sa faca investigatii pe teren, d-asta nu s-au luat sanctiuni nici impotriva celor care nu disputau un meci pe zi.

EDIT: cred ca mai bine cu banii stransi cumparam un "Yahoo! Games All-Star member" si putem organiza campionate cinstite cu reguli bine stabilite si eventual din banii ramasi mai facem si-un tricou.  :D
COOOORECT !  :w00t:

#25
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
avand in vedere ca deja majoritatea "activa" a votat, nu cred ca mai are rost sa tinem chestionarul ca si important.
il las totusi deshis pentru cei care au fost plecati (bac, concediu, whatever)

#26
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Cupa aceasta nu are ca scop castiguri materiale! In momentul in care se va schimba acest lucru, se va pierde tot ce s-a facut pana acum, va fi...just another game...

Totusi, am votat pentru taxa de inscriere. 2 RON este o suma infima. Propun ca toate fondurile adunate din aceasta competitie sa fie stranse si, trimestrial, sa fie donate unei unitati de ajutorare a copiilor orfani/batranilor.

2 editii/luna*4 luni=8 editii*20 jucatori=160 de taxe de inscriere*2 RON=320RON. Este o nimica toata raportat la nevoile materiale ale unei astfel de institutii, e adevarat, insa gestul conteaza. Iar marirea numarului de participanti ar duce la venituri mai mari...

:peacefingers:

Edited by crz, 13 July 2006 - 14:42.


#27
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postcrz, on Jul 13 2006, 15:38, said:

Totusi, am votat pentru taxa de inscriere. 2 RON este o suma infima. Propun ca toate fondurile adunate din aceasta competitie sa fie stranse si, trimestrial, sa fie donate unei unitati de ajutorare a copiilor orfani/batranilor.

da, asta e o idee buna...dar cum s-ar strange banii...cont bancar sau cum?

#28
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View PostMr.Jinx, on Jul 13 2006, 16:39, said:

da, asta e o idee buna...dar cum s-ar strange banii...cont bancar sau cum?
Se poate face in multe feluri. Poate o sa avem si sprijinul staff-ului Softpedia...etc

#29
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
dupa cum se vede din poll, procentul celor care nu vor sa plateasca deloc este destul de mare. prin urmare sansele sa se puna in aplicare asa ceva sunt destul de mici.

ideea era in felul urmator:
- ne-am gandit sa luam un cont Yahoo! Games All-Star member, care nu e tocma gratis. daca ramanem doar la cheltuiala asta si fara sponsorizari, atunci ar fi necesar o taxa de inscriere de 0.39 roni (adica 3000 lei vechi) o nimica toata. dar unii nici macar atat nu au fost dispusi sa dea.
- nemaivorbind ca daca se pune o taxa de 13500 se poate avea in plus o cupa, o medalie si o diploma / editie (locu 1,2,3 de ex)

@crz: in rest, propunerea este una buna si vom tine seama de ea daca se vor primi bani (intr-un fel sau altul)

strangerea banilor e problema cea mai mica, dupa cum s-a discutat, se pot face mai multe conturi la cateva banci si omu pune banii direct la banca care ii convine.

#30
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postciuly, on Jul 13 2006, 18:02, said:

dupa cum se vede din poll, procentul celor care nu vor sa plateasca deloc este destul de mare. prin urmare sansele sa se puna in aplicare asa ceva sunt destul de mici.
Cei 44% care au votat impotriva sunt cu siguranta cei care urla ca vor premii si organizarea perfecta. :angry:

Cei care erau la inceput, precum si cei asemenea lor (ca mentalitate), cu siguranta ar fi de acord.

:peacefingers:

#31
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
asa o fi, dar din pacate nu putem sa cerem taxa de la unii, iar da la altii nu ;)
dar vom gasi solutii pina la urma. sa fim mai organizati cu toate, scoruri, etc, etc si apoi vedem ce au de spus si adminii in treaba asta ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate