Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Acer sau IBM?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View Postripper, on Jul 11 2006, 17:13, said:

Tu ai pus mana vreodata pe un IBM, pe un ThinkPad? Aia e carcasa ordinara? De un an jumate de cand il am ( un R51) a fost purtat si raspurtat si in sacose si in rucsac si in geanta de laptop si NU ARE nici cea mai mica zgarietura! Sa te chinui sa il zgarii si cu greu vei reusi, crede-ma!
Asta e puctul slab care l-ai dedicat tu IBM-ului observ... si Toshiba e si el un laptop... nu ca ar fi primii care ar fi fabricat asa ceva... tu sustii sus si tare acel HP, este parerea ta, nu a zis nimeni ca sunt proaste,dar... :naughty:



Attached File  DSC05063.JPG   306.45K   105 downloads
il am in fata deci stiu ce vorbesc, ce coincidenta, chiar R51, si totusi, cad bucati din carcasa fara sa fie lovit, la alti colegi efectiv  se desface de la incheieturi ....

Edited by goblenro, 13 July 2006 - 07:36.


#20
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Nu pe bune, poti sa faci o poza close up cu partea unde cad bucati din  carcasa? Il duci la lumina naturala si ar trebui sa se vada zonele afectate...in poza pusa de tine nu se vede nici o problema.

#21
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
E facuta cu telefonul mobil, intradevar nu se vede in poza defectul, dar s-a rupt o bucata din carcasa langa porturile USB, asta ar fi un caz singular sa spunem, dar am mai vazut la cineva acelasi laptop care iesise din incheieturi si se cracana toata carcasa.

Nu pot acuma sa fac o poza mai clara dar daca insistati ma voi stradui cu prima ocazie.

#22
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Va certati pentru ce?

Cel mai bun laptop este cel pe care il ai! :)

#23
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
faza cu carcasa e tare de tot :)

am avut si acer si acum am ibm... eu zic sa mergi pe ibm.... sau mai nou lenovo....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate