Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Cluj-Napoca -- Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
jmak

jmak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.04.2005
Vreau sa vin prin Ungaria spre Iasi.
O varianta lunga dar sigura ar fi prin Brasov. Dar e cam lung.
Despre Cluj-Iasi am auzit ca e numai gropi. Are cineva informatii mai proaspete?
Ma intereseaza in special portiunea Regin-Toplita(-Bicaz)-Tg Neamt.

#2
coje79

coje79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 22.02.2005
vin si eu cu o rugaminte similara. in perspectiva efectuarii unui drum de la Iasi la Cluj, pe traseul iasi-tg. frumos-tg. neamt-poiana largului-borsec-toplita-deda-reghin-cluj va rog, daca aveti informatii de ultima ora, sa ni le impartasiti si noua, mai ales in ceea ce priveste portiunea Toplita-Deda-Reghin, despre care am inteles ca era crunta in vara. se prea poate sa fiu nevoit sa fac drumul asta dupa lasarea intunericului, si mi-ar prinde bine sa stiu cat mai multe. multumesc

#3
inu123

inu123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 16.07.2006
Am facut eu drumul asta (Cluj - Iasi) acum o luna .
Intre Regin si Toplita e relativ OK drumul ..e cam denivelat ..dar e peticit . nu prea sunt gropi ..in Schmb in Toplita ..in localitate ..te sperii . Si un drum forestier e mai bun . (sa ne traiasca primarul din Toplita ...ii urez numai bine si inca un madat  :death: )

In rest e acceptabil drumul. Oricum e mai bun ca prin nord (Vatra dornei - Gura humorului e in reparatie ..si e jale)

Edited by inu123, 19 September 2006 - 12:42.


#4
coje79

coje79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 22.02.2005

View Postinu123, on Sep 19 2006, 13:42, said:

Am facut eu drumul asta (Cluj - Iasi) acum o luna .
Intre Regin si Toplita e relativ OK drumul ..e cam denivelat ..dar e peticit . nu prea sunt gropi ..in Schmb in Toplita ..in localitate ..te sperii . Si un drum forestier e mai bun . (sa ne traiasca primarul din Toplita ...ii urez numai bine si inca un madat  :death: )

In rest e acceptabil drumul. Oricum e mai bun ca prin nord (Vatra dornei - Gura humorului e in reparatie ..si e jale)

multumesc. oare putem trage si noi nadejde la niste drumuri practicabile? in 2004 am fost in Suedia. impresionant! noi nu avem drumuri judetene care sa arate ca drumurile lor "de tara"... mai avem de invatat multe.

#5
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
Din cate am vazut (de pe tren...Cluj-Suceava) tocmai au refacut complet drumul intre Cluj-Napoca si Dej..mai incolo am mai vazut zone in care se lucra (confirm, printre Ilve si Vatra Dornei) si se circula doar pe un sens pe cate o portiune de cateva sute de metri. Nu stiu care e situatia acum...

#6
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.06.2005

View Postmc_h, on Sep 19 2006, 21:35, said:

Din cate am vazut (de pe tren...Cluj-Suceava) tocmai au refacut complet drumul intre Cluj-Napoca si Dej..

EROAREEE, poti sa-ti rupi masina sau sa zbori de pe sosea de la Cluj la Dej in cel putin 3 locuri; baietii lucreaza pe tronsoane, si nu s-au mai obosit sa "ajusteze" trecerile intre portiunile bune si cele nasoale.

#7
rainman_bv

rainman_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.07.2006
Acum doua saptamani am fost pe traseul, Brasov-Cluj-Bistrita, in mod normal nu trebuia sa ajung la Cluj, deoarece drumul era Brasov-Bistrita, dar prin niste probleme am ajuns la Cluj. Pana la Cluj drum bun nicio problema, dar de la Cluj a inceput "distractia" , ca sa spun asa, au fost portiuni (nu stiu exact zona) unde se circula bara la bara (in afara localitatii) si pe o singura banda.. Drumul parea a fi in lucru !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate