Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sagem my400v

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Incercati cu un adaptor IR-DA , alea nu au probleme precum cablul , asa foloseam la toate Sagem -urile mele .

Vrea careva cablu , a ramas de la myX-5 cu CD-ul lui + acela de la Sagem ????

#20
pisicutta

pisicutta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2006
va rog frumos spuneti-mi si mie d eunde iau cablu de date pentru aces sagem ca am innebunit cautand:((

#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View Postpisicutta, on Jul 20 2006, 15:51, said:

va rog frumos spuneti-mi si mie d eunde iau cablu de date pentru aces sagem ca am innebunit cautand:((


Incearca la "Erdam" , el castiga o "paine" din cabluri , s-ar putea sa aiba mufa , ca la modelel cu clapeta/slide , e mai mica de cat la myX5-2/myX6-2 , daca vb cu el , roaga-l sa aduca ambele tipuri de cabluri .

Edited by connectorxp, 20 July 2006 - 20:46.


#22
Bugghy

Bugghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 16.07.2006
Pacat k nu se primeste cablu usb la el in cutie...Design putin cam invechit, iar in poze mi s-a parut ecranul cam mic(mi s-a parut nu stiu daca chiar este) iar in spate este mult prea simlu pt. a fi ceva interesant o simpla "gaurica" de la camera in rest nimic ceva capac de protectie la camera nimic...Memorie mica 12 Mb
Concureaza cu k300, k500 face pozele mai bine pt. k am avut unul si stiu cum le face...Poza pe inserat a iesit mai bine decat celelalte, iar la pietre parca erai beat vedeai dublu mai multe pietre pe ecranul telefonului.
In rest e bine :D

#23
kokosmin

kokosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.02.2005
Cu acest cablu de date va pot ajuta ...
pentru My400v nu am  mai dat pana acum dar puteti incerca voi  :worthy: .
Daca spuneti ca are mufa mai mica decat seria X5-2, 6-2, etc. e clar pe cealalta mufa, din seria MyC.
Pretul este 35 ron.

Nu stiu daca am voie sa fac reclama la pagina mea cu oferta, asa ca va rog sa-mi dai reply la mesaj aici pe forum. La cablu pun pe CD pe langa softul pentru telefon MPAS v. 7.13 si tot ce inseamna multimedia pentru telefoane. Insa la capitolul joculete nu stiu daca puteti instala pe sagem! prin nici o metoda inafara de WAP.
Daca vreti jocuri luati-va nokia.  :coolspeak:

#24
Andy v.

Andy v.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.03.2006
Ce cod are cablul(cifre)?Am citit de MPAS(care poate fi descarcat gratuit,am vreo 3 var.la dispo) dar nu si drivere pt.cablu.Banuiesc ca astea vin pe CD de la sine-inteles?

#25
kokosmin

kokosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.02.2005
Driver este pe cd-ul venit cu acest cablu.
driverul fiind pentru cablu - nu conteaza ce telefon se conecteaza.

codul este WT048000317 DAR nu te ajuta cu absolut nimic, multe cabluri chiar si de la alte marci pot avea acelasi cod ... am dat un search pe google   ;)

Edited by kokosmin, 30 July 2006 - 17:51.


#26
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Am si eu o intrebare ... Calitatea sunetului in convorbire cum este ?
Cat de tare si de clar se aude ?

#27
Andy v.

Andy v.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.03.2006
Sagem e implicat intr-o oarecare afacere...Aia cu cabluri(30-40euro).Da aia cablurile COMPATIBILE sunt o pacoste,MPAS e special conceput in a nu functiona cu ele(da,stiu ca sunt si exceptii)ei facand tot posibilul ca ,,cump.sa nu poate folosi decat cabluri orig.(ceea ce mi se pare normal).Ceea ce nu e normal e sa platesti pe tel.50 euro si pe cablu 30....
Eu nu recomand ceva,dar eu nu il cump. Desole.

Ca am irda.Care de multe ori la Sagem e o probl.

@vladdy:se aude tare si clar,totusi metalic.

Edited by Andy v., 30 July 2006 - 20:45.


#28
kr4sus

kr4sus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2006
am si eu o intrebare. in manual zice "daca aveti o cartela de memoriei inrodusa in telefon , aceasta este considerata ca o memorie suplimentara in catalogul de fisiere din windows explorer, deci puteti efectua copieri/lipiri". sa inteleg ca se pate extinde memoria telefonului?
cartela de memorie=memory card?

#29
Andy v.

Andy v.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.03.2006
E un text standard...Nu mai schimba ei chiar totul la un manual,de aici tot felul de confuzii.
Nu ai card memorie,nu se poate extinde memo.de 12MB.

#30
elena2na

elena2na

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2006
Am si eu un Sagem my400V si nu reusesc sa-l detectez cu wellphone. Ma puteti ajuta?

#31
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Via cablu sau irda?
Daca cablu,ce scrie pe el(cifre)?
Daca irda,merge fara Wellphone(care intre noi fie vorba varianta "free demo"nu e compatibila,doar XT care e 39 euro) ceva?Cu MPAS ai incercat?
Sau vrei synchro agenda,sms?

#32
elena2na

elena2na

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2006
cablu nu se gaseste pentru modelul asta si singura solutie este infrarosul. vreau sa descarc poze. cum?

#33
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Cablu se gaseste,poate nu in Rom.Dar sunt multe cabluri compatibile..care nu merg(de data asta in Rom.)
Instaleaza driverele la irda,pe xp are sa mearga fara MPAS.Daca nu,instaleaza-l:
http://forum.softped...howtopic=163020
Sau de Planeta.Daca nu merge revin-o cu detalii.
Dar si daca merge poti sa revii...

#34
VeVe^^

VeVe^^

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2006
buna..am si eu nevoie de ajutor..snt din ploiesti..si nush de unde sa fac rost de cablu de date ptr tel..adik ptr sagem my400V..as vrea sa stiu de unde sa cumpar si cam cat costa..:D

#35
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Cablu orig.nu cred ca vei gasi...iar cele compatibile nu functioneaza(95%).Da si tu un telefon la 0800 894521.(Sagem Romania).Oare s-au intors din vacanta?
Daca nu cump.un adaptor irda.Ala "mobile-action" pare ca merge...Adica nu s-a plans nimeni,din aia cu care am vorbit.

#36
Radu2

Radu2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2006
Pentru cabluri de date compatibile SAGEM, luati legatura cu SAGEM ROMANIA tel. 021-2023121.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate