Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

cu burta pe carte

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Sergiu_Q

Sergiu_Q

Member

• Grup: Members

View PostZer0_G, on Jul 2 2006, 20:55, said:

Ce-a mai buna modalitate ar fi sa schimbi mediul.Adica dute si invata la prietena ,la bunici ,afara in parc ,in alta camera.Eu unul m-am dus la prietena,avea si ea examene,si am invatat.Daca eram acasa din 10 in 10 min fumam o tigara si stateam la comp.

la prietena ? esti nebun ?
nu exista tentatie mai mare decat prietena --> sex si alte giumbuslucuri . in cazul meu era sa ne ratam finalul facultatii din cauza "prietenismelor ":)
nu ma pricep si nu stiu daca sfatul meu este cel mai bun dar nu cred ca este buna schimbarea mediului deoarece in mediul in care esti obisnuit nu prea mai apar tentatii noi , iar daca stii ca mai ai cateva zile pana la examen nu iti mai arde de stat in fata calculatorului doar ca sa treaca timpul

Materium

Materium

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu invatam excelent sub stres. Adica primele 3 zile frecam menta si ultimele 24h isi faceau  cruce ai mei. Vorba mamei era: S-a pus curva pe matanii!! Aste ptr ca nu ieseam din camera. Dupa examen mancam si dormeam cel putin 6 ore. Dupa care aveam iar 3 zile de frecat menta.

Edited by Materium, 17 July 2006 - 22:16.

Archon

Archon

PredaTerminatorMan

La mine a functionat metoda "morcovului"... Va las pe voi sa ghiciti amanuntele... ;)

negotzel00

negotzel00

Member

eu acuma dau la faculta.... si metoda mea de invata e f simpla. ma izolez la tara la niste neamuri care nu-mi plac, am camera mea deci nu-mi prea vine sa ies ca sa nu-i vad... in camera am un pat o masa si un scaun si cartile ... cam atat. ies la mancare deobiceei in rest sunt la invatat cu pauze de max o juma de ora. chestia e ca ma si automotivez... si sper sa intru... daca nu ... asta e :D. chestia e mai ales de vointa... ori ajungi muncitor, ori intelectual, ori boschetar. pt primele 2 trebuie sa faci ceva bine pt a treia trebuie sa nu faci nimik. tu alegi cheia e la tine :P

rox

rox

Senior Member

• Grup: Validating
eu m-am milogit de persoane "sus-puse" si am scapat...:) fara calculator n-am nimic altceva decat sa invat....
a, si daca cheia e la mine, eu aleg ...carlsberg  :P

Edited by rox, 19 July 2006 - 22:00.

tehnics

tehnics

acolo unde vara-i zi la miezul noptii

Ha...se pare ca majoritatea studentilor au virusul asta.
Eu..sunt oleaca mai parsiv..si ma mint ca ....daca inregistrez cursurile pe calculator in format MP3 si le ascult..o sa invat..numai de dragul compului...si pana la urma...tot la foile alea nenorocite...si asa majoritatea trase la xerox ajung ( ufff ce bine ca am multifunctionala  ) .  Intotdeauna trebuie sa gasesc totusi o metoda sa iau examenul...ca asta este scopul primordial...si cum scopul scuza mijloacele...apelam la copiat...bineinteles prin diverse metode..si in ultima instanta la mult si iubita "atentie". Daca nu merge nici asa...terbuie sa gasesti metode...numai pe toamna sa nu lasi prea multe....ca sa iti ami ramana si de " concediu" ...ce draq..suntem viitori ingineri..ar terbui de acum sa ne obisnuim cu concediile. Acum..stau si frec menta ma plictisesc toata ziua...iar lucrurile care in sesiune vroiam sa le fac cu ardoare...acum ma plictisesc . Hai...cam atat...sa mai lasam loc si altor persoane care invata cu spor si drag...( doar atunci cand e chiar absolut necesar ...cand alta solutie nu exista )

printul_3000

printul_3000

Junior Member

trebuie invatat concomitent cu ceva practic

Detractorul

Detractorul

Junior Member

depinde foarte mult de ce înveți: dacă îți place ceea ce înveți, atunci nu mai e nevoie să te auto-motivezi suplimentar.
dacă .... :lol:  nu ai chef să înveți sau nu e cine știe ce lucru ademenitor de învățat.... well, încearcă auto-șantajul, adică propune-ți ca după ce termini ceea ce ai de învățat să te joci pe comp pe îndelete.

apoi mda, trebuie și să știi ce vrei de la examenul respectiv. o notă bună va reprezenta un avantaj sigur.. dar merge și cu ceva mai slăbuc.. depinde unde vrei să dai și de concureța de acolo
și nu uita să legi de fiecare dată materialul pe care îl înveți, în măsura în care este posibil, de tine și de interesele tale.

carman

carman

Senior Member

vorbe...vorbe...ABIA CAND ITI AJUNGE CUTITUL LA OS VEI VEDEA CE USOR INVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Startpause

Startpause

Guru Member

vorbe...vorbe...ABIA CAND ITI AJUNGE CUTITUL LA OS VEI VEDEA CE USOR INVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

traiasca morcovul...si eu tot asa invat cel mai bine, cu exceptia sa nu fie o materie care cu adevarat sa-mi placa la culme...desi in afara de economie n-a fost cazul :D
morcovul...cu padure, cu padurar, cu iepure, cu vanator...etc...etc...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate