Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cum salvez un clip care ruleaza pe net ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Ma chinui de ore.... cum ati putea voi downloda prin metodele de mai sus un clip de antena1.ro, de ex stirile sportive de la aceasta adresa:  http://www.antena1.r...t_11_5_2007.wmv    
Adresa aia de mms este:   mms://82.76.253.42/arhiva/sport_11_5_2007.wmv

Sunt curios cine poate....

#38
dejju

dejju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.04.2006
uite cum sta la mine treaba..am scotocit prin ott forumu...poate n`am cautat destul, dar as dori o sugestie la nedumerirea mea. in reteau la care sunt abonat, se emite tv digital, stream`uri care merg doar cu vlc sau mp-classic; doresc sa fac o captura la un post tv, un film intreg de exemplu. am incercat pana acum WM recorder si inca vre`o 3-4 softuri de gen. daca stie careva sau utilizeaza un program pt asa ceva, ca de exemplu, softul tunnerului tv, sa`mi dea un reply intr`un PM cu numele programului respectiv sau un torrent  :rolleyes:

#39
ateu2004

ateu2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.03.2008
Se numeste save2pc .Eu unul am gasit doar varianta light ,cu care descarc doar de pe youtube .Sper sa te ajute si pe tine.

#40
florysam

florysam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.09.2007
daca ai tv tuner e f usor.

#41
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001
Readuc la viata acest vechi topic. Toate cautarile mele au ramas fara rezultat pozitiv.
Cum pot viziona si inregistra doar un anumit moment dint-o emisiune de pe antena1?
De exemplu:
http://www.antena1.r...a...how&item=69
ce are 1:47:12 (deci aproape 2 ore !!!) si doresc sa vad doar finalul de 5 minute.
E doar un stream video?
Trebuie sa astept cele 2 ore sa se deruleze? Trebuie sa se incarce tot clipul in calculatorul meu? (similar cu cele de pe youtube)

Edit. Pana la urma am reusit sa vad doar partea ce ma interesa: sus se poate alege varianta de vizualizare: flv sau wmv
Prin wmv pot ajunge direct la partea dorita. Trebuie acum doar sa gasesc modalitatea de intregistrare.

Edited by dorin_2k, 26 December 2008 - 20:59.


#42
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Mozilla Firefox si plugin-ul DWHelper. Desigur ca in cazul unei emisiuni live nu o sa poti derula la sfarsitul ei...

#43
asa777

asa777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 15.07.2007
eu am descarcat o emisiune (acces direct ) cu Sothink Web Video Downloader 1.1 Build 71213 - a mers struna, are si un player dar eu il deschid cu mplaier. :coolspeak:

#44
mosbaubau

mosbaubau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 24.06.2006
Am incercat o gramada de softuri care sa permita inregistrarea 100% a streamurilor RTMP dar am dat numai peste sharware care "nu puteau fi facute full-option"...

Singurul soft care mi-a permis inregistrarea streamurilor RTMP 100% este FLV Recorder v3.08 (il gasiti unde trebuie la o cautare...)  ;)
Acum inregistrez niste emisiuni de pe Antena 3 pe care inainte nu mergea cu niciun alt soft sa le dau jos integral.

Succesuri sa aveti :)

Edited by mosbaubau, 25 January 2009 - 21:37.


#45
doxo

doxo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.04.2006
Am tot incercat sa captez genul asta de stream video live, dar n-am reusit. Daca voi reusiti cu vreun program va rog sa mentionati aici programul respectiv. Nu ma intereasa programele care fac captura video la ecran.

http://www.realitate...t/live.php?tv=1

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate