Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum salvez un clip care ruleaza pe net ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
:helpsmilie:  Sal'tare ! :helpsmilie:

         Dupa cum stie toata lumea sunt o sumedenie de site-uri gen http://www.220.ro/  , unde poti vedea diferite clipuri in ferestre gen Windows Media Player , pana aici totul e ok , dar daca vreau totusi sa salvezpe comp clipul respectiv , si nu exista obtiunea de download in pagina respectiva ???? cum pot trage clipul ???? :scratchchin:  
          Astept raspunsurile voastre ! multumesc anticipat !

#2
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Nu ai asa optiuni , ca majoritatea sunt in Flash facute.Daca nu ai optiuni de download nici o sansa , doar daca nu te apuci sa "spargi" site-ul , iei ce vrei si pleci , suna a hacker , nu?Multumeste-te cu ceea ce vezi! :lol:

#3
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
Incearca Camtasia Studio

#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postfrexxl, on Jun 29 2006, 20:00, said:

Omul vroia sa aiba clipul direct nu prin a filma ecranul,dar poate ajuta! :coolspeak:

#5
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postfrexxl, on Jun 29 2006, 22:00, said:


Daca dau intreg siteul jos ?? nu merge , adica , nu o sa-mi dea si filmuletzul respectiv jos ???

#6
moticsak

moticsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 07.08.2005
nu... Camtasia Studio sau alte programe de acest gen iti vor filma o portiune din ceea ce vezi pe monitor, pe urma le tranformi tu, downloadeaza odata Camtasia Studio, fa o incercare si mai vb pe urma :)
Bafta

#7
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
http://www.220.ro/st...t_cu_pisici.htm

scrie mare de tot "Pentru download : click dreapta+Save As"
O fi si videoclipuri care nu sunt la download, pentru a le salva trebuiie sa deschizi sursa paginii html si sa cauti orice link in cod ce se termina cu .wmv sau .mpg sau .mov sau .flv le copii in intregime cu tot cu http:// le incarci intr-un soft de download sau simplu in browser si le scoti in intregime.
Se poate ca in script sa nu gasesti aceste linkuri, atunci cauta o extensie pentru Firefox 1.5 care face acest lucru automat. S-a mai discutat de asa ceva, nu trebuie neaparat sa capturezi in timp real desktop-ul decat in cazuri rare.

Bafta.

Iulian

#8
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Moticsak, poate ne explici cum iei clipul ala filmand ecranul atunci cand clipul este f mare si banda nu-ti permite rularea continua a lui si esti nevoit sa astepti din cand in cand sa se incarce?

#9
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
La fel ca si cand ar rula normal. doar ca la "montaj" se taie bucatile de waiting... :D

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Daca nu e flash, se poate salva cu un download manager gen Flashget.
Descarca si streamuri.

De cele mai multe ori e indeajuns sa te uiti in sursa dupa wmv, fla, rm, ram si sa iei URL-ul -> paste in download manager.

Edited by Mtz, 03 December 2006 - 10:35.


#11
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View Postflaviand, on Jul 3 2006, 09:28, said:

La fel ca si cand ar rula normal. doar ca la "montaj" se taie bucatile de waiting... :D
Cred ca glumesti.  :D

#12
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Daca folosesti firefox, descarca extensia videodownloader, dupa ce instalezi, cand navighezi pe o pagina care contine fisiere video, tot ce trebuie sa faci este sa dai un dublu click...marfa, nu?
https://addons.mozil...g/firefox/2390/

#13
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postflaviand, on Jul 3 2006, 09:28, said:

La fel ca si cand ar rula normal. doar ca la "montaj" se taie bucatile de waiting... :D

Mult prea multa munca pt. nik !

#14
ceicevorfi

ceicevorfi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.07.2006
va rog ajutati-ma cum sa salvez o emisiune de la tvr, tonomatul dp2 cu IRIS. http://www.tvr.ro/we...3...L DP 2#text
am incercat si cu mozila si cu download manager si nu reusesc. sau nu ma descurc . va rog da-ti-mi o solutie cu altceva si va rog sa-mi detaliatii pasii. chiar nu stiu ce format are clipul de nu reusesc sa-l salvez.
v-as fi recunoscator la toti pt asta. multumesc mult
p.s. nu ma pricep asa de bine la chestile astea

#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Iti spun ce as face eu, probabil sunt si alte solutii. Vad ca ai posibilitatea sa vezi clipul si cu RealPlayer. Il deschizi, vezi locatia clipului (ctrl+i, incepe cu rtsp:// si se termina cu .rm) si folosesti streambox vcr 1.0 beta 3.1 pentru a-l downloada.

PS: Vad ca emisiunea aia de pe 10 nu mai e.

#16
restorepoint

restorepoint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 30.01.2006

View Postdon_dannielo, on Oct 14 2006, 14:59, said:

Iti spun ce as face eu, probabil sunt si alte solutii. Vad ca ai posibilitatea sa vezi clipul si cu RealPlayer. Il deschizi, vezi locatia clipului (ctrl+i, incepe cu rtsp:// si se termina cu .rm) si folosesti streambox vcr 1.0 beta 3.1 pentru a-l downloada.

PS: Vad ca emisiunea aia de pe 10 nu mai e.


Asa e, emisiunile de pe situl tvr doar cu streambox vcr pot fi descarcate. Eu am incercat mai multe programe si doar asta a mers. Programul a devenit insa ilegal in tara sa de origine (Finlanda) datorita unei legi a copywright-ului. Din cauza asta tin minte ca l-am gasit mai greu pe net in urma cu cateva luni cand il cautam, pt ca toate siturile care il aveau la dowload duceau catre situl de origine. Uite linkul ca sa nu mai pierzi timpul cu cautatul (banuiesc ca nu suntem obligati sa respectam o lege finlandeza, zic asta ca sa nu intru in conflict cu regulamentul):

http://www.pctip.ch/...oad.asp?id=4957

#17
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Incearca cu Mozilla si cu add-on-ul asta:
https://addons.mozil...g/firefox/2390/
ar trebui sa poti lua tot ce vrei. Succes !

#18
ceicevorfi

ceicevorfi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.07.2006
nu reusesc sa downloadez. unde trebuie sa pun adresa in STREAMBOX  ca sa-mi downloadeze de pe ea ????
Imi apare rtsp://212.54.100.33/video/DATA-2006-10-10-9-59.rm si nu stiu unde sa-l pun in Streambox sa mi-l downloadeze ???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate