Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Philips-o firma care pe cit de mare are renumele pe atit de proaste are produsele.

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
De-a lungul timpului am dat de tot felul de produse Philips.Si sunt dezamagit total.cam 98% din acestea(tv,audio,etc) sunt execrabile dpdv al calitatii.Probabil unii dintre voi or sa spuna"cum ca eu am nu stiu ce scula care merge bine de atita timp".Da,dar depinde si de pretentiile si priceperea detinatorului.Am primit cadou de la o firma care are contract cu Philips citeva produse electronice.Preturile erau enorme ptr o calitate dezastroasa.Chiar daca aparatul avea un design frumos, telecomanda si alte "nimikuri care-ti iau ochii" sunetul si optiunile erau slabe rau.si din punct de vedere tehnic multe aparate proaste(am vazut citeva monitoare cu plasticul topit,la writere merg doar 50%)etc.
Cam asta e parerea mea despre aceasta firma.

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am de la ei o pereche de casti fara fir care SUCKS la greu... Nici nu le mai folosesc atat de proaste sunt :(

#3
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Nici la telefoane GSM nu au excelat pe masura renumelui.

#4
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
a fost o data ca'n povesti o prea buna firma Philips. adevarul este ca Philips nu este singura firma care in ultimii 4-5 ani au inceput sa scoata produse slabe dar inzorzonate (beculete, abtipilduri, etc)

#5
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Poate de aia au sloganul "Let's make things better!".

#6
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Am vazut la multi televizoare, combine, monitoare, aparate video ...etc si EU UNUL cred ca Philips nu are cum sa faca rebuturi asa de mari :(

Totusi pare a fi o firma cu renume. Ma gandesc totusi daca aceste produse nu sunt facute cumva pe la noi sau intr-o alta tara de genul asta... Personal nu am vazut inca un Philips de la "mama lui" :D Poate alea adevarate or fi mai bune  :thinking:

De ex. castile mele sunt MADE IN CHINA desi sunt luate direct de la ei  :confused:

#7
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
eu am un tembelizor de la ei, la care canalele au inceput la un moment dat sa sara de pe TV pe EXT si invers.

L-am dus la reparat, flacaii de la service au spus ca s-a stricat procesorul si memoria din el. Insa cei de la Philips au fost baieti buni, mi-au trimis piesele fara sa platesc nimic pentru ele (ca manopera la service a fost 130 EUR e alta mancare de peste).

#8
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by Aldocor
eu am un tembelizor de la ei, la care canalele au inceput la un moment dat sa sara de pe TV pe EXT si invers.

L-am dus la reparat, flacaii de la service au spus ca s-a stricat procesorul si memoria din el. Insa cei de la Philips au fost baieti buni, mi-au trimis piesele fara sa platesc nimic pentru ele (ca manopera la service a fost 130 EUR e alta mancare de peste).

Da' ce TV era ala tata, plasma display de 100cm or what???  :eek:
Auzi 130 euro manopera... :ciocan:

In privinta produselor Philips, mai bine ma abtin de la comentarii. Si eu am o pereche de casti Philips, luate din DE (dar tot made in China) si sunt cam junk...

#9
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Eu am un monitor Philips care are cam 4-5 ani 15 inch si nu am de ce sa ma plang.... cate-o data cand  nu ii place ceva mai sare imaginea dintr-o parte in alta a ecranului (vreo 1-2 cm) dar cu o palma se rezolva :D

     Despre telefon no coment :(

#10
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by The|SpAwN
Eu am un monitor Philips care are cam 4-5 ani 15 inch si nu am de ce sa ma plang

Apoi ...

Quote

Originally posted by The|SpAwN
.... cate-o data cand  nu ii place ceva mai sare imaginea dintr-o parte in alta a ecranului (vreo 1-2 cm) dar cu o palma se rezolva

Asta asa.. ca sa postezi si tu .. sau ce ?

Nu te plangi dar rezolvi problema cu o palma.. cool ! E un produs de o reala calitate  :D  :D  :oK:

#11
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by Aditzanu'
Da' ce TV era ala tata, plasma display de 100cm or what???  :eek:
Auzi 130 euro manopera... :ciocan:

mda, asa le-am explicat si eu celor de la service (mai pe engleza, mai pe finlandeza), insa degeaba, tot am dat cu banul...

si din pacate pentru ochii mei, nu e cu plasma, ci doar ecran plat... Bat in lemn, nu mi-a mai facut figuri.

Offtopic: Finlanda e o tara scumpa :(, dar racoroasa :yeah baby

#12
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Uf ce imi place ca anumitii indivizi generalizeaza cate ceva....si considera ca ...asta a !!!
Oameni buni din pacate o scula PHILIPS "de la mama lor" ... astazi nu mai exista:( Marea lor majoritate sint facute de "micul popor CHINEZ" si sint asa cum sint toate! Mai rar gasesti cate un PHILIPS made in AUSTRIA...si cel mai rar Made in BELGIUM!!!! Personal...(poate datorita varstei cum spune SPEEDO:)...sint cu oldiest but goldiest)...si am ceva PHILIPS in casa! Asa ca stiu ce spun ...si mai ales vad si ce e in ele! Asemenea lucraturi mai rar pe la scule!!!
De exemplu am sa intreb -->ALDOCOR tvul tau cumva e din seria  MACH LINE ??? Daca DA...atunci FELICITARI si nu te mira ca a costat atit!Ala e televizor prietene!Verifica daca modelul incepe cu ML :) Pe al meu scrie ML29-826C Pe el sta un VR948 cumparat tot in acelasi an!(94 sau 95) Sincer NU am ce sa comentez la cum merg !!!
Despre casti ...si eu am fost dezamagit de calitate lucraturii unora mai ales la alea sistem "doape"...iar la mobile...e un dezastru mai putin un anumit model de telefon:D cu care au ramas cred in istorie! XENIUM Monitox sa te vad taica...ce spui?!

Repet o mare greseala este facuta cind datorita ...unor produse se arunca cu noroi pe o intreaga firma!!!

#13
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
Stiu ca de mica vedeam produse din afara pe la prieteni cu relatii... ce am vazut  Philips atunci.. merg si acum impecabil. In ultima vreme am auzit insa pe multi care se pangeau de noile achizitii Philips.. si am mai auzit un zvon ce trebuie verificat calumea ...nu stiu ce sa zic.. am auzit la mai multi care lucreaza in domeniul elecronicii cum ca, defapt firma-mama Philips s-a reprofilat..well nu chiar.. mai exact e profilata la mom. actual numai pe cercetare si nu mai produce pt. larg consum. Astfel ceea ce gasim noi pe piata sunt de pe la firme ce au obtinut mai demult licenta de fabricatie Philips...sau chiar fake-uri. Zvonul asta daca se dovedeste a fi adevarat ar explica multe... o sa caut sa vad exact...Daca nu.. cu atat mai rau pt firma...

#14
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by AIWAMAN
Oameni buni din pacate o scula PHILIPS "de la mama lor" ... astazi nu mai exista:(

Pai tocmai aici e problema adusa in discutie. Produsele, nu firma. Nu arunca nimeni cu noroi in firma. Insa produsele de acum sucks la greu.
Pe mine ca si pe orice alt cumparator nu ma intereseaza ca acum 30 de ani erau bune si "de la mama lor" produsele Philips. Atata vreme cat acum 90% din produsele Philips de pe piata sunt junk o sa am grija sa stau departe de ele si sa-i avertizez si pe altii sa faca la fel.

#15
alex

alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 18.02.2002
Eu am un monitor philips de 19" cumparat iarna asta si merge perfect. Sunt super-multumit de el. Si technologia LightFrame rocks de asemenea.

#16
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Oldies? Io am un cd player Philips fabricat cam prin 1990...Nu stiu exact. Mi l-a dat cineva acum vreo 6 ani. Este model Cd472.  Toti cei care l-au vazut au zis ca este video pt ca nu mai are capacul sertarului pe care sta cd-ul. :) Lentila este pe electromagneti...De cand il am, functioneaza perfect.

#17
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Dintre produsele Philips actuale pot sa spun ca numai monitoarele mai sunt de doamne-ajuta.
ATAT.
Pana in domeniul profesional, mai spre home-user.

#18
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
E o diferenta intre Philips "made in China" si Philips "made in EU" (Netherlands). Am si televizor si monitor Philips acasa si sunt impecabile. In schimb, boxele Philips suck big time.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate