Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dual-boot Windows 11 Pro cu Kubun...

Favorizarea femeilor atragatoare

Inlocuire baterie JBL Go 2

Cum se scot banii de la NN ?
 darlington

Care sunt cateva companii bune di...

Alimentare cont( top up), de pe c...

Masina noua nu poate fi inmatricu...
 Sunt romanii cu adevarat mulț...

Utilitate vas expansiune pentru a...

Modul wifi aparate aer cond Vortex

Cum sa castigi alegerile pe Tik-Tok
 e ok un acumulator chinezesc?

laptop HP Omen

Hemoroizi cauzati de sport de per...

Cum se demonteaza acest stop?

Miki si Bonifaciu 2 comentatori enervanti la F1

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

blackkitten

blackkitten

Active Member

• Grup: Members
Săptămâna trecută a recunoscut că e cam pe dinafară de subiectul F1... no comment! (au vazut și Cârcotașii :D ) :thumbdown:

drifter

drifter

Member

La adresa http://www.itv-f1.com/VideoLive.aspx ITV UK va transmite online in 2008 toate cursele, calificarile si antrenamentele.

http://www.guardian....1...&feed=media

rtl.de de asemenea va transmite cursele si calificarile
http://www.rtl.de/sp...rmel1_82596.php

plus ca pe net se pot gasi si alte variante de a urmari cursele prin stream de la Speed TV sau Star Sports

deci nu mai suntem obligati anul asta sa ascultam abureala astora.
sayonara TVR

seicaru77

seicaru77

New Member

View Post2Fst4U, on Jul 3 2006, 19:04, said:

Eu nu mai am RTL, damn it ce bine era, vedeam mai multe si cursa era linistita. Eu nu inteleg cum de nu le este rusine astora sa mai comenteze, de nenumarate ori se intampla sa scrie pe ecran numele pilotului si ei zic altceva, Miki comenteaza aiurea si nu stie nimic in plus, legat de cursa, cu toate ca este la fata locului, la barfe e primul insa. Totusi de ce a scos RDS-ul din grila nemtii??
sa inteleg ca sunt tare noroos ca ma uit la unguri si chiar inteleg??

dsdev

dsdev

Member

View Postdrifter, on Mar 27 2008, 17:34, said:

La adresa http://www.itv-f1.com/VideoLive.aspx ITV UK va transmite online in 2008 toate cursele, calificarile si antrenamentele.
Am incercat weekendul trecut, nu merge ITV din Romania, au drepturi doar ptr broadcasting online in UK, daca incerci sa intri la ei cand dau live iti baga mesaj ca acel continut nu e disponibil decat pentru UK. Teoretic poate fi pacalit daca iesi pe net printr-un proxy din UK, dar practic s-ar pierde mult la viteza de transfer si nu mai ai ce sa vezi...

drifter

drifter

Member

http://www.petitieon...-p10750043.html

http://www.petitiono...i/petition.html

Edited by drifter, 27 April 2008 - 01:03.

conu71

conu71

Termopanist

• Grup: Moderators
din pacate am ajuns sa nu ma mai uit la F1 din cauza comentariilor stupide. nu vreau sa ma enervez si sa-mi scurtez viata din cauza dobitocului de Alexandrescu. l-am vazut intr-o zi unde lucrez si din pacate nu am avut prezenta de spirit sa-i spun cateva vorbe "dulci". pur si simplu am ramas blocat cand i-am vazut moaca stupida si mi-am adus aminte toate tampeniile spuse de el pe post. blocajul a durat vreo 5 secunde si i-a lasat timpul necesar sa dispara din raza mea de actiune. sa te ia dracu domn` Alexandrescu

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

numa' la tvr te poti uita la formula 1 si sa auzi comentariul de la formula BMW, formula Renault, formula 3, GP2 si MotoGP concomitent, cum a fost azi :lol:

PS: circuitul de la Zolder nu e in belgia? cel pe care a murit gilles villeneuve? ca nea' miki l-a plasat in olanda

kimi

kimi

Pândar

• Grup: Senior Members
n-ai ce sa-i mai faci.

la accidentul lui Kovalainen ; "...un abandon...e un Ferrari...ba nu, e Kovalainen de la Renault" :wallbash:

dar in schimb a dat mana cu regele spaniei in "cel mai protocolar mod". ce sa mai zici ? -_-

apropo de Heikki, nu are nicio fractura sau vreun altfel de traumatism si dupa o examinare completa se preconizeaza ca va fi apt pt GP-ul din Turcia.

Goofy

Goofy

Senior Member

Azi am avut nefericita experienta de a vedea o cursa in comentariul idiotului... Care ne spunea cum i-a promis lui Alonso ca ii va spune cu cata benzina va pleca in cursa si cum l-a lasat cu buza umflata pe linia de start, mititelul, ca Alonso chiar nu avea alta treaba de facut. Se tot lauda ca el e acolo si are info, pana mea la accidentul lui Heikki se vedea de la o posta ca e un mclaren, el nu e un ferrari, e o pasare, e super man, e heikki de la renault fratilor. Cand au avut in primul tur cele 2 masini acrosajul, din 2 nu a nimerit nici o echipa, ce sa mai zicem de piloti. Isi dadea cu presupusul ca e x de la torrorosso, sau daca nu e el, e coechipierul, altul sigur nu e. Normal, 2 sunt cu totul....
La inceput a promis in mod solemn ca nu va vorbi peste team radio, eram si eu fericit, yes, yes, in sfarsit, ca tot nu mai am rtl. Aiurea, fratilor, teapa, a vorbit ciocoflenderul peste de n-a avut aer....
Sa il impuste cineva va rog mult, sa ne scape de el.

dsdev

dsdev

Member

La chestia cu vorbitul peste "team-radio" il inteleg, pentru ca pe ecranele de pe circuit transmisia e un pic diferita fata de cea de la tv, in sensul ca nu apare textul cu "team-radio", deci nu are de unde sa stie decat daca ar urmari cursa din studioul tvr.

In schimb, nu pot sa inteleg de ce nu scoate dracu' 200 de euro sa isi inchirieze un terminal/monitor kangaroo pentru tot weekendul. Ar avea acces la toate camerele de pe circuit (indiferent care se transmite la tv), ar avea acces instant la orice team-radio (indiferent daca e dat si pe tv sau nu), ar avea acces real-time la toti timpii pe tur, statistici, tot ce ar putea sa aiba nevoie pentru un comentariu decent. Da' ie scump domne, cum sa dea bani pe asa ceva.

kill_them_all1000

kill_them_all1000

Senior Member

Eu mi'am schimbat parerea despre el. Dupa ce i'am ascultat aseara pe aia doi de la ProTV pot sa afirm ca omu' e un geniu.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

acu' la monte carlo, cand a intrat raikkonen in sutil din spate, cica e vina lui sutil ca a franat prea brusc :lol: :lol: :lol:  
sau cand apare team radio cu trulli, victor zice "sa vedem ce i se comunica lui trulli..."; cand a inceput inginerul sa-i vorbeasca vine si miki peste (se putea altfel?): "ha ha, ce poate sa i se comunice?" :death: :death:

kill_them_all1000

kill_them_all1000

Senior Member

Pe mine a inceput sa ma omoare confundatul pilotilor (masina neagra/albastru inchis si el pomenea de Kubica) si povestile cu parintii pilotilor sau marii piloti romani.

dsdev

dsdev

Member

View Postcorneliu_89, on May 25 2008, 16:20, said:

acu' la monte carlo, cand a intrat raikkonen in sutil din spate, cica e vina lui sutil ca a franat prea brusc :lol: :lol: :lol:
daca te uiti la reluare, o sa vezi ca sutil chiar a franat tarziu (nu brusc, ci tarziu), el oricum rata sicana aia... ca si kimi a gresit, asta e altceva. Dar sutil, chiar daca nu era busit de kimi, nu avea cum sa ia curba.

Doua prostii mari si late azi la miki:
1. desi era clar ca multi piloti aveau o strategie cu o singura intrare la boxe, el o tinea sus si tare ca nu se poate, ca sigur o sa aiba minim 2 intrari;
2. cand a fost penalizat kimi cu walkthrough, pe ecran a aparut in engleza ca a fost penalizat pentru ca si-a anuntat/echipat masina cu mai putin de 3 minute inainte de start... traducerea imbecila a lu miki a fost "are maxim 3 minute sa intre sa isi faca penalizarea"... no comment.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

View Postdsdev, on May 25 2008, 20:11, said:

daca te uiti la reluare, o sa vezi ca sutil chiar a franat tarziu (nu brusc, ci tarziu), el oricum rata sicana aia... ca si kimi a gresit, asta e altceva. Dar sutil, chiar daca nu era busit de kimi, nu avea cum sa ia curba.

corect, saracul era racheta cand trebuia sa ia virajul. sunt curios daca totusi a franat tarziu sau era cu ochii in oglinda si si-a dat seama ca raikkonen vine prea tare din spate, si atunci a lasat-o mai moale cu franarea. desi nu cred... m-am uitat un pic pe "driver quotes" pe formula1.com si nu se zicea decat ca raikkonen a pierdut controlul cand frana (poate pneurile reci de dupa perioada cu safety car, poate si oboseala, poate probleme cu masina... cine stie)

oricum, ca sa fiu ontopic, miki inventeaza expresii: "pneuri uscate" (contextul "acum probabil cei de la ferrari vor schimba cu pneuri uscate" :w00t: )

kill_them_all1000

kill_them_all1000

Senior Member

Zona aia are denivelari si cum controlul electronic al tractiunii a fost scos a pierdut controlul.

moki

moki

Active Member

Auleeeu ce ma mai dispera mititelu de Miki.Nu-i mai tace gura fratilor.Bonifaciu incerca sa ii zica de team radio el ii dadea inainte in aiurelile lui.Mor,nu mai pot.
Cursa era gata si el ne povestea ca a iesit Doru Sechelariu pe nu;s ce loc.
Nu mai pot!!
Basca nici nu au lasat transmisia pana la sfarsit,ca deh TVR 2 are lucruri mai importante de transmis.
Ceapa mamii ei de viata.

Goofy

Goofy

Senior Member

Mie mi-a placut cum explica el ca va primi sapca lui Kubica si ca o va dona pentru un concurs... Moama ce bun e el. Parca vad iarasi ca vine si se milogeste la cursa urmatoare ca nu l-a bagat nici dracu in seama.... Cine pana mea il tine pe asta in spate frate? (in afara de Sechelariu, care cred ca ii da cate 100 de euro de cate ori zice numele lu' fisu)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate