Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Miki si Bonifaciu 2 comentatori enervanti la F1

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

milelucian

milelucian

Junior Member

• Grup: Banned
e previzibil de acum, miki si victoras, la fiecare cursa, la fiecare calificare in sus sin jos cu mihaescu ,harnagea, muresan(poate se lasa si asta de moto ca sa treaca la monoposturi), si superbul , inegalabilul, atotcuprizatorul, si cu tatic inspirat,    dooooruletz seke :cursing:

oare stie cineva cat ii da seke lu miki ca sa pomeneasca de baiatu lui, la fiecare cursa, la fiecare calificare? cat 10 euro, 100 euro?

de vina e max mosley si bernie si toti inginerii aia aeromodelisti care impiedica depasirile (cu turbulente). si nu se fac depasiri si uite de aia cursa e semimonotona si are timp si miki sa deschida gura, si cand incepe nene, sa te tii. as prefera pauza de publicitate :angry:

moki

moki

Active Member

• Grup: Members
Cred ca Miki citeste ce scriem noi aici.Nu de alta,dar nu l-am mai auzit ieri pomenind nimic de pilotii romani.
Nu ca as fi impotriva acestui lucru,dar ai si tu dreptate.Era cazul sa faca o pauza,mai ales ca nu sunt atat de multe lucruri de zis.
Am toata admiratia pentru baietii astia si sper sa vina si ziua cand ii vom vedea in F1 sau Moto GP.

dennis12225

dennis12225

Active Member

View Postmoki, on Jul 9 2007, 12:21, said:

Cred ca Miki citeste ce scriem noi aici.Nu de alta,dar nu l-am mai auzit ieri pomenind nimic de pilotii romani.
Nu ca as fi impotriva acestui lucru,dar ai si tu dreptate.Era cazul sa faca o pauza,mai ales ca nu sunt atat de multe lucruri de zis.
Am toata admiratia pentru baietii astia si sper sa vina si ziua cand ii vom vedea in F1 sau Moto GP.

nu cred ca citeste. ne-a pomenit de Honda cu ecologia lor, de fratele lui Hamilton usor handicapat, nu a auzit team radio (evident ca nu a auzit ca vorbea in plus). :cursing:

milelucian

milelucian

Junior Member

View Postmoki, on Jul 9 2007, 12:21, said:

si eu as vrea niste baieti de la noi pe acolo, da totusi sa pastram proportiile.
daca ar intra unu dea nostru in gp2 sunt de acord sa vb miki de el juma de cursa.

inca ceva.
miki na mai vorbit de ei prin cursa pt ca nu era victoras.  e ca un dialog, fiecare isi spune parerea despre pilotii romani.  

apropo stie cineva ce sa intamplat cu el?

paremise ca pe la inceputu campionatului victoras ii cam lua microfonu lu miki , sa nu mai vb miki aiurea, il mai talona putin, si dupa aia cica la prins o "raceala".  oare sa intamplat asa din nou?

eu as prefera sal trimita tvr la curse pe arnold cobilanski.

off topic
bai ce varza sunt baietii aia care comenteaza turu frantei la ciclism. sunt salata  :lol:

elian.baran

elian.baran

Junior Member

View Postmilelucian, on Jul 9 2007, 19:12, said:

eu as prefera sal trimita tvr la curse pe arnold cobilanski.

Da, Arnold Cobilanschi, moderatorul emisiunii Paddock, ar face niste comentarii mult mai bune decat ce fac cei doi comentatori de acum.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

nu m`am mai uitat de mult timp la o cursa pe TVR... miki inca ne mai aminteste de vestitul pasaport italiano-brazilian al lui massa? in trecut nu era cursa/calificare in care sa nu`i fi obligat piticii lui de pe creier sa vorbeasca despre asta :lol:

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

tocmai m`am uitat la calificarile din germania... asadar aflam urmatoarele:
miki: circuitul de la Nurburgring este cel mai lung... asadar trag o privire pe net si se confirma ca cel belgian este de fapt cel mai lung, cu vre`un kilometru juma mai mult (aici s`ar putea sa ma insel, cand zic ca este CEL mai lung, ca nu m`am uitat la lungimea tuturor circuitelor, desi nu cred). in fine... poate omu` s`o fi referit la vechiul Nurburgring, doar ca n`a specificat si s`a inteles cu totu` altceva.
apoi, dan ne incanta 5 minute cu descrierea bunicii lu` raikkonen, care s`a dat cu kartu`la 80 de ani  :lol:
ceva mai tarziu, parca tot dan: "... ... Raikkonen, cu o viteza medie orara de 300 de kilometri pe ora..."
revine miki in forta, la greseala lu trulli din acea curba in S, stanga apoi dreapta: "este destul de greu acel viraj dreapta-stanga..."
dupa accidentu` lu` hamilton, cand disparuse steagul rosu de la cronometrul de sus, de pe ecran, dan sare repede: "iata ca sesiunea de calificari este reluata!" si cronometrul a mai stat pe loc inca un sfert de ora, pana cand s`a reluat de`a adevaratelea :huh:
PS: bineinteles ca nu se putea ca miki sa nu aminteasca de piloti romani... care s`au descurcat excelent, au condus superb samd, ... care mai aveau un pic si intrau si in puncte!

Edited by corneliu_89, 21 July 2007 - 16:53.

milelucian

milelucian

Junior Member

da parca era sai dea lacrimile de cand cu accidentu lui lewis...

deh, e si el om :D

"pacat" ca nu la descoperit pe lewis el, inaintea lu ron deniss,,,,,
atunci sa vezi frate ce basme de basme ne mai calcinau urechile :cursing:

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

acum ma uit la cursa. de fapt ma uit cum dupa 4 ture masinile se pregatesc sa ia restartu` dupa un steag rosu. :coolspeak:
si cu ce ne incanta miki? :o  IAR cu bunica lu` raikkonen de 80 de ani, care s`a dat cu kartu`  :death:  :cursing:
cand o sa aiba nea` miki 80 de ani, o sa`i fac si eu cadou un kart... fara frane!! si`l oblig sa se fâțâie până la schumi acasă
, poate mai apuca sa intre in el!!

Cimpoacă

Cimpoacă

Active Member

Nu știu cine e bonifaciu, sper să nu mi se taie din salariu această cavernă de cultură, dar despre mikyyyy...
Miky e tot ce se poate spune despre cineva care își asumă impotența cu orgoliul unui militar care și-a pierdut pantalonii, dar a rămas cu vipușca.

Să mă ierte dumnezeu, dar ce e de urmărit la o cursă de F1? Dacă nu ai jocul? Niște camere care 2-3 ore ne arată reclamele de pe circuit?

Edited by Cimpoacă, 22 July 2007 - 14:44.

dennis12225

dennis12225

Active Member

Domne n-am nimica cu Hamilton, dar sa nu-l mai perieze atata. Este prima oara cand ia startul de pe locul 10 (si Winklehok l-a luat de pe 20), a cazut pana pe 17 sunt conditii foarte grele el nu e obisnuit saracu, l-am vazut eu in cursa de GP2 de anu trecut cum a recuperat si asa o sa faca si azi :death: .  Bine problema volanului :coolspeak: , totusi nu a apucat sa remarce ca fiecare echipa are volanul diferit, e total in alta lume considera reluarile ca find in timp real, vorbeste de Button ce bine alearga, dar Button iesise din turul 2 cu 30 de min in urma. Pana la urma parca cel mai bine e sa fie o cursa linistita spun mai putine prostii decat la una agitata cum a fost MP al Europei.

Dihor

Dihor

Junior Member

si eu vreau team radio dar cu idiotii aia doi care pe langa ca sunt depasiti de situatie/ cursa comenteaza tot felul de bazaconii, ba ca aia sunt ecologisti, ba ca ala este handicapat , Ron Dennis il considera propriul copil pe hamilton ..etc    Vreau sa-i vad plecand pe astia doi :puke: :death:

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

sunt tare curios daca miki va zice ca hamilton poate fi primul debutant campion mondial, ca am vazut si in presa greseala asta :blink:
primu` debutant campion modnial a fost nino farina, in 1950, primul sezon F1, unde practic toti erau debutanti... nu?

dennis12225

dennis12225

Active Member

View Postcorneliu_89, on Oct 21 2007, 16:17, said:

sunt tare curios daca miki va zice ca hamilton poate fi primul debutant campion mondial, ca am vazut si in presa greseala asta :blink:
primu` debutant campion modnial a fost nino farina, in 1950, primul sezon F1, unde practic toti erau debutanti... nu?

Ma eu n-am nimica cu Hamilton, dar la periat atata Miki ca mi s-a facut greata, mi-e frica sa deschid si o conserva :rolleyes: (vorba bancului). Dar frate au mai fost si alti piloti retrogradati si alti au pierdut titluri mondiale din cauza problemelor tehnice nu numai Hamilton. Faza de ras si de toata cacaoa a fost faza ca ei faceau calcule vizavi de Hamilton si Alonso si nu l-au luat in calcul pe Raikkonen (asta da profesionalism jurnalistic). In rest probleme normale piloti abandonati acum jumate de ora, Miki vede ca ei alearga, il injura pe Kovalainen ca nu e pilot bun (cu masina Renault!!), nu sunt in stare sa vada clasamentul: "Hamilton e pe primul loc", dar era primul in clasamentul vitezei la curba 2 sau speed trap-ul de pe linia dreapta in nici un caz in cursa.

moki

moki

Active Member

Au dat o gramada de rateuri si la cursa asta.
Ei ziceau ca lui Hamilton i s-a blocat iar cutia si de fapt se uitau la o reluare.
Ziceau ca e luat pe targa Kovalainen si de fapt era unul din cei doi mecanici busiti de debutantul ala.
Au fost multe.....
Stiu ca e greu ce fac ei,dar parca prea o dau in balarii.Eu stand acasa si imi dadeam seama ce se intampla pe traseu mai bine ca ei.

Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

Active Member

Ha ha ha, de cate ori nu am comutat pe RTL !!1

E dreptu nostru sa ne alegem prezentatorii la teveul public.
WTF! pana cand vom rabda asuprirea? Hai cu niste telefoane, spam, something, acuma cat e pauza !!!

c17h21no4

c17h21no4

Junior Member

View PostIon_de_la_Raion, on Jun 3 2007, 06:40, said:

pe mine m-au enervat intotdeauna cei doi fratricizi de la motociclism. si cel mai tare ma enerveaza ca il lauda pana cad in ridicol pe rossi, iar pe biaggi il iau la misto.

sa fim seriosi ... max biaggi fata de rossi e un nimic ... cate titluri are biaggi ? cate are rossi ? oricum momentan e fac club stoner ... asteapta sa aiba si rossi motor calumea ....

drifter

drifter

Member

am facut si un chestionar:
http://forum.softped...howtopic=369579

de multi ani m-am saturat de ei; de fat de la prima cursa la care le-am auzit comentariul

Edited by drifter, 23 March 2008 - 12:00.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate