Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

Miki si Bonifaciu 2 comentatori enervanti la F1

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

crz

crz

Senior Member

• Grup: Senior Members

redsmoke, on Aug 24 2008, 16:00, said:

binenteles ca nu pot sa isi tina gura aia scarboasa pe timpul team radio iar traducerea si un babuin o poate realiza ma bine !!!
Mi se pare fascinant cum traduce Victor bonifaciu bucatile de Team Radio. Cred ca are o lista cu lucruri pe care e posibil sa le spuna inginerii / pilotii si alege la intamplare :lol:.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

• Grup: Members
azi a intrecut norma

dupa ce a vorbit juma' de cursa de doru sechelariu, ghiciti ce! l-a invitat sa ne spuna parerea lui despre cursa! de ce naiba nu scrie in programul tv "viata lui doru sechelariu" in loc de "Cursa Formula 1 - MP al statului Singapore"?

cand rosberg era in frunte si a primit penalizarea stop/go, miki ne vorbea de cum o sa castige el cursa, rosberg fiind "finlandez ca raikkonen"

pe la inceputul cursei observ ca a aflat de regula cu steagul galben, care are actiune pe portiunea cu probleme, nu pe toata pista, si imi zic "in sfarsit a dat Domnul!"... dar o comite din nou la 2 secunde: "iar cand se va termina cu steagul galben, se va merge din nou sub steag albastru"

mai aflam ca in singapore exista copaci! iar safetycarul a intrat de nenumarate ori (adica de 2 ori)

comenta cum hamilton se chinuie de nu stiu cat timp sa-l depaseasca pe bourdais (parca), pilot intarziat cica, in realitate in fata lui hamilton fiind coulthard (red bull), care nu era deloc intarziat

comentatul reluarilor nu se mai pun, sunt la ordinea zilei

cand a intrat fisichella la boxe, imaginile aparand de pe o camera pusa pe masina: "fisichella a intrat sa execute penalizarea" (si se vedea mecanicu' si o parte din roata de schimb pregatita); "fisichella executa penalizarea" (si se vede furtunu' de alimentare pus la rezervor); "fisichella a executat penalizarea! ba nu, a fost doar un pit stop..."

"la finalul celor 25 de kilometri... se va termina turul"

si asa mai departe, carcotasii ar putea sa bage toata cursa la ei in emisiune :console:

dsdev

dsdev

Member

corneliu_89, on Sep 28 2008, 22:05, said:

azi a intrecut norma
Subscriu  :curse:

Cel mai penibil mi s-a parut la faza cu Doruletz & Alonso. Deci Alonso era pe 1, la vreo 20 de sec de ceilalti, mai avea o intrare la boxe, ca si Rosberg si Hamilton. Miki il intreaba pe Doruletz: "crezi ca o sa castige Alonso?". Doruletz: "nu, probabil termina pe 3". La finalul cursei vezi Doamne nu-si aducea aminte de pronosticul de mare expert a lui Doruletz si o tot dadea ca junioru' pronosticase corect. Ca sa nu mai zic ca e chiar penibil sa crezi ca Alonso termina pe 3, in conditiile respective (avans mare, tot atatea intrari la boxe ramase ca si urmaritorii), pe un circuit pe care nu se poate depasi. Alonso ori castiga, ori abandona.

Si mai face o chestie penibila, cam la fiecare sesiune de calificari: in ultima parte, fie se trezeste sa spuna ca X a luat pole-position cand e clar ca mai e timp ramas si mai sunt altii in tururi rapide, fie e clar ca s-au terminat calificarile dar el tot sustine ca mai e un pilot care face un tur rapid :D

Estel

Estel

Active Member

Nu vreti sa angajam un hitman sa ne scape de astia 2 ? In special de Miki

elian.baran

elian.baran

Junior Member

Cei mai slabi comentatori, ever! "Ne-am lasat dusi de val... N-am stiut ca Hamilton a trecut de Glock..."
Ce ne facem fratilor cu ei ?!?

zuppy

zuppy

elbonian

nu au stiut nici aia de la ferrari, ce te asteptai de la comentatori. eu inteleg ca nu-i suporti (cum de altfel nici eu), dar gaseste-ti si tu de ce sa te iei.

Edited by zuppy, 02 November 2008 - 21:29.

Goofy

Goofy

Senior Member

Cum dracu sa nu stii frate, cand pe ecran scria clar: 5. Ham. Erau in studio, vedeau si ei transmisia pe care o vedeam noi pe un monitor de control, deci cum dracu sa nu stii?
Plus ca eu daca as fi in locul lui Bonifaciu, l-as ucide. Comenta startul omul, a intrat miki peste debitand tampeniile sale. Incerca victoras sa inceapa o idee, miki o tinea pe a lui bat, neavand nici o legatura cu ce zicea bonifaciu. A inceput asta la un moment dat sa zica ceva de faptul ca ramase dator cu o informatie, copilotul ranit...... Tadaaa, taie miki spatiul de emisie si incepe sa bolboroseasca nu stiu ce... Cred ca ii dadeam cu ceva in cap.

Edited by Goofy, 04 November 2008 - 01:04.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

miki nu poate sa taca dracului din gura cu pilotii romani, macar pana incep si ei sezonu'? am prins si eu Q3, numa' de ei am auzit. cica el comenteaza formula 1, dar nu, doru sechelariu a obtinut rezultate fantastice... in teste: a facut incredibil si extraordinar un loc 2-3-2 in ultimele sesiuni de teste, ba nu, un 2-3-3; ah ma scuzati, de fapt e un 3-3-2...
tot din ciclul "in singapore exista copaci" (concluzie la care a ajuns miki anu' trecut) aflam ca in karting exista piloti tineri. vreau si eu sa vad piloti batrani in karting!

nmd19

nmd19

Junior Member

De la faza cu ora, am ratat mare parte din cursa. Nu ca as fii reusit sa o vad pe toata. Miki si Boni s-au aratat in toata splendoarea lor. Aflam astfel ca sistemul Kers se incarca atunci cand pilotul incearca o depasire  :lol:  , Ross Brawn e inginer (de fapt e team owner si team principal) iar Brawn GP este echipa debutanta(cine are habar cat de cat stie ca este in principal o schimbare de nume si motorist, masina fiind dezvoltata dinainte).Cele cateva cuvinte despre sponsori si rasul de copil cu retard sever al lui boni sint deja stiute.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

Pai semnalizarea cu cele cateva steaguri a fost introdusa pe la inceputul anilor '60, in 2008 miki inca nu le nimerea (a se vedea posturi anterioare cu steagul galben si neutralizarea cursei  :lol: ). Cand ma gandesc cate schimbari au avut loc, si cat de putin timp a trecut de cand ele au fost introduse, imi dau seama ca mitomanu' va zice ceva corect in legatura cu ele de-abia peste 800 de ani (ipotetic)  :wallbash:

moki

moki

Active Member

Mie cel mai tare mi-a placut cand dupa primul tur, dl Miki zice: "am avut parte de un start curat......".
:lol: :lol:   Aia se calarisera in primul viraj de numa numa, dar el a vazut un start curat.....

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

pe ploiae, victor comenteaza: steagul albastru indica pista alunecoasa  :death:

mircea21

mircea21

Rătăcit între viitor și trecut

Nu am mai vazut de ceva timp o cursa de Formula 1 si asta si din cauza comentatorilor. Pe mine ma intereseaza doar ultima parte din descrierea topicului: "cum scapam de ei". :)

troll

troll

New Member

pe http://www.topgear.ro/ e un demers in sensul asta.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

Am facut o compilatie rapida a posturilor relevante din acest topic, poate se raspandeste documentul si ajunge pe la cine trebuie. Inca nu l-am aranjat / periat / corectat / etc. E dezastru la adresa lor...

Si nu uitati de demers: http://www.topgear.ro/  !

Edited by corneliu_89, 28 April 2009 - 23:11.

corneliu_89

corneliu_89

Junior Member

Vai de capu' nostru... s-au ofticat idiotii ca ii vrem jos, in calificari si in cursa de-abia daca mai pomeneau ceva de Formula 1, sus si tare cu Doru si Mihai si restu'. A, si cu logodnicele lui Button si Hamilton, care-i mai buna dintre ele - un sfert de cursa. Si cand isi aduceau aminte ca ei de fapt sunt la o cursa de Formula 1 scoteau numai tampenii, iar.

Pilotul vorbeste cu ingineru' prin telemetrie.
Din fericire nu am auzit ce s-a spun in Team Radio.
La inceput a confundat ambele masini RedBull cu Torro Rosso. Era la mintea cocosului ca daca a scapat Alonso din incident RedBullurile nu aveau ce cauta acolo, care erau ceva mai in fata...
Sub SafetyCar nu se folosesc deloc franele.
Si lista continua.

Mi-e scarba, vai si amar de nervii nostri... Fericit ca niciodata o sa fiu in ziua in care nu-i mai aud!

Edited by corneliu_89, 10 May 2009 - 16:04.

dennis12225

dennis12225

Active Member

corneliu_89, on May 10 2009, 16:59, said:

Pilotul vorbeste cu ingineru' prin telemetrie.
Sub SafetyCar nu se folosesc deloc franele.

:roflmaofast: Astea sunt de geniu, sa-l parafrazez pe Miki: "Ce se intampla, ce se intampla acolo?" Iaca ce sa se intample pe un circuit de F1 curse cu masinute, in rest sunt deja celebre, ei tot timpul confunda masinile.

last

last

Member

Am semnat petitia.
Au semnat pana acum: 5802

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate